המכונית המקושרת –האם מדובר בחלום ארוך טווח או במימוש המתרחש ממש בימים אלו?

בכנס DevelopEX2017 ' המרכזי למפתחי מערכות מוכללות בישראל ישתתף וישנו סונדרם, סגן נשיא וראש חטיבת הטלמטיקה בחברת Harman – המובילה העולמית של תחום המכונית המקושרת, ויציג את הפתרונות הניתנים לישום כבר כיום וכן מה צפוי לנו במכונית החכמה של העתיד * הכנס יתקיים ב-31 אוקטובר, 2017 – מרכז הכנסים AVENUE, קרית שדה התעופה

קונספט המכונית המקושרת של חברת הארמן. איור יח"צ
קונספט המכונית המקושרת של חברת הארמן. איור יח"צ

חשבו רגע על המכונית שלכם. האם הייתם רוצים שתהיה בה מערכת שתאפשר תקשורת עם המכוניות האחרות סביבה ותמנע תאונות, או מערכת מעקב אחר המכונית כאשר הילדים שלכם נוהגים בה, או לחצן מצוקה שישדר את מיקומכם בעת צרה?

כבר היום קיימות מערכות המספקות נתונים על מיקום המכונית ואחרות המונעות תאונות בעזרת איתור עצמים (מכוניות, אופנועים והולכי רגל) בסביבתינו אך חזון המכונית המקושרת נראה לרבים מאיתנו רחוק ולא מציאותי.

חברת Harman האמריקאית היא המובילה העולמית של תחום "המכונית המקושרת" וכדי לדעת מה מתוך החזון הגדול הולך להתממש בקרוב יגיע השבוע לראשונה לישראל וישנו סונדרם, סגן נשיא וראש חטיבת הטלמטיקה בחברת Harman.

סונדרם יציג במושב הפתיחה של DevelopEX2017 – הכנס השנתי של מפתחי מערכות אלקטרוניות ומוכללות, את השרותים הקיימים כיום כולל מערכות מידע בידוריות, מערכות ניווט וטלמטיקה וכן מערכות אבטחת מידע אשר ימנעו זליגת מידע מהמכונית המקושרת לגורמים עוינים.

בכנס DevelopEX2017 שכבר הפך לשם דבר כמקור להצגת טכנולוגיות מהפכניות יוצגו השנה טכנולוגיות חדשניות נוספות בתחומי הרובוטיקה, הבינה המלאכותית והאינטילגנציה המלאכותית. בין השאר תציג חברת Wi-Charge לראשונה בישראל מערכת חדשנית לטעינה חשמלית של טלפונים ומכשירים ניידים . המערכת תודגם גם בהרצאה וגם בתערוכת הכנס בה תוצג רכבת חשמלית המונעת בעזרת טעינה אלחוטית בלבד! חברת Cortica תציג- טכנולוגיות מהפכניות בתחום לימוד מכונה (Machine Learning) אשר זיכו את החברה בפטנטים רבים חובקי עולם ואילו חברת Infinity Augmented Reality תציג את הפתרונות החדשנים שלה לתחום מציאות רבודה המסייעים לפתח את דור המוצרים הדיגיטלים הבא.

במהלך כנס DevelopEX2017 יוצגו מוצרים וטכנולוגיות חדשניות נוספות אשר פותחו לאחרונה לתחומי האוטומוטיב, ישומי IOT , IOT לתעשיה ועוד. הכנס הכולל עשרות מרצים ומנחים מכל העולם נחשב כיום למפגש הפסגה המקצועי של כל העוסקים בתכנון ופיתוח מערכות אלקטרוניות ומוכללות.

השנה ייערך הכנס ב-31 באוקטובר, במרכז הכנסים AVENUE שבקרית שדה התעופה. כל ההרצאות המקצועיות ב- DevelopEX2017 נבחרו ע"י וועדה מקצועית המורכבת מכעשרה אנשי אקדמיה ותעשיה בכירים בראשות פרופ' יצחק בירק, ראש המעבדה למערכות מקביליות בטכניון ויו"ר מקצועי של DevelopEX2017.

לצפיה בתוכנית הכנס לחצ/י כאן.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. חלום המכונית המקושרת הוא קל יותר מבחינה טכנית מאשר המכונית החכמה. למה? כי המכונית החכמה צריכה לנחש את כוונותיו של הנהג האנושי (משימה בעייתית בתנאי לחץ ומצוקה אנושיים כגון במצב טרום תאונה) בעוד המכונית המקושרת אינה צריה לעשות זאת.
    אז למה לא נעבור ישר למכונית מקושרות? כי האנושות אינה יכולה לעבור באופן מיידי ממצב נהיגה אנושית למצב נהיגה מקושרת. אי אפשר להחליף את כל צי הרכב העולמי מהיום למחר בבת אחת. חייב לבוא שלב ביניים של מכונית חכמה.
    המצב כיום הוא שמכונית מקושרת היא פשוט חסרת תועלת. ולדעתי מוקדם להשקיע בה אפילו סנט אחד. רק כאשר המכוניות החכמות יכבשו את הכבישים – רק אז יהיה טעם לתת להם תוספת זעירה: קישוריות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן