סיקור מקיף

סודות הגמילה מחיתולים

גמילה מחיתולים היא תהליך ארוך שמחייב לא מעט סבלנות מצד ההורים וכל הגורמים המעורבים. לא יודעים איך לעשות את זה? הנה הסודות מאחורי הקלעים

גמילה מחיתולים. המחשה: SHUTTERSTOCK
גמילה מחיתולים. המחשה: SHUTTERSTOCK

גמילה מחיתולים חוסכת כסף עבור ההורים ומשפרת משמעותית את איכות החיים של הפעוט. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמדובר על תהליך מורכב. התהליך מחייב בשלות פיזית ופסיכולוגית והוא סובייקטיבי לחלוטין. יחד עם זאת, היום יש כבר מספיק ידע שמבטיח גמילה מחיתולים בקלות ובמהירות ורק צריך להכיר את כללי המפתח.

קודם כל, ההורים צריכים לבדוק אם הפעוט בכלל בשל לגמילה. את זה עושים כשמציעים לו להשתמש בסיר או בשירותים ובוחנים את התנהגותו ואת תגובותיו. במידה והוא מפגין עניין וסקרנות, אפשר לשער שהוא הגיע לבשלות ולהמשיך את התהליך. לעומת זאת, ילדים שדוחים את הרעיון לא ישתפו פעולה גם בהמשך ויגרמו עוד יותר תסכול. במקרים אלו יש להמתין עוד קצת זמן לרגע המתאים.

שלבים בתהליך הגמילה

הסוד החשוב ביותר בתהליך הגמילה מחיתולים הוא להקפיד על השלבים הנכונים. בשלב הראשון כדאי לקיים שיחה מקדימה עם הגננת או המטפלת כדי לגייס אותן לטובת התהליך. בשלב השני רוכשים ספר מתאים שעוסק בנושא או מקרינים סרטונים רלוונטיים. אפשר לשחק עם הפעוט במשחקי דמיון, להושיב בובה על סיר ולעודד אותו להשתתף. במקביל חשוב לרכוש מלאי חדש של תחתונים לפי ההעדפות של הילד. הדפס גרפי פשוט על התחתון יכול לעשות את ההבדל בין הצלחה וכישלון.

בשלב השני צריכים לקנות סיר או ישבנון. אפשר לשתף את הילדים גם בשלב הזה ולתת לו להניח את המוצר החדש והמסקרן בתא השירותים. בנוסף, חשוב מאוד להתחיל את התהליך כשנמצאים בבית ותומכים בפעוט בכל מקרה של דילמה.

מבחינה מעשית, לאורך תהליך הגמילה מהחיתולים יש להחליף אותם בתחתונים לזמן קצר וקצוב של שעתיים בלבד. הדרגתיות היא מילת המפתח בגמילה ואין סיבה להאיץ תהליכים טבעיים שנערכים בקצב איטי יותר. במהלך השעתיים שבהן הילד נמצא עם תחתונים ולא עם חיתול, חשוב להזכיר לו לגשת לשירותים בכל חצי שעה. יש לזכור שפספוסים הם חלק בלתי נפרד מהתהליך והתגובה שלכם תקבע במידה רבה את ההצלחה. חיזוק חיובי יעודד את הילד להמשיך בתהליך, בעוד גילויי חוסר סבלנות יגרמו לרגרסיה.

מיתוסים בגמילה מחיתולים

תהליך הגמילה יפגיש אתכם עם לא מעט מיתוסים. עליכם לזכור שכל ילד הוא עולם ומלואו ולא להתפתות להמלצות כלליות שלא מבוססות על ידע מחקרי. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין משמעות לעונה שבה מתקיים תהליך הגמילה. לרוב הגמילה ביום תהיה מהירה יותר מהגמילה בלילה ומובן שאין סיבה לדחות את התהליך.
לסיכום, סודות הגמילה מחיתולים מצטברים כבר מאות שנים וכעת הם הגיעו לשיא חדש. השתמשו בסודות הנחשפים ותוכלו גם אתם לרוות נחת מהילד.

* כתבה זו היא תוכן שיווקי מטעם המפרסמים ועל אחריותם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן