הצוות ה-26 נחת בקזחסטן, השיגור הבא מתעכב עקב תקלת חשמל

שיגור שלושה אסטרונאוטים נוספים לצוות ה-27 נדחה בשל תקלה במערכת החשמל של החללית סויוז TMA-21. השלושה רון גארן, אנדריי בוריסנקו ולאכסנדר סמוקוטייב יהפכו למהנדסי הטיסה של הצוות ה-27 כאשר יגיעו לתחנה

מפקד הצוות ה-26 סקוט קלי מכוסה בשמיכה להגנה מפני השלג והרוחות בקזחסטן. צילום: נאס"א
מפקד הצוות ה-26 סקוט קלי מכוסה בשמיכה להגנה מפני השלג והרוחות בקזחסטן. צילום: נאס"א

הצוות ה-26 של תחנת החלל הבינלאומית שב לכדור הארץ. המפקד סקוט קלי והקוסמונאוטים אלכסנדר קלרי ואולג סקריפוצ'קה נחתו בחללית שלהם סויוז TMA-01M אמש בערבות קזחסטן.

כמפקד הצוות ה-26 העביר קלי את השרביט לעמיתו דימיטרי קונדרטיב ביום שני וזה הפך למפקד הצוות ה-27 כאשר שלושת חברי הצוות הותיקים עזבו את התחנה. יחד איתו מאיישמים את התנה קתרין קולמן ופאולו נספולי. השלושה שהגיעו לתחנה בחללית סויוז TMA-20 ב-17 בדצמבר 2010, ישהו בה עוד כשלושה חודשים.

שיגור שלושה אסטרונאוטים נוספים לצוות ה-27 נדחה בשל תקלה במערכת החשמל של החללית סויוז TMA-21. השלושה רון גארן, אנדריי בוריסנקו ולאכסנדר סמוקוטייב יהפכו למהנדסי הטיסה של הצוות ה-27 כאשר יגיעו לתחנה.

בינתים החלו שלושת אנשי הצוות בתחנה להרכיב את הרובונאוט R2 – רובוט דמוי אדם שהועלה לתחנה בסיפון המטען של המעבורת דיסקברי לפני כשבועים. רובונאוט 2 יאפשר למהנדסים ללמוד כיצד רובוטים דמויי אדם מתנהגים בחלל ויעבור שידרוגים ושכללים שבעתיד יוכלו לאפשר לו גם לעבוד מחוץ לתחנה ולסייע לאסטרונאוטים בהליכת חלל, לבצע תיקונים או לערוך ניסויים.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן