סיקור מקיף

פרוקטר אנד גמבל והאוניברסיטה העברית חתמו על הסכם שיתוף פעולה מחקרי מקיף

האוניברסיטה העברית נבחרה כאחת מקומץ האוניברסיטאות בעולם שעימן יש לפרוקטר אנד גמבל שיתופי פעולה אסטרטגיים ליצירת חדשנות משותפת

קמפוס גבעת רם של האוניברסיטה העברית. מתוך אתר האוניברסיטה
קמפוס גבעת רם של האוניברסיטה העברית. מתוך אתר האוניברסיטה

פרוקטר אנד גמבל, חברת מוצרי הצריכה הגדולה בעולם, והאוניברסיטה העברית בירושלים חתמו על הסכם מקיף לשיתוף פעולה מחקרי באמצעות יישום, חברת מסחור הטכנולוגיות של האוניברסיטה.

"שיתוף פעולה זה הינו הראשון מסוגו של פרוקטר אנד גמבל בישראל, ומהוה נדבך חשוב בהמשך למזכר ההבנות שפרוקטר אנד גמבל חתמה בדצמבר 2010 עם משרד המדען הראשי של משרד התעשייה והמסחר. ההסכם הזה מאפשר למדענים ולחוקרים המובילים של פרוקטר אנד גמבל לשתף פעולה עם סגל החוקרים המוביל של האוניברסיטה העברית בתחומים כגון ביולוגיה וכימיה, במטרה לייצר חדשנות שנוכל להטמיע במגוון רחב של מוצרים של פרוקטר אנד גמבל," אמר ג'ף האמר, סגן נשיא למו"פ בתאגיד פרוקטר אנד גמבל.

"אנו נרגשים מאוד לשתף פעולה עם חברה בעלת ההיקף והמובילות של פרוקטר אנד גמבל. שיתוף פעולה זה מהווה עדות לרמה ולגיוון של המדע פורץ הדרך המתבצע באוניברסיטה העברית, האוניברסיטה המובילה בישראל," אמר יעקב מיכלין, מנכ"ל יישום. "אנו מאמינים כי שיתוף פעולה זה יתרום רבות לשני הצדדים ומצפים ליהנות מפירותיו בשנים הבאות."

לפרוקטר אנד גמבל מותגים רבים ששוויים 23 מיליארד דולר והיא המובילה העולמית בתחומי הטיפוח האישי, ההיגיינה, החטיפים וטיפוח הבית. החברה מעסיקה כ-127,000 עובדים ברחבי העולם ומחזור מכירותיה השנתי הוא 80 מיליארד דולר.
ב-2001 פתחה פרוקטר אנד גמבל משרד בישראל, אשר מאז שילש את מכירותיו בשוק המקומי. בנובמבר 2007 הכריזה הנהלת התאגיד על תוכנית לשיתוף פעולה טכנולוגי עם ישראל והקימה סניף ייעודי למטרה זו, הקרוי Israel House of Innovation (IHI). יחידה זו פועלת לאיתור יזמים, חוקרים וחברות המפתחים רעיונות הממלאים את צרכיה הטכנולוגיים של פרוקטר אנד גמבל.

גב' סופי בלום, מנכ"ל פרוקטר אנד גמבל בישראל, אמרה היום, "הסכם שיתוף הפעולה בין פרוקטר אנד גמבל לאוניברסיטה העברית הוא הוכחה מצוינת למובילותה של ישראל במדע ובטכנולוגיה. בשנים האחרונות בחרה פרוקטר אנד גמבל ליצור בישראל שותפויות ליצירת חדשנות, בזכות היותה מובילה עולמית בתחום זה, והקימה את מרכז החדשנות שלה – IHI – בישראל. ההסכם יאפשר לפרוקטר אנד גמבל ליהנות מעושר המחקר המתבצע באוניברסיטה העברית ולשתף פעולה ביצירת מוצרים חדשניים המשפרים את חיי היומיום של בני אדם בעולם כולו."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן