סיקור מקיף

המדען הראשי ומרק הגרמנית יתמכו ביחד בחברות ביוטכנולוגיה ישראליות

ד"ר קרל-לודוויג קליי, יו"ר הנהלת מרק ציין במהלך הטקס את איכות המחקר המדעי בתחום מדעי החיים בישראל והדגיש את מחויבותו האישית להצלחת תוכנית שיתוף הפעולה עם המדען הראשי


בתמונה (מימין לשמאל) – ד"ר קרל-לודוויג קליי, יו"ר הנהלת מרק וד"ר אלי אופר, המדען הראשי של משרד התמ"ת. צילום: דוברות משרד התמ"ת

אתמול נחתם בירושלים הסכם לשיתוף פעולה במו"פ תעשייתי בין קבוצת מרק לבין לשכת המדען הראשי במשרד התמ"ת. על ההסכם חתמו המדען הראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר ויו"ר הנהלת מרק, ד"ר קרל-לודוויג קליי .
בכך תצטרף מרק הגרמנית לשש חברות גלובליות נוספות שכבר חתמו על ההסכם, במסגרת תוכנית שמפעיל המדען הראשי במשרד התמ"ת עם תאגידים רב לאומיים.

בטקס החתימה נכחו המדען הראשי, ד"ר אלי אופר, יו"ר הנהלת מרק, ד"ר קליי, חבר מועצת המנהלים של מרק , אלמר שני, בכירים נוספים של מרק ומרק-סרונו מגרמניה ומשוויץ ומוזמנים מקרב האקדמיה והתעשייה בארץ.

על פי ההסכם, חברת מרק, שהינה אחת מחברות הפארמה הגדולות בעולם, תתמוך יחד עם המדען הראשי בחברות ישראליות, העוסקות בפיתוח תרופות וכימיקאלים לתעשיית ההייטק ולתעשיית מדעי החיים.
חברת מרק תעניק לחברות הישראליות, אשר ייבחרו להשתתף בתוכנית ויזכו לתמיכה בחלק מהוצאות המו"פ מן המדע"ר, מכלול הטבות הכוללות בין היתר: יעוץ טכנולוגי ורגולטורי, סיוע ותמיכה בהיבטים טכנולוגיים וקליניים, הקצאת משאבי מו"פ ושיווק, שילוב בתוכניות פיתוח עתידיות ועוד. המדען הראשי יסייע למרק באיתור טכנולוגיות מתאימות, המפותחות בישראל.

ד"ר קרל-לודוויג קליי, יו"ר הנהלת מרק ציין במהלך הטקס את איכות המחקר המדעי בתחום מדעי החיים בישראל והדגיש את מחוייבותו האישית להצלחת תוכנית שיתוף הפעולה עם המדען הראשי.
ד"ר קרל-לודוויג קליי הגיע במיוחד לישראל לחתימת ההסכם, למשך יממה.
המדען הראשי במשרד התמ"ת, ד"ר אלי אופר, מציין כי תכנית לשת"פ במו"פ עם תאגידים רב-לאומיים בלשכתו מציעה סביבה ידידותית ותומכת לשיתופי פעולה בין חברות ישראליות לתאגידים הגלובליים. "חתימת ההסכם עם מרק מהווה התפתחות משמעותית עבור תעשיית הביוטכנולוגיה הישראלית ומהווה צעד נוסף ביישום מדיניות לשכת המדען הראשי, אשר הכריזה זה מכבר על תחום ביוטכנולוגיה כאחד התחומים המועדפים ברמה הלאומית", מדגיש ד"ר אופר.

מנהל תכנית השת"פ עם תאגידים רב לאומיים במשרד המדען הראשי, יעקב פישר, מוסר כי כבר בימים הקרובים תפרסם לשכת המדען הראשי קול קורא לחברות ביוטק ישראליות להגשת הצעות לשיתוף פעולה עם מרק.

חברת מרק, אשר הוקמה לפני כמעט 200 שנה בגרמניה, הינה חברת הפרמצבטיקה והכימיקלים הותיקה בעולם,בבעלותה 242 חברות בכ-60 מדינות ומחזור מכירותיה מסתכם בקרוב לעשרה מיליארד דולר, כמחצית מזה בתחום התרופות. החברה מעסיקה למעלה 30,000 איש במפעליה בעולם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

2 תגובות

  1. בבקשה תחליף אותי בעבודות שאני צריך לבצע ואז אוכל להתפנות לכל תזוזה של כל אסטרונאוט. עם כל הכבוד זה לא שיגור, עדכונים כאלה יכולים לחכות גם יום יומיים.

  2. לאבי בילובסקי האסטרונאוטים בתחנת החלל יצאו להליכת חלל היום תעדכן את הידיעה בבקשה באתר תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן