סיקור מקיף

פרופ' דניאל ויס מהטכניון מונה לתפקיד המדען הראשי של משרד המדע והטכנולוגיה

פרופ' ויס, ראש התכנית הכלל טכניונית למערכות אוטונומיות, נענה לבקשתו של שר המדע והטכנולוגיה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, והתמנה לתפקיד המדען הראשי במשרד המדע והטכנולוגיה. בתפקידו זה יעמוד בראש מינהל המדע ובין היתר, בראש פורום המדענים הראשיים של משרדי הממשלה. ויס מחליף בתפקידו את פרופ' דוד מנדלוביץ'.

דניאל וייס
דניאל וייס

שר המדע והטכנולוגיה, פרופ' דניאל הרשקוביץ אמר: "מדובר באדם בעל ניסיון רב בתחומים המורכבים שבהם עוסק משרד המדע והטכנולוגיה, אשר שימש כחבר הועדה המנחה של סוכנות החלל הישראלית (סל"ה), וליווה מקרוב את התהליכים השונים במשרד לאורך השנים ואת תחום החלל באופן מיוחד. אני מאחל לו הצלחה רבה בתפקידו. הצלחתו בתפקיד תהיה לטובת המשרד וכמובן לטובת המדינה."

השר הודה לפרופ' מנדלוביץ, המדען הראשי היוצא, על תרומתו הייחודית למשרד במהלך כהונתו, על התהליכים החשובים שהוביל, וציין במיוחד את גישתו העניינית והמקצועית. פרופ' מנדלוביץ' ימשיך ללוות מקרוב את עבודת המשרד כיועץ מדעי למנכ"ל המשרד, מנחם גרינבלום.

פרופ' ויס החל את לימודיו בטכניון בשנת 1960 בפקולטה להנדסה אוירונאוטית. משמש חבר סגל בטכניון בפקולטה להנדסה אוירונוטית מ- 1973, ומונה פרופ' מן המניין מ- 1983, פרופסור מחקר מ- 2002. חבר האקדמיה הלאומית האמריקנית להנדסה, עמית האגודה האמריקנית לפיסיקה תחומי התמחותו מגוונים וכוללים אווירודינמיקה, מדעי הים, מדעי החלל, ומדיניות מדע. מילא מספר תפקידים בכירים בטכניון: דיקן הפקולטה להנדסה אווירונאוטית 1987-1988. מנהל מוסד נאמן למחקר מתקדם בשנים 1990-1995. דיקן ביה"ס ללמודי מוסמכים 1996-1998. פרובוסט (רקטור) 1998-2000.

ויס שימש חבר דירקטוריון בחברות: מנועי בית שמש, תעשיה האווירית והמכון לחקר ימים ואגמים. הוא כיום גם יו"ר הועדה הלאומית לתשתיות חלל.

פרופ' ויס פרסם ספר אחד ולמעלה- מ- 140 מאמרים בעיתונות המדעית.

6 תגובות

  1. איזה שטויות שאנשים כותבים כאן!
    מעולם לא חקרו איש על אמונתו באמיתות או בשטויות.
    פיטורי אביטל נבעו מהתרסה מודעת שלו נגד ההיגיון ולטובת השטויות. הוא גם איים לשטוף את מוחם של התלמידים בשטויות שלו ולכן פוטר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן