התחממות גלובלית תעלה את שיעורי הרעב

לדברי ארגון החקלאות והמזון של האו"ם ביום חמישי האחרון, ההתחממות הגלובלית תכלה לבטח את ייצור המזון במדינות רבות ותגביר לאין שיעור את מספר האנשים הרעבים

לדברי ארגון החקלאות והמזון של האו"ם ביום חמישי האחרון, ההתחממות הגלובלית תכלה לבטח את ייצור המזון במדינות רבות ותגביר לאין שיעור את מספר האנשים הרעבים.

הארגון אמר בדו"ח כי מערכות הפצת מזון ותשתיותיהן יופרטו ושההשפעה החמורה ביותר תתבטא לבטח במדינות שבדרום מדבר סהרה (sub-Saharan African).

"ישנה עדות ברורה שהאקלים העולמי משתנה וכי העלויות החברתיות והכלכליות שבהאטת ההתחממות הגלובלית ומענה להשפעותיו יהיו ניכרות" אומר דו"ח מפי וועדת ארגון החקלאות והמזון של האו"ם בנוגע לבטחון אוכל בעולם.

מדענים רבים מפחדים שעליית טמפרטורות, דבר הנעוץ בעיקר בגזים לוכדי-חום שמקורם בשריפת דלק גולמי, יביאו להמסת קטבי הקרח, יעלו את גובה הים כמעט במטר בסוף מאה זו ויביאו ליותר הצפות, בצורת ויובש.

התחממות גלובלית תגדיל את שטחי האדמה המסווגות כ"צחיחה" (arid) או "לחה בכמות בלתי מספקת" (insufficiently moist) בעולם המתפתח.

באפריקה, יתכן כי עד 2008 יהיו עד 90 מליון הקטרים של אדמה מסוג גס זה, איזור ששטחו כארבע פעמים שטחה של בריטניה. שינויים בטמפרטורה, כמות הגשם וריבוי בכמות "אירועי מזג-אוויר קיצוניים" כהצפות יביאו עימם השפעות הרסניות.

העולם ספג 600 הצפות בשנתיים-וחצי האחרונות, אלו לקחו עימן את חייהם של 19,000 איש וגרמו לנזקים של 25 מיליארד דולר, אליהם התוסף הצונאמי ההרסני בדצמבר, בדרום-מזרח אסיה, אשר הרג יותר מ-180,000 איש.

ארגון החקלאות והמזון של האו"ם אמר כי מחקרים מדעיים הראו כי התחממות גלובלית תוביל לירידה של כ-11 אחוז באדמה גשמית במדינות מתפתחות וכי בתוך זמן, כתוצאה מכך, גם לירידה רצינית בהפקת דגנים. "שישים-וחמש מדינות מתפתחות, המייצגות יותר מחצי מאוכלוסיית העולם המתפתח בשנת 1995, יאבדו 280 מיליון טונות של הפקת דגנים פוטנציאלית כתוצאה משינוי אקלים," אמר הארגון.

ההשפעה של שינוי אקלים על חקלאות יכולה להעלות את כמות האנשים בסיכון רעב, במיוחד במדינות אשר נמצאות כבר בתפוקה כלכלית נמוכה ורמות תת-תזונה גבוהות. "בארבעים מדינות עניות ומתפתחות, עם אוכלוסיה משולבת של שני מליארד … אובדני תפוקה בעקבות שינויי אקלים עשויים להגביר דרסטית את כמות בני-האדם הסובלים מתת-תזונה, תהליך מעכב באופן חמור בלחימה בעוני ואי-ביטחון בנוגע למזון," אומר הדו"ח.


לידיעה באתרENN

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן