סיקור מקיף

מאיתורן לילדים – לפתרון תחברותי להשכרת אופניים חכמות

חברת הסטארטאפ הישראלית, hereO, פיתחה פלטפורמה שמוסיפה יכולות חכמות למגוון רחב של מוצרי צרכנות, מגאדג'טים לבישים עד לכלי רכב, וכל מה שביניהם. לדוגמא, פתרון Core של hereO יכול להפוך כל זוג אופניים לאופניים חכמים ובכך לאפשר למפעילים לדעת בכל רגע נתון היכן נמצאים האופניים ובאיזה מצב. פיתוח זה יקל על שילוב אופניים חשמליים בציים עירוניים.

צילום: Richard Masoner.
צילום: Richard Masoner.

hereO היא אחת משמונה החברות הישראליות שהגיעו לגמר תחרות החדשנות Visa's Everywhere שהתקיים לאחרונה בקופנהגן, מתוך קרוב ל-200 חברות מכל רחבי אירופה. החברות המשתתפות בה נדרשו להראות כיצד יעשו שימוש בממשקי ה-API של Visa בפתרונות שהם מציעים בשלוש קטגוריות. hereO התמודדה בקטגוריה: "פתרונות תחבורה עירוניים".

אלון גלדסטון ושני שותפיו הקימו לפני מספר שנים את hereO לצורך פיתוח 'איתורן לילדים' – מכשיר לאיתור ילדים שנעלמים להוריהם באזורים הומים.

"המימון הראשוני של החברה היה בקמפיין מימון המונים ב-2014", אומר גלדסטון. "רצינו לגייס 100 אלף דולר ובסוף גייסנו 215 אלף. ב-2016 התחלנו לשלוח את המוצר למי שגיבה אותנו וללקוחות שקנו את המוצר אחרי המימון. אחרי שקיבלנו את הפידבק מ-60 מדינות שונות, שידרגנו את טכנולוגיית ליבת המכשיר, כך שיתגבר על בעיות קליטה סלולארית הנפוצות באזורים רבים ברחבי העולם ובכללם ארה"ב.

"לאחר שמכרנו כעשרת אלפים מכשירים הצטרפה אלינו אינטל כדי לפתח מנוע הנתמך בבלוטות' באנרגיה נמוכה, Wi-Fi, GPS, חיבוריות סלולרית ומגוון רחב של חיישנים הכוללים חיישני טמפרטורה ולחות, ברומטר, מצפן, מד תאוצה ו-Gyrometer. הבנו שהיישום הראשוני שקבענו למכשיר הוא רק קצה הקרחון, וכי ניתן להשתמש במערכת שלנו לשימושים רבים אחרים, בין היתר כבסיס לפלטפורמת תשלומים מאובטחת להשאלת מכשירי תחבורה ניידים שהוזכר קודם.

"מנהלי מערכות השכרה של אופניים לנסיעות בתוך העיר, לדוגמה, יוכלו לדעת בכל רגע נתון היכן נמצאים האופניים, ולא רק כשהם בעמדות החניה שלהם. אפשר יהיה גם להרחיב את ההשכרה לאופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים שהיום לא נעשה בהם שימוש בשל היותם יקרים, ללא אמצעי יעיל למניעת גניבות. אפשר לנתק את האופניים מרחוק, כך שהן לא יוכלו לזוז. נוכל גם לזהות כאשר משתמשים מתנהלים עם האופניים בצורה גסה או בחוסר זהירות ובסופו של דבר לספק למפעיל כרטיס ניקוד למשתמש", מסביר גלדסטון.

אלון גלדסטון.
אלון גלדסטון. צילום: אנתוני אפטון.

החברה מתכננת לנסות את פלטפורמת ה-IoT שלה בשיתוף עם יצרנית האופניים והקורקינטים החשמליים, אינוקים, בתחנת הרכבת בהרצליה. חברת אינוקים הסינית, יצרנית שהזמינה את השבב למניעת גניבות, החליטה לנסות להשתמש בו בפרויקטים של נהיגה שיתופית של אופניים חשמליים. הרעיון הוא שהמשתמשים יוכלו לשכור את המכשירים, להניח אותם בכל מקום שירצו ולא בהכרח בתחנה מסודרת, והמשתמש הבא יקח אותם משם".

עודד סלומי מנכ"ל Visa  בישראל אמר: hereO היתה בין 8 חברות ישראליות שעלו לשלב הגמר והתמודדו על הפרסים גם מול עוד 7 חברות צעירות מרחבי אירופה. התחרות היתה קשה אבל המתחרות בלטו ברעיונות החדשניים, בטכנולוגיות המתקדמות ובפתרונות המתקדמים, שישנו את פני הדרך שבה אנשים קונים ומשתמשים בכסף".

ביל גאג'דה (Gajda), סגן נשיא בכיר לחדשנות ושותפים אסטרטגיים באירופה, המזרח התיכון ואפריקה בחברת Visa, אמר: "חיפשנו, ואנחנו ממשיכים לחפש מגוון רחב של פתרונות פינטק. במקומות כמו תל אביב, ברלין ולונדון יש המון חברות שעובדות בתחומים האלה. ישראל חזקה בטכנולוגיות רבות. לא רק בכל מה שקשור באופן מסורתי לאבטחה. ישראל מתחילה להפוך למובילה עולמית בתחום הביומטריה וכעת נוצרת בה גם קהילת ביטקוין תוססת. בכלל, יש בישראל הרבה חברות פינטק טובות שאנחנו רוצים לעבוד איתן ולהאיץ את התפתחותן".

על-מנת ליצור קשר עם חטיבת החדשנות של Visa בישראל, הקליקו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן