הסטארט-אפ הישראלי ID-U Biometrics פיתח מערכת המסוגלת לזהות אנשים לפי תזוזת האישונים

אומנם כבר קיימות כיום מערכות שיכולות לזהות בני אדם על פי רשתית העין, אך לדברי ד"ר דפנה פלתי ווסרמן, מנכ"ל החברה, שיטות אלו ניתנות לזיוף יחסית בקלות

ג'ון בן זקן, מערכת ThePeople ,DailyMaily

העין
העין

בעקבות איומי הטרור המתרבים, חברות פרטיות רבות מוכנות להשקיע סכומי כסף גדולים כדי לשפר ולשדרג את מערכות ההגנה והזיהוי שלהן. אחת הבעיות החשובות והבוערות היא היכולת לזהות אנשים, ובדיוק בתחום זה פועלת חברת הסטארט-אפ ID-U Biometrics המתמחה בתחום ההומלנד סקיוריטי. החברה מפתחת מערכת חדשנית בתחום הזיהוי הביומטרי, שמסוגלת לזהות בני אדם על ידי האופן בו הם מזיזים את אישוניהם. החברה הוקמה באפריל 2006, והיא נמצאת עדיין בתהליכי מחקר ופיתוח. ההערכה היא, כי החברה תצא לשוק תוך כמה חודשים.

אומנם כבר קיימות כיום מערכות המסוגלות לזהות בני אדם על פי רשתית העין או צילום ביומטרי, אך לדברי ד"ר דפנה פלתי ווסרמן, מנכ"ל החברה, שיטות אלו ניתנות לזיוף יחסית בקלות, "הצילום הביומטרי או זיהוי באמצעות רשתית העין הם דברים סטטיים, מצלמים את הפנים או את רשתית העין ועל פי צילומים אלו מזהים את האדם. באמצעים אלו ניתן לזייף תמונות ולמצוא דרכים להעתק פוטוגני של הרשתית. הטכנולוגיה שלנו היא דינמית ומשום כך מאוד קשה לזייף את הממצאים".

לדברי ווסרמן, אצל כל אדם זזים האישונים באופן שונה. "המערכת שלנו מצוידת בתוכנה שלומדת את התנועות, ובהמשך מבצעת זיהוי על פי השינויים ותנועות האישונים, ואת אלו כמעט בלתי אפשרי לזייף". המערכת עובדת באופן שהמצלמות מצלמות את תנועות העיניים – בזמן שהמצולם מסתכל על אוביקט זז, והתנועות מעובדות ומאוכסנות. זיהוי האדם נעשה על ידי מערכת אופטית שבוחנת את תנועת העין ומשווה אותה עם המידע האגור. המערכת עובדת על בסיס אלגוריתמים חכמים אשר יודעים להשוות את הסיגנלים שבאים מהמצלמה שמצלמת את האדם שאותו רוצים לזהות, ומשווים אותם עם הנתונים הקיימים.

המערכת החדשה מתאימה לשוק ההומלנד סקיוריטי בזכות התחכום הטכנולוגי שלה, אך היא גם מותאמת לצרכים מסחריים. בימים של שימוש הולך וגובר בכרטיסי אשראי יש צורך יותר מאשר בעבר לזהות אנשים. בניגוד למערכות צבאיות וממשלתיות, אשר דרכי זיהוי האדם נעשות בסביבה מבוקרת כמו שער כניסה, הצרכים של המערכת המסחרית הם רחבים יותר, ולכן יש צורך במערכות שהן גם קטנות ממדים וגם קלות להפעלה.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

6 תגובות

  1. כל הכבוד,אין ספק יש אמת במשפט :" המוח היהודי ממציא לנו פטנטים"

  2. רעיון גאוני. סוף סוף זיהוי ביומטרי עם טכנולוגיה חדשה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן