סיקור מקיף

מגדל ומבטחים יממנו לחלל-תקשורת את בניית עמוס 5

חברת חלל תקשורת, מפעילת לווייני עמוס חתמה היום עם חברת מגדל ומבטחים על הסכם מימון בהיקף של 140 מיליון דולר לבנייתו ושיגורו של הלווין עמוס- 5, הצפוי להיות משוגר במהלך 2011 ולפעול כ 15 שנה.

הלווין עמוס 3
הלווין עמוס 3

חברת חלל תקשורת, מפעילת לווייני עמוס חתמה היום עם חברת מגדל ומבטחים על הסכם מימון בהיקף של 140 מיליון דולר לבנייתו ושיגורו של הלווין עמוס- 5, הצפוי להיות משוגר במהלך 2011 ולפעול כ 15 שנה. עמוס-5 שישוגר לנקודת מסלול חדשה מעל אפריקה יאפשר הרחבת פריסת השירותים של חברת חלל-תקשורת לכל רחבי היבשת האפריקאית וחלקים מאירופה והמזה"ת.

ההזמנות לשירותי עמוס-5 כבר החלו, ולאחרונה דיווחה החברה על הסכם שנחתם בהיקף של 28 מיליוני דולרים ללקוח אירופאי הפועל באפריקה.
החברה צופה כי עם הפעלתו המסחרית של עמוס-5 יגדל היקף המכירות של החברה באופן דרמטי היות והדרישה לשרותי תקשורת ומדיה לוויניים ביבשת האפריקאית נמצאת בצמיחה והיקף שירותי התקשורת שעמוס-5 יכול לספק משתווה ליכולת אספקת השירותים שמעניקים לווייני עמוס-2 ועמוס-3 גם יחד.

במחצית הראשונה של 2009 חלל דיווחה על מכירות בהיקף של 36 מיליון דולר ורווח התפעולי תזרימי (EBITDA) בסך 27.8 מיליון דולר. הרווח התפעולי והנקי לחציון הראשון של השנה הסתכמו ב 13.9 מיליון דולר ו 10.5 מיליון דולר בהתאמה. היקף צבר ההזמנות של לווייני עמוס- 2 ועמוס-3 עומד על כ 457 מיליון דולר.

בימים אלה חברת חלל- תקשורת משלימה את התכנון של הלוויין הבא בצי הלווינים של החברה, עמוס- 6, בדגש על התאמתו למגמה העולמית החדשה של העברת אינטרנט רחב פס דו-כיווני ישירות לבתים דרך לוויינים. לוויין זה יעניק מענה לדרישה הגוברת לאינטרנט רחב פס באיזורים בהם התשתית הקרקעית אינה מאפשרת מענה מספק לדרישה ההולכת וגוברת לפס רחב ישירות לבתי אב מחוץ למרכזי הערים הגדולות.

דוד פולק, מנכ"ל חלל-תקשורת אמר היום כי "הסכם המימון לעמוס-5 מאפשר לחברה להמשיך ולהתקדם בתוכניותיה העסקיות ולענות על הביקוש הרב לשירותיה של החברה. אנו מאמינים כי שיגורו של עמוס-5 ועימו הרחבת מתן השירותים הלוויינים ליבשות חדשות, הינו מרכיב חיוני בתכנית צמיחתה של החברה וימשיך לבסס את מעמדה של החברה כאחת מהמפעילים הלוויינים הצומחות בעולם".
המימון כולל מספר גופים מקבוצת מגדל ביטוח (100 מיליון דולר) ואת עמיתים קרנות הפנסיה (40 מיליון דולר). את גופי המימון המממנים ייצגו עו"ד ג'ונתן פינקלשטיין, עו"ד אפרת שפירא אורן ועו"ד ארז שטמלר ממשרד תדמור ושות'.

אודות חלל- תקשורת:
חברת חלל-תקשורת (SPACECOM) היא מפעילת לווייני התקשורת עמוס, המתמחה במתן שירותי תקשורת לוויינית כגון: טלוויזיה, אינטרנט רחב פס, רדיו, ותקשורת נתונים בישראל והמזרח התיכון, אירופה וארה"ב.
חלל-תקשורת החלה את פעילותה באספקת שירותי תקשורת לוויינית בשנת 1996 עם שיגורו לחלל של לוויין התקשורת עמוס-1. בשנת 2003 שוגר הלווין עמוס-2, ובחודש אפריל 2008 שוגר הלוויין עמוס-3 שהחליף את עמוס-1 ופועל בהצלחה רבה בחלל. בימים אלה נבנה בתעשייה האווירית הלוויין עמוס-4 שישוגר במהלך 2012, וביולי 2008 נחתם הסכם לבניית עמוס-5 המתוכנן לשיגור באמצע 2011.
פעילות ענפה זו בססה את מעמדה של חברת חלל-תקשורת כמפעילת לוויינים מובילה בשוק הישראלי, במזה"ת ובאירופה כאשר בין לקוחותיה של חלל-תקשורת בארץ נמנים חברת הטלוויזיה בלווין YES, ממשלת ישראל, רשות השידור, הרשות השנייה (ערוץ 2 וערוץ 10) וגילת סטקום. בין לקוחותיה הגדולים של חלל-תקשורת בעולם ניתן למנות את HBO, MTV, BOOM TV, מפעילת פלטפורמת DTH (Direct To Home) ברומניה, ו- T-Kable מפעילת שירות DTH חדשה בהונגריה, וכן גורמי שידור רבים אחרים, כולל ממשלתיים.
חברת חלל-תקשורת מתכננת לשגר בשנים הקרובות עוד מספר לוויינים לנקודות שמיים שונות שיאפשרו לה לחדור לשווקים חדשים כדוגמת אפריקה ואסיה, ולהמשיך לבסס את מעמדה כספקית פלטפורמות DTH מובילה.

חברת חלל-תקשורת הינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל-אביב (סימול: חלל) ובעלי המניות העיקריים שלה הינם:
קבוצת יורוקום – כ 56%
תע"א – כ 17%
החברה הכללית לשירותי לווין – כ 9%
ח.מר – כ 7%
ציבור ומוסדיים – כ 11% (מתוך זה כלל אחזקות כ 7%)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן