אלביט מערכות פיתחה עבור משטרת ישראל את רות"ם – מערכת בקרת גבול מתקדמת המותקנת בכל מעברי הגבול בישראל

המערכת מחוברת למאגרי מידע של משרדי ממשלה וארגוני בטחון ומאפשרת זיהוי, בקרה, רישום ועידכון של העוברים במעברים

אלביט מערכות פיתחה עבור משטרת ישראל  את מערכת בקרת הגבולות רות"ם (רישום ובקרת תנועות מעבר), מערכת ניהול ידע חדשנית המחוברת למאגרי המידע של כל ארגוני הבטחון והממשלה בישראל. המערכת הותקנה בכל מעברי הגבול, בכניסות וביציאות מן הארץ, כולל נמלי תעופה, נמלי ים ומעברי גבול יבשתיים. בפרוייקט  משתתפות גם  חברת HP וחברת סאפיינס.

מערכת בקרת הגבולות הינה פרויקט לאומי שבמימונו לקחו חלק כל משרדי הממשלה וארגוני הביטחון בארץ. המערכת פועלת בשלושה שלבים: השלב הראשון – שלב הזיהוי, בו המערכת מסיעת לבקר הגבולות בזיהוי האדם העומד מולו. השלב השני – שלב הבקרה, בו המערכת מתחברת לכל מאגרי המידע בארץ ובהתאם לאופי המידע המתקבל מציגה אופציות שונות העומדות בפני הבקר לטיפול פרטני בכל מקרה לגופו. השלב השלישי – הרישום, כולל עדכון כל מערכות המידע לגבי אימות או שינוי הנתונים בהתאם לצעדים שננקטו בשלב הבקרה.

המערכת נחשבת לאחת מהמתקדמות בעולם בתחומה, ומיועדת לתת מענה כולל לצרכיה הבטחוניים והאזרחיים המשתנים של המדינה ולאפשר ניהול דינמי של בקרת הגבולות . מערכת רות"ם מיועדת לתת מענה לעוברים ושבים ולרכבים העוברים בנקודות הגבול השונות על ידי סגירה יותר הרמטית של מעברי הגבול והקטנה משמעותית בהסתברות שגורם בלתי רצוי יוכל להיכנס או לצאת מהמדינה.

מערכת רות"ם מתבססת על מנוע ייחודי לחיפוש ואיתור שמות- סאונדקס SOUNDEX) ), מהמתקדמים והאמינים ביותר בעולם, ששופר והותאם במיוחד למערכת  זו על ידי פרופ' יעקב שויקה,  פרופסור אמריטוס למדעי המחשב (אוניברסיטת בר אילן) המתמחה בעיבוד שפות טבעיות. מנוע חיפוש זה מזהה את מיגוון  החלופות  של כל שם נתון ובכך מאפשר איתור שם בכל ווריאציה אפשרית שלו. המערכת המתוחכמת לומדת ומתעדכנת, ומסוגלת לעשות הקשים לוגיים בכל הקשור לתאום בין מועדי כניסה, יציאה, פרק זמן החולף בין המעברים, מספרי דרכון ותעודות זהות, על מנת לספק לבקרי הגבולות עומק של נתונים. 
בנוסף יכולים מנהלי המערכת לעדכן מיידית שינויים בחוקי ונוהלי  המעבר המורכבים,  המתייחסים לאוכלוסיות השונות העוברות במעברי הגבול, ובכך לייתר את הצורך לזכרם בעל פה. המערכת בנויה באופן ממודר ומאפשרת רמות סיווג מידע שונות בהתאם לדרישות והגדרות מנהלי המערכת

במערכת רות"ם משולבים אמצעים טכנולוגיים העומדים בחזית הידע והיישום הטכנולוגי. הארכיטקטורה המתקדמת של המערכת מאפשרת ביצוע משימות מורכבות בזמני תגובה קצרים תוך שמירה על דרישות מחמירות של אבטחת מידע, שרידות ויתירות. פיתוח המערכת הינו פועל יוצא  מיכולת מערכתית רבה הקיימת בקבוצת אלביט מערכות בתחום המידע המודיעיני בכלל ושילוב יכולות אזרחיות וצבאיות בפרט. המערכת מצטרפת לשורה של מערכות  מתקדמות בתחום מערכות ניהול ידע רב תחומיות אותם פיתחה הקבוצה, כגון:, פרויקט צ.י.ד  ומערכות ניהול ידע לגופים ביטחוניים מסווגים.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

3 תגובות

  1. אין לכם מושג מה המערכת הזאת לומדת על כל אחד מאיתנו.
    ומי מקבל אינדיקציות על כל תנועה במעברים.
    מצד שני, אין כלכך ברירה בימינו

  2. כלומר מי שעובד במעברים ה"חוקיים" עוקבים אחריו יותר!

    מה לגבי כל אותם המסתננים? הרי עליהם אנחנו רוצים לפקח יותר ולא על שומרי החוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן