סיקור מקיף

נחנכה המעבדה הלאומית לפיתוח מצלמות חלל באלביט מערכות אלאופ

בהקמת המעבדה המשוכללת הושקעו בשלוש השנים האחרונות עשרות מיליוני שקלים במימון משותף של משרד הביטחון ושל אלביט מערכות, והיא מיועדת לשרת את הצרכים הרלוונטיים של תוכניות החלל הישראליות במהלך העשורים הבאים

חיים רוסו סמנכ"ל למצוינות טכנולוגית באלביט מערכות, עדי דר מנכ"ל אלאופ, יוסי אקרמן נשיא אלביט מערכות, אופיר שהם ראש מפא"ת, חיים אשד ראש מנהלת תוכנית חלל במשרד הבטחון
חיים רוסו סמנכ"ל למצוינות טכנולוגית באלביט מערכות, עדי דר מנכ"ל אלאופ, יוסי אקרמן נשיא אלביט מערכות, אופיר שהם ראש מפא"ת, חיים אשד ראש מנהלת תוכנית חלל במשרד הבטחון

בנוכחות בכירי משרדי הביטחון והמדע, ראשי העיר נס ציונה ורחובות והנהלת אלביט מערכות, נחנכה בסוף השבוע המעבדה הלאומית לפיתוח מצלמות חלל, "דניאל", השוכנת באתר אלאופ שבפארק המדע בנס ציונה.

בהקמת המעבדה המשוכללת הושקעו בשלוש השנים האחרונות עשרות מיליוני שקלים במימון משותף של משרד הביטחון ושל אלביט מערכות, והיא מיועדת לשרת את הצרכים הרלוונטיים של תוכניות החלל הישראליות במהלך העשורים הבאים.

טכנולוגיות חדשניות, מהמתקדמות ביותר בעולם בתחום צילום החלל, ייושמו במעבדה החדשה שמיועדת לענות על הדרישה ההולכת וגוברת לקבל תוצרי צילום באיכויות גבוהות ולהשתמש בטלסקופים ומצלמות החלל שמידותיהם הולכות וגדלות כתוצאה מכך. מבנה המעבדה תוכנן והוקם תוך יישום כל הידע והנסיון שנצברו במהלך כ-20 שנים של פרויקטי חלל ותוך צפי של הדרישות הקיימות והחזויות לעשרים השנים הבאות לפחות.

מעבדת "דניאל" תקלוט כבר בימים הקרובים את פרוייקט מצלמת "יופיטר", המצלמה המתקדמת ביותר, בעלת הרזולוציה הגבוהה ביותר שתוכננה ויוצרה עד היום במדינת ישראל. מצלמה זו תוכנס ללווין OPSAT 3000 של התעשייה האווירית אך תוכל להשתלב בכל לווין אחר.

נשיא אלביט מערכות, יוסי אקרמן, אמר: "אנו גאים על הקמתה של המעבדה החדשה, מהמתקדמות מסוגה בעולם ומקווים כי ממשלת ישראל תמנף את היכולות הייחודיות ופורצות הדרך הקיימות כאן ותקדם פרויקטים חדשים במסגרת תוכנית חלל לאומית".

אלביט מערכות אלאופ היא המפתחת והמייצרת של מצלמות חלל המשרתות כיום את מערכת הביטחון וגופים אזרחיים, ביניהם ניתן למנות את מצלמות אופק 3, 5 ו-9 וכן תוכניות אזרחיות כגון ארוס A ו -B, קומפסט 2 שסופקה לסוכנות החלל הקוריאנית, מצלמת טאווקס בתחום האולטרא סגול ומצלמת וונוס הסופר-ספקטראלית שתסופק לסוכנות החלל הצרפתית במהלך 2012.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן