סיקור מקיף

מצטייני תוכנית החממות הטכנולוגיות של המדען הראשי במשרד התמ”ת

חממת משגב נבחרה לחממה הטכנולוגית המצטיינת לשנת 2009. חברת טרנס ביו-דיזל המפתחת תהליך אנזימטי לייצור ביו דיזל נבחרה לחברת החממה המצטיינת לשנת 2009

השר בן אליעזר עם החממות המצטיינות. קרדיט צילום: אסף שילה / ישראל סאן
השר בן אליעזר עם החממות המצטיינות. קרדיט צילום: אסף שילה / ישראל סאן
שר התמ”ת בנימין (פואד) בן אליעזר : “תוכנית החממות היא שילוב מוצלח ביותר של הישגים כלכליים עם הישגים חברתיים. פעילות המו”פ מתחוללת באמצעות החממות כמעט בכל אזור בארץ, מדרום הנגב ועד הגליל העליון. חברות בוגרות חממה גייסו במצטבר בשנת 2009 למעלה מ- 340 מליון דולר”

המדען הראשי במשרד התמ”ת ד”ר אלי אופר: “החברה המצטיינת והחברות שזכו לציון לשבח מצטיינות ברמת חדשנות טכנולוגית גבוהה ומהווים מודל לחיקוי לחברות הזנק. תחום הקלינטק צמח בעולם החממות משיעור של 4% מכלל המיזמים בחממות בשנת 2005 ללמעלה מ- 15% בשנת 2009”

מנהל תוכנית החממות הטכנולוגיות יוסי סמולר: “חממת משגב שנבחרה כחממה המצטיינת לשנת 2009 הראתה הישגים יוצאים מן הכלל בשנת 2009 בהפעלת החממה, בכמות ואיכות המיזמים שנקלטו בה ובהובלת החברות הבוגרות להצלחה בגיוסי השקעות פרטיות ושיתופי פעולה אסטרטגיים”

חממת משגב נבחרה לחממה המצטיינת לשנת 2009 וחברת וחברת טרנס ביו דיזל נבחרה לחברת החממה המצטיינת לשנת 2009 במסגרת האירוע השנתי של תכנית החממות הטכנולוגיות בישראל אשר התקיים אתמול בהשתתפות שר התעשייה, המסחר והתעשייה, בנימין (פואד) בן אליעזר, המדען הראשי במשרד התמ”ת, ד”ר אלי אופר, מנהל תוכנית החממות הטכנולוגיות יוסי סמולר, יזמים, מנהלי חברות, משקיעים, תעשיינים, אנשי אקדמיה, מנהלי חממות ואנשי ציבור.

חממת משגב הנמצאת בבעלות קרן טרנדליינס נבחרה לחממה הטכנולוגית המצטיינת לשנת 2009. חממת משגב נבחרה כחממה מצטיינת בזכות הישגים יוצאים מן הכלל בהפעלת החממה, בכמות ואיכות המיזמים שנקלטו בה ובהובלתם של החברות הבוגרות להצלחה בגיוס השקעות פרטיות ושיתופי פעולה אסטרטגיים 2009 .

חברת טרנס ביו-דיזל המפתחת תהליך אנזימטי לייצור ביו דיזל נבחרה לחברת החממה המצטיינת לשנת 2009. טרנס ביו-דיזל בגרה את החממה הירוקה ל.נ. יזמות בשנה שעברה והציגה הישגים ראויים לציון ופתרון ייחודי ומתוחכם לבעיה גלובאלית אמיתית.

שר התמ”ת בנימין (פואד) בן אליעזר אמר במהלך הטקס כי “אישור תקציב המדינה משקף את כוונתה הברורה של מדינת ישראל להמשיך ולשמור על יתרונה היחסי של ישראל ולשמור על מובילות טכנולוגית, יחד עם השקעה גדולה בתעסוקה, בעיקר בפריפריה והשקעה בעסקים קטנים ובינוניים”. השר בן אליעזר בירך על שיתוף הפעולה עם האוצר, התאחדות התעשיינים והסתדרות העובדים ואמר כי “ללא שיתוף פעולה ואמון מלא של הצדדים לא היינו מגיעים להישגים אלו למען הכלכלה והחברה בישראל”.

עוד ציין בן אליעזר כי “סך כל תקציב המדען הראשי יעמוד על 1.55 מלש”ח. זהו הישג משמעותי כשנתוני הפתיחה במו”מ עמדו על סביבות 900 מליון ₪ תקציב בסיס, וכן בזכות התוספת הנכבדת לתקציב הבסיס של המדען, וכי מתוך התקציב האמור, יוקצו תקציבים ליישום החלטות הממשלה בנושאי “תכנית לחיזוק הקשר בין האקדמיה לתעשייה” ו-“הקמת מרכזי מו”פ לתעשייה הפיננסית העולמית”.

בהתייחסו לתוכנית החממות אמר בן אליעזר כי “תוכנית החממות היא שילוב מוצלח ביותר של הישגים כלכליים עם הישגים חברתיים. פעילות המו”פ מתחוללת באמצעות החממות כמעט בכל אזור בארץ, מדרום הנגב ועד הגליל העליון. פיתוח טכנולוגיות חדשניות בתחומים רבים ומגוונים, הקמת חברות הזנק חדשות כשכל זה מתרחש גם בפריפריה – זה הישג הראוי לציון מיוחד”.

עוד הדגיש שר התמ”ת כי למרות שנתיים קשות ביותר שעברו על המשק הישראלי, תכנית החממות הגיעה להישגים מרשימים בשנת 2009. חברות בוגרות חממה גייסו במצטבר בשנת 2009 למעלה מ- 340 מליון דולר.

העובדה ששתיים מבין שלושת החברות הם בתחום הקלינטק משמחת במיוחד, לאור העובדה שמדובר בתחום שהוגדר על ידי ממשלת ישראל כבעל עדיפות לאומית- אמר השר בן אליעזר.

בן אליעזר ציין עוד כי “בפרוס השנה העשרים לקיומה של התכנית, אני רוצה להדגיש כאן את ההערכה העמוקה שרוכשת מדינת ישראל לחממות הטכנולוגיות ואת המחויבות האישית שלי לקידום וביסוס החממות וחברות החממה בישראל”.

במסגרת האירוע השנתי של תוכנית החממות הוחלט גם להעניק ציון לשבח לשתי חברות חממה נוספות והן:

  • חברת גרינלט טכנולוגיות, בוגרת חממת דה טיים בשנת 2010, המפתחת מערכת לניהול והפחתת צריכת אנרגיה חשמלית.
  • חברת ארגו מדיקל, בוגרת חממת הטכניון בשנת 2008, המפתחת מכשיר להולכת משותקי גפיים תחתונות.

המדען הראשי במשרד התמ”ת דר’ אלי אופר, מדגיש כי החברה המצטיינת והחברות שזכו לציון לשבח מצטיינות ברמת חדשנות טכנולוגית גבוהה ומהווים מודל לחיקוי לחברות הזנק. כאן המקום לציין כי תחום הקלינטק צמח בעולם החממות משיעור של 4% מכלל המיזמים בחממות בשנת 2005 ללמעלה מ- 15% בשנת 2009 ולכן אין זה מקרה שהחברה המצטיינת ושאחת החברות שזכו לציון לשבח עוסקות בתחום זה.

מנהל תוכנית החממות הטכנולוגיות יוסי סמולר,מציין כי חממת משגב שנבחרה כחממה המצטיינת לשנת 2009 הראתה הישגים יוצאים מן הכלל בשנת 2009 בהפעלת החממה, בכמות ואיכות המיזמים שנקלטו בה ובהובלת החברות הבוגרות להצלחה בגיוסי השקעות פרטיות ושיתופי פעולה אסטרטגיים. חברת החממה המצטיינת והחברות שזכו לציון לשבח הן בעלי חדשנות ומורכבות טכנולוגית גבוהה ביותר שהגיעו להישגי מסחור מרשימים מאוד, בתוך זמן קצר מסיום תקופת החממה. תפקיד ועדת השיפוט שבחרה את חברת החממה המצטיינת היה הפעם לא קל, בעיקר בשל האיכות הגבוהה של המתמודדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן