סיקור מקיף

מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל התקבל כחבר בפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה

טל ענבר, ראש המרכז לחקר החלל במכון פישר, אמר כי "יש חשיבות רבה מאוד להצטרפות של גוף ישראלי נוסף לפדרציה הבינ"ל לאסטרונאוטיקה. ארגונים כמו מכון פישר, הרוצים לקדם שיתופי פעולה בינלאומיים, חייבים לצאת לזירה העולמית".

תעודה המעידה על הצטרפות מכון פישר לארגון האסטרונאוטיקה העולמי. צילום: טל ענבר
תעודה המעידה על הצטרפות מכון פישר לארגון האסטרונאוטיקה העולמי. צילום: טל ענבר

במליאת העצרת הכללית של הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה, שהתקיימה הבוקר בבייג'ינג, סין, התקבל מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל כחבר בפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה, ארגון רב חשיבות שהוקם בשנת 1951 ומאגד סוכנויות חלל, מוסדות מחקר ואקדמיה, תעשיות חלל וארגונים לא ממשלתיים.

טל ענבר, ראש המרכז לחקר החלל במכון פישר, אמר כי "יש חשיבות רבה מאוד להצטרפות של גוף ישראלי נוסף לפדרציה הבינ"ל לאסטרונאוטיקה. עולם החלל הוא גלובלי, וארגונים כמו מכון פישר, הרוצים לקדם שיתופי פעולה בינלאומיים, חייבים לצאת לזירה העולמית".

הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה מונה יותר מ – 250 גופים וארגונים, ובנוסף למצטרף הישראלי החדש, חברות בארגון סוכנות החלל הישראלית, התעשייה האווירית לישראל וחברת רפאל.

"לשם חיזוק מעמדה של ישראל בעולם בתחומי החלל, ישנה חשיבות לפעולה במניפה רחבה של פעילויות", אמר עוד ענבר. "הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה היא אחד מהם, לצד פעילויות החלל של האו"ם, השתתפות בכנסים בעלי חשיבות ויוקרה, חתימה על הסכמים בין מדינתיים לשיתוף פעולה בחלל – וזו רשימה חלקית.

ענבר ציין כי מכון פישר מקיים קשרים עם הפדרציה במשך שנים, ובשני כנסי החלל האחרונים השתתפו נציגים בכירים מהפדרציה – שני מנכ"לים ונשיאה הקודם, פרופסור ברנדט פויירבאכר, שאף ישב ראש במושב המדע בכנס אילן רמון האחרון. "הרצון להיות חלק מהפדרציה הבינ"ל לאסטרונאוטיקה הוא רב שנים, ולאחרונה בשלו התנאים לכך. בינואר האחרון אירחנו במסגרת כנס החלל הבינלאומי ע"ש אילן רמון, יחד עם סוכנות החלל ומשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל את נשיא הפדרציה היוצא ואת המנכ"ל, והגשנו את המסמכים להצטרפות כחברים מן המניין בארגון יוקרתי ורב השפעה זה. אני שמח לסגור את המעגל, ולקבל בשם המכון את ההאישור על הצטרפותנו לפדרציה", סיכם ענבר.

יחד עם מכון פישר התקבלו מספר גופים נוספים לפדרציה, לרבות סוכנות החלל האיראנית.

ענבר גם ידווח לאתר הידען מהכנס.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

4 תגובות

  1. לא הבנתי את התלונה למה נדרש מכון פישר אם יש את סוכנות החלל הישראלית. למה נדרשת האוניברסיטה העברית אם יש את המועצה להשכלה גבוהה? זה בערך אותו דבר. אלו גופים שעושים דברים שונים לחלוטין באותו מגזר.

  2. באתר המכון אין אזכור לתפקיד של טל ענבר.
    גם ברשת אין מידע עליו למעט שהוא כתב, אלא אם קיבלת רשות ב LINKED IN מטל עצמו.
    מה השכלתו, מה ניסיון החיים שלו לכל אורך הדרך, ההופכים אותו לראוי לתפקיד במכון. אינני מתכוון למקושרות למפקדי חיל האוויר לדורותיהם. הכוונה לכישור ולא לקישור.
    איך מתקדם אותו פרוייקט לשגר לווין ישראלי לירח.
    למה נדרש מכון פישר לחלל אם יש את סוכנות החלל הישראלית. האם יש השגות על ביצועי סוכנות החלל הישראלית. הכתבה כאן לא זכתה אפילו לתגובה אחת. אם כבר תופרים חליפה למישהו, לא מן הראוי שיוצג הרקורד המעשי שלה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן