100 בתי חולים הטמיעו את מערכת ה-MarginProbe המסייעת תוך כדי ניתוח בהסרה מלאה של סרטן שד

nעל 7,000 ניתוחי כריתה של גידול סרטני מהשד, בוצעו עד היום תוך שימוש בטכנולוגיה של דיון, המיושמת ב-27 מדינות בארה״ב וב-11 מרכזים רפואיים ברחבי ישראל. במחקרים התגלה כי השימוש ב-MarginProbe סייע להקטנת הסיכון לניתוח חוזר בכ – 60%.

מכשיר MarginProbe של חברת דיון הישראלית. צילום יחצ
מכשיר MarginProbe של חברת דיון הישראלית. צילום יחצ

חברת המכשור הרפואי, דיון מדיקל מדווחת על ציון דרך משמעותי בהסטוריה של החברה מקיסריה: בחירה של המרכז הרפואי ה-100 במערכת ה-MarginProbe שפיתחה דיון.

MarginProbe מאפשרת למנתחים, המבצעים כריתת גידול סרטני מהשד (למפקטומי), לזהות בזמן אמת את הרקמות הנגועות בסרטן. באמצעות בדיקה המתבצעת על-ידי המנתח תוך שימוש ב-MarginProbe, ניתן בקלות לבחון את שולי הכריתה ואם מתגלים בהם תאים סרטניים מבצע המנתח באופן מיידי הרחבה של האזור המנותח ובכך מונע את הצורך בניתוח נוסף.

מעל 7000 ניתוחי כריתה של גידול סרטני מהשד, בוצעו עד היום תוך שימוש בטכנולוגיה של דיון, המיושמת ב-27 מדינות בארה״ב וב-11 מרכזים רפואיים ברחבי ישראל.

״מאז בנינו מערך מכירות עצמאי בארה״ב לקראת סוף 2013, החברה השיגה גידול דו-ספרתי מדי רבעון, במשך 8 רבעונים רצופים ״, אומר גיל רוזן, סמנכ״ל השיווק העולמי של דיון.

״מעודד לראות כמה מהר אימץ השוק מערכת כה חדשנית כמו ה-MarginProbe״, אמר דן השמשוני, מייסד ומנכ״ל דיון. ״ ספקי שירותי הבריאות בארה"ב מיישרים קו כיום עם הדרישה הגוברת לאיכות ולייעול בתוצאות. כחלוצים שמובילים שיפור בתוצאות ניתוחי סרטן, ובעיקר כמי שמפחיתים את תדירות הניתוחים החוזרים בניתוח להסרת סרטן שד, אנו ממוצבים היטב כדי למלא את הצרכים הללו״.

טכנולוגיית איפיון הרקמות, התוך ניתוחית, ויישומה באמצעות מערכת ה-MarginProbe, היא הראשונה והיחידה כיום בעלת אישור מינהל התרופות האמריקאי (FDA). שילובה של הטכנולוגיה בחדרי ניתוח, מאפשר לבתי חולים להציע לחולות סרטן שד את הסיכוי הגדול ביותר להשיג שולי כריתה נקיים במהלך ביצוע ניתוחי כריתת גידול סרטני מהשד. המערכת עושה שימוש בספקטרוסקופיית RF, בהליך מדידה שנמשך פחות מ-5 דקות, כדי לזהות האם בשולי הכריתה יש או אין תאים סרטניים. במחקרים התגלה כי השימוש ב-MarginProbe סייע להקטנת הסיכון לניתוח חוזר בכ – 60%.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

4 תגובות

  1. סליחה. לא לקחתי בחשבון אפשרות זו ואני מתנצל. אני אבל סבור שאין רע שמשהו כמו אינטרס יממן את האתר אך זהו אתר שלך ובחירה שלך.

  2. לא קיבלתי כסף אחרת הייתי כותב שזה תוכן שיווקי. במקרה זה החברה הפיצה, ומי שרוצה מתייחס ומי שלא לא. אני מקבל עשרות הודעות לעיתונות ביום והעדיפות הראשונה היא ידיעות מדעיות. בלי קשר, האתר יכול היה להכניס הרבה יותר ולאפשר לי גם להעסיק למשל סגן עורך אילו האנשים שמקבלים את ההחלטות לא היו משתייכים לדור הישן שלא מבין כיצד פועלת האינטרנט וממשיכים לחשוב כמו קודם שקיימים רק כלי תקשורת גדולים. אין קשר בין החשיבות והאיכות של האתר להכנסותיו, אם כבר – יש קשר הפוך.

  3. הכתבה קצת מודעתית אבל צריך לממן את האתר הניתן לנו כשירות חינם, לגיטימי. לכן לא היו אולי הרבה תגובות. בכ"ז הכתבה ראויה לתגובות. אם אכן זה מקטין את הצורך בניתוח חוזר ב 60%, מן הסתם או שמכירות החברה יגדלו, או שמישהו יעתיק ויפיץ. כמו שעשה ביל גייטס לסטיב ג'ובס. חשוב לחדד נקודה, להבנתי לא מקטינה ב 60% את הסיכוי לתחלואה אלא לניתוח חוזר. סביר שאין סטטיסטיקה עדיין על הסיכוי לתחלואה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן