אוניברסיטת ת"א בחרה באורקל להקמת תשתית ביג דאטה ואנליטיקה במרכז הסייבר

הפלטפורמה החדשה, המבוססת על ניסיונה של אורקל בביג דאטה ומוצרי אנליטיקה, תשמש לצרכי מחקר, חינוך ולימוד הדור הבא להתמודדות עם אתגרי הסייבר, הביג-דאטה, IOT ועוד

פרופ' יצחק בן ישראל, ראש מרכז הסייבר ע"ש בלווטניק באוניברסיטת תל-אביב
אוניברסיטת ת"א מקימה בימים אלו תשתית לניתוח רחב היקף למרכז הסייבר באוניברסיטה. התשתית תשמש לצרכי מחקר של האוניברסיטה ולשיתוף ידע ושת"פ בינאוניברסיטאי בארץ ובעולם. כמו כן, היא תסייע להכשיר את מהנדסי העתיד בהתמודדות עם אתגרים ואיומים חדשים בתחומי הסייבר, ביג דאטה, IOT ועוד.

התשתית,מבוססת פלטפורמת ביג דאטה של חברת אורקל, תאפשר ניתוח של מידע בנפחים עצומים ותאפשר לחוקרים להשתמש בסביבות עבודה, כלים וטכנולוגיות ייחודיות לפיתוח נכסים משמעותיים בתחומי הסייבר ובכלל.

השלב הראשון יתמקד בפרישת בריכת מידע אחודה לאיסוף מידע ממספר רב של מקורות: לא מובנים, מובנים ומובנים למחצה, וארגונם בצורה בה חוקרי האוניברסיטה ממספר דיסציפלינות יוכלו לעשות שימוש לטובת לימוד, מחקר ושיתוף מידע. התשתית האחודה, הגמישה והמאובטחת בשילוב כלי האנליטיקה של אורקל תספק מענה כולל לצרכים האקדמיים ע"י הנגשת המידע וניתוחו בצורה פשוטה ומהירה בסביבה מרובת יישומים.

בשלב מתקדם יותר האוניברסיטה מתכוונת להרחיב את התשתית לטובת שיתופי פעולה בינאוניברסיטאיים בארץ ובעולם.

צוותים טכניים של האוניברסיטה ואורקל ישתפו פעולה בהקמת המרכז, הכוונה והקניית הידע הנדרש בהסתמך על הניסיון של אורקל בהטמעת מערכות מסוג זה עבור לקוחות מסקטורים שונים.

פרופ' יצחק בן ישראל, ראש מרכז הסייבר האינטר-דיספלינרי ע"ש בלווטניק באוניברסיטת ת"א ויו"ר המועצה הלאומית למחקר ופיתוח: "תשתית הביג דאטה באוניברסיטת ת"א תהווה פריצת דרך תפישתית וטכנולוגית עבור פיתוח פתרונות הדור הבא בתחומים אלה. כדי להצליח בהטמעת תשתית בסדר גודל שכזה נדרש לשתף פעולה עם גורם שיכול לספק מעטפת כוללת של טכנולוגיה, ידע ומשאבים. התשתית החדשה, לצד מענקי המחקר שחולקו ע" המרכז בסך של כ-15 מיליון שקלים, מאפשרים לחוקרי הסייבר באוניברסיטה, להיות אחד ממרכזי הסייבר המובילים בעולם".

לדברי עוזי נבון, מנכ"ל אורקל: "שיתוף הפעולה של אורקל עם האקדמיה בעולמות הסייבר והביג דאטה הוא המשך טבעי לשיתוף פעולה ארוך שנים של החברה עם מוסדות מחקר ואקדמיה ברחבי העולם, במסגרת אורקל אקדמי, OAI (Oracle Academic Initiative). אנו מקווים שהמהלך המשמעותי הזה של אוניברסיטת ת"א יוביל לשת"פ רחב היקף עם גורמי אקדמיה בארץ ובעולם. נוכח השינויים הדרמטיים שחלים לאחרונה בעולם הדיגיטלי, נדרש שינוי פרדיגמה בחשיבה, בדרכי המימוש, ובאופן ההכשרה של הסטודנטים להנדסה שאמורים להיות מוכנים לאתגרים הבאים."

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. 1984 של ג'ורג אורוול מתגשם, רק לא ב 1984,אלא בתהליך מתמשך שיגיע לנקודה סינגולרית שבה יהיה שינוי משמעותי מהרצף. אינך יכול להיות אפילו דקה מחייך מחוץ לניטור של הסייבר. לכל המשוטטים באינטרנט, המצלמה של המחשב הנייד מכוונת אליכם. שימו עליה מדבקה בבקשה.

  2. ואת מי בדיוק יבדוק הסייבר הזה. אותנו או אותם.
    ה NSA כפי שהראה סנואודן ואסנג' בודק את האמריקאים.
    כמה נוח להיות במצב מלחמה מתמיד. צוק איתן, אחרי זה טפטופי רקטות ואז גל טרור.
    יש הצדקה מליאה לסייבר ולקשרי הון שלטון.
    היום ניתן בקלות לטעון יישום מוסווה לסמארטפון שמקליט אותנו, מצלם אותנו ומרגל אחרינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן