סיקור מקיף

הצהרת דייג'ון – לסיכום קונגרס האסטרונאוטיקה הבינלאומי

ההצהרה מדגישה את החשיבות של החוקים הבינלאומיים הנוגעים לפעילות האנושית בחלל, ומדגישה את החשיבות של אמנת החלל החיצון ושל מעורבות האו"ם בכלל בפעילות החלל

iac2009
iac2009

האסיפה הכללית של הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה אימצה פה אחד את "הצהרת דייג'ון" בנושא החלל, עם סיומו של הקונגרס ה- 60 לאסטרונאוטיקה הננעל היום בדייג'ון, קוריאה. בפדרציה חברים נציגים של 52 מדינות, הבאים מסוכנויות חלל, תעשיות חלל ומוסדות מחקר (הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה היא ארגון על של ארגונים ומוסדות אלה, ואין בה חברים על בסיס אישי).

ההצהרה קוראת להגברת שיתופי הפעולה בין מדינות בתחומי החלל השונים, למחקר, ניצול טכנולוגיות החלל על כדור הארץ, ולחינוך. כמו כן קוראת ההצהרה למדינות הפועלות בחלל לפעול לאורן של החלטות ואמנות האו"ם העוסקות בתחום החלל.

ההצהרה מדגישה את החשיבות של החוקים הבינלאומיים הנוגעים לפעילות האנושית בחלל, ומדגישה את החשיבות של אמנת החלל החיצון ושל מעורבות האו"ם בכלל בפעילות החלל.

אם יושם דגש על רוח של שיתוף פעולה בין מדינות ואומות, מאמינה הפדרציה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה כי ניתן יהיה להעצים את היכולת של האדם לשתמש בטכנולוגיות החלל וביישומיו לשם פיתוח מדינות ומציאת פתרונות לעיות החמורות של שינויי האקלים על כדור הארץ.

כנס החלל של 2010 יערך בפראג, של 2011 בקייפטאון והבוקר הוחלט שכנס החלל של 2012 יערך בנאפולי.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן