סיקור מקיף

החללית DAWN על כן השיגור לקראת המראתה ב-26 לספטמבר למשימת חקר אסטרואידים

החללית תקיף במשך חודשים אחדים בכל אסטרואיד את וסטה וקרס , שניים מהגופים הגדולים בחגורת האסטרואידים

החללית DAWN מוטענת על טיל השיגור
החללית DAWN מוטענת על טיל השיגור
למרות עיכובים וכמעט ביטול, החללית DAWN של נאס"א נמצאת על כן השיגור והכל מוכן לתחילת משימתה לשניים מהאסטרואידים הגדולים במערכת השמש. אם הכל יילך כשורה, דואן תמריא בשעות הבוקר המוקדמות של ה-26 בספטמבר מכף קנוורל על גבי טיל מדגם דלתא 2. תחנתה הראשונה – האסטרואיד וסטה.

החללית Dawn הוסעה למשגר הדלתא 2 של בואינג ממתקן של חברת אסטרטק ספייס אופרישנס, המרוחק 25 ק"מ מכן השיגור 17B בכף קנוורל ביום שלישי. עד לשיגורה יבצעו המהנדסים ניסויים אחרונים כדי לדמות את השיגור, אך ללא דלק הטילים כמובן.

חלון השיגור יפתח ב-26 בספטמבר בשעה 07:25 שעון החוף המזרחי (13:25 שעון ישראל) וישאר פתוח במשך 29 דקות. חלון דומה יפתח בכל הימים הבאים עד שיסגר סופית ב-15 באוקטובר. החללית חייבת להיות משוגרת בין התאריכים הללו כדי לקבל את המהירות הנכונה להשלמת המשימה.

משימת DAWN היא לטוס אל ולהקיף את שניים מהאסטרואידים הגדולים במערכת השמש (כל אחד לחוד),קרס ווסטה. אף חללית לא הקיפה עד כה גופים אלה. אף כי שניהם אסטרואידים, הם נוצרו בתנאים שונים במערכת השמש המוקדמת. לפיכך, החללית האחת הזו, תוכל להקיף כל אסטרואיד בתורו ולחקור את המבנה הכימי שלו ולצלם תמונות מפורטות של פני השטח שלו.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן