סיקור מקיף

החזר ההוצאות של האסטרונאוט השני שנחת על הירח: 33 דולרים

באז אלדרין מילא עם שובו טופס החזר הוצאות ובו בקשה להחזר הוצאות דלק בין יוסטון למרכז החלל קנדי

באז אלדרין, אסטרונאוט אפולו 11. צילום: <a href="http://www.shutterstock.com/gallery-122575p1.html?cr=00&pl=edit-00">MISHELLA</a> / <a href="http://www.shutterstock.com/editorial?cr=00&pl=edit-00">Shutterstock.com</a>
באז אלדרין, אסטרונאוט אפולו 11. צילום: MISHELLA / Shutterstock.com

האם גם גיבורים כמו האסטרונאוטים של אפולו לא פטורים מעבודות ניירת?

לפני 46 שנים, ניל ארמסטרונג ואדווין (באז) אלדרין הפכו לאנשים הראשונים שהלכו על הירח. זו היתה חוויה לחלוטין לא מהעולם הזה, אך כאשר שבו חברי הצוות של אפולו 11 מן הירח, עדיין היה להם לטפל גם בהיבט של הטיסה לירח כנסיעת עסקים.

אלדרין, הפועל רבות במדיה החברתית פרסם לאחרונה בפוסט ובכמה ציוצים בטוויטר, פכים קטנים מהמשימה, לרבות צילומים של טפסים שהוא ועמיתיו ארמסטרונג ומייקל קולינס (שהמתין להם בחללית האם) נאלצו למלא לאחר שהם הגיעו להונולולו לאחר הנחיתה הרטובה במימי האוקיאנוס השקט. בין הטפסים הללו: טופס של המכס האמריקני ומסמך מסע הכולל גם דו”ח הוצאות.

עם החזרה לאטמוספירה, וכמובן לאדמת ארה”ב התבקשו האסטרונאוטים להצהיר על מטענם – סלעי ירח ודגימות מאבק הירח – ולהצהיר שאיש מהם לא חלה בעת המסע. למרות זאת, זמן קצר אחר נחיתתם הם הוכנסו לבידוד כדי לוודא שלא נדבקו במחלה כלשהי על הירח.

אלדרין גם דרש 33.31 דולרים עבור הוצאות שהיו לו במסע הלוך ושוב מיוסטון למרכז החלל קנדי כדי לטוס לירח, ומהאוקיאנוס השקט להוואי ובחזרה ליוסטון על גבי מגוון כלי תחבורה ממשלתיים לרבות חללית, מטוסים והספינה USS Hornet. מדובר בהחזר הוצאות על המקטעים בהם נסע ברכבו הפרטי. הסכום מן הסתם מעיד על מחירי הדלק הנמוכים ערב משבר הנפט שפרץ בעקבות מלחמת יום הכיפורים.

בקשת החזר ההוצאות של באז אלדרין לאחר שובו מן הירח בטיסת אפולו 11. צילום מתוך דף הפייסבוק של באז אלדרין
בקשת החזר ההוצאות של באז אלדרין לאחר שובו מן הירח בטיסת אפולו 11. צילום מתוך דף הפייסבוק של באז אלדרין
טופס הצהרת המכס של האסטרונאוטים של אפולו 11: ניל ארמסטרונג באז אלדרין ומייקל קולינס. מתוך דף הפייסבוק של באז אלדרין
טופס הצהרת המכס של האסטרונאוטים של אפולו 11: ניל ארמסטרונג באז אלדרין ומייקל קולינס. מתוך דף הפייסבוק של באז אלדרין

2 תגובות

  1. להצהיר על מטענם בטופס של המכס האמריקני? זה מן הסתם בדיחה – אם לא, אז האמריקנים מטורללים, אממה עם זה שהכניסו אותם לחדר בידוד? אם ראיתם את הסרט “זרע אנדרומדה” אז תשכילו ותבינו עד כמה מסוכן להיחשף לאותו נגיף מסתורי וקטלני מן החלל, לא?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן