סיקור מקיף

דע-תא ביוטק תציג בכנס ביומד מערכת המסייעת לאבחון מחלות מדבקות בחיות, תוך הקטנת הסיכונים להן ולבעליהן

בכנס, שיתקיים ב-21-23 במאי תציג החברה שיטות לאבחון מוקדם של גורמי מחלות בבע"ח

מערכת בדיקות תחלואה בבע"ח של חברת דע-תא. תמונת יח"צ
מערכת בדיקות תחלואה בבע"ח של חברת דע-תא. תמונת יח"צ

חברת דע-תא ביוטק הישראלית הנותנת שרות ביולוגי מדעי ועוסקת בין השאר במחקר ופיתוח מולקולארי, תציג במסגרת כנס ותערוכת ILSI-ביומד 2011, שיתקיימו בתל אביב בין 21-23 במאי הקרוב שיטות מתקדמות העשויות לסייע באבחון מוקדם של גורמי מחלות או מחלות גנטיות בבעלי חיים ומניעת סיכונים מיותרים לבעלי החיים ולבני האדם המצויים בקרבתם.

החברה מציעה לרופאים ווטרינרים ולמגדלים מערכת בדיקה פשוטה ביותר, הכוללת בין השאר קיסם מיוחד וקפסולה לשמירה על איכות הדוגמה עד הגעתה למעבדה, בדיקה בעלת רגישות ודיוק גבוהים, המאפשרת זיהוי נוכחותם של מחוללי מחלה כמו וירוסים, טפילים וחיידקים. זיהוי נכון של גורם המחלה מאפשר טיפול מתאים ויעיל כבר בשלבים הראשונים. עד היום, כאשר הופקה דגימת דם מבעל חיים, היה צורך בהקפאה של הדם, או ייבושו, תוך סיכון של חשיפה לרטיבות ולכלוך. הקפסולה המיוחדת, מאפשרת משלוח הדוגמא על גבי קיסם או נייר סופג ושמירתה עד 3 וחצי שנים ללא צורך בשום פעולה נוספת וללא קרור, מצב אידיאלי במיוחד למזג האוויר הישראלי. "הפתרון שלנו מספק שמירה על איכות הדוגמית במהלך הובלתה, נושא קריטי לזיהוי תסמיני מחלה המצויים בכמות קטנה בשלבים הראשונים שלפני התפרצות המחלה. כך, במקרה של קדחת הקרצית בכלבים העלולה לגרום לפגיעה מערכתית ואפילו למוות ", מסבירה ד"ר רינת בורשנטין-כורך, יזמית ומנהלת חברת דע-תא ביוטק.

"זיהוי מחלות בבעלי חיים בשלבים מוקדמים חשוב, כיוון שקיימות מחלות ויראליות בחיות שעלולות לפגוע בבני אדם", אומרת ד"ר בורשנטין-כורך. "כך, במקרה של קדחת הקרצית, מחלת הכלבת או דלקת הכבד בכלבים העלולות לגרום לפגיעה מערכתית ואפילו למוות. או במצבים של מחלת הטוקסופלסמה, שאינה מורגשת בחתול, אך מסוכנת לעובר האנושי, אם בעלת החתול בהיריון, או כאשר מדובר במחלות התוקפות בעלי כנף, דוגמת שפעת העופות".

שבוע "ILSI-ביומד ישראל 2012" הפך במעל לעשר שנות קיומו, לכנס בינלאומי בו לוקחים חלק מדי שנה השמות הגדולים (והחמים) ביותר בעולם מענפי הביוטכנולוגיה, התרופות והמכשור הרפואי. מארגני האירוע, איגוד מדעי החיים הישראלי – ILSI – וחברת "כנס", מעריכים כי בין אלפי המשתתפים הצפויים – מנכ"לים ובכירי חברות הביו-פארמה והמיכשור הרפואי, מדענים וחוקרים, יזמים, מעצבי דעת קהל בתחום, מנהלי קרנות הון סיכון ומשקיעים פרטיים – יהיו גם למעלה מ-1,000 אורחים מחו"ל.

שבוע "ILSI- ביומד ישראל 2012" ייערך בין ה-23 ל-25 במאי במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

אתר האירוע

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן