סיקור מקיף

שרידי הלווין הסיני שפוצץ בידי טיל בליסטי מסכנים את תחנת החלל

 כך טוענים מקורות ברוסיה. בנאס"א מכחישים

דיווחים שהגיעו בימים האחרונים מרוסיה ופורסמו בכמה סוכנויות ידיעות טוענים כי תחנת החלל הבינלאומית תצטרך לבצע תמרוני התחמקות מהתנגשות עם שברי הלווין הסיני שפוצץ במסגרת ניסוי נשק אנטי לווייני של סין לפני חודש.

ואולם בנאס"א טוענים כי לא בוצע עד כה שום תמרון התחמקות משרידי הלווין Fengyun-1C – לווין מטאורולוגי ישן שהסינים השתמשו בוב כמטרה לנשק נגד לווינים בניסוי שנערך ב-11 בינואר 2007. בדרך כלל מתבצעים תמרונים אם הסיכון להתנגשות מגיע ל-1 ל-10,000. ואולם עדיין יש צורך לעקוב אחר ענן השרידים שנוצר בידי הסינים הכולל כ-900 גושים שניתן לראותם במכ"מ. מדובר בכמות הגדולה ביותר של רסיסים שנוצרו בבת אחת במהלך 50 שנות הפעילות האנושית בחלל.

בינתיים מפנים המבקרים את תשומת ליבם להשלכה אחרת של אירוע ניסוי הנשק נגד לווינים: עד כמה ידעו גורמי הביון האמריקני מראש כי ניסוי כזה מתוכנן ובשלבי ביצוע? ובהתנתן המשך הרחש של הפעילות הפרובוקטיבית של אירן וצפון קוריאה, מדוע לא ניתנה אזהרה מוקדמת לציבור האמריקני על כוונותיה של סין?

 

2 תגובות

  1. שנות אור , וניסיון של שנות היסטוריה ; וכן סוגיות עתידיות :

    מסכנים או לא מסכנים , לא זאת הבעיה ; שכן בראיה עתידית , יש מקום לבחון : האם האנושות אמורה להמשיך ללמוד בדרך הקשה של מלחמות ומאבקי כוח , על מנת להתקדם בשיטות משטר ובמדע ?

    בעבר ההיסטורי , כאשר המלחמות התנהלו בנשק לא גרעיני , איך שהוא האדם נאלץ " לבלוע " את תוצאות המלחמות על הקורבנות והנזקים העצומים שגרמו .

    בתקופת הנשק האטומי , האדם לא יכול להרשות לעצמו שלא ישכיל ויבין , שעימותים יגררו בסופו של דבר גם שימוש בנשק גרעיני , שמתוצאותיו במידה ויצאו מכלל שליטה , יהיה מקום לחשוב ברצינות במושגים , שכפי שהתבטא איינשטיין בנושא : במלחמת העולם הרבעית – האדם ישתמש באבנים .

    במידה ולא מעוניינים לגרום נזקים עתידיים לחיים היחודיים שעל פני הפלנטה שלנו , שעל פי המחקרים עד התקופה שלנו , במידה וקיימים חיים על פלנטות אחרות – האנושות שלנו טרם מסוגלת לזהותם , במרחקים שנאמדים בשנות אור ; מוטב שקברניטי העולם , יתנו את דעתם בנושא , לפחות כפי שמתחילים להשקיע מחשבה בנושא של חימום כדור הארץ , ויתכן ויש פיתרון עתידי משותף לשתי הדילמות הנ"ל .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן