סיקור מקיף

תחום הננו עובר ממו"פ למסחור ולתעשיה

מאתיו נורדן, נשיא Lux Research, יציג את המחקר החדש  לפיו – ב-2007 נמכרו מוצרי ננו-טק בשווי 147 מיליארד דולר, ונתונים נוספים, בכנס הננו-טכנולוגיה הבינלאומי הראשון בישראל, שייערך השבוע בירושלים

מאתיו נורדן, נשיא Lux Research
מאתיו נורדן, נשיא Lux Research

תחום הננו-טק העולמי עובר מדגש על מחקר ופיתוח לכיוון מסחור טכנולוגיות ותעשייה, כך מגלה דו"ח חדש של חברת המחקר האמריקנית Lux Research, המתמחה באספקת מידע לחברות טכנולוגיה בצמיחה. ע"פ הדו"ח, במהלך 2007 נמכרו בעולם מגוון מוצרי ננו בהיקף של 147 מיליארד דולר – נתון שמוסבר על ידי השינוי באיסטרטגיות הן של חברות גלובליות והן של הסטארטאפים של התעשייה.

"המודעות לתחום הולכת וגדלה" אומר מאתיו נורדן, נשיא Lux Research. "הממצאים שלנו מורים כי המודעות לתחום עלתה פי שניים בחברות הגלובליות במהלך השנתיים האחרונות. 94 אחוז מהנשאלים שלנו דיווחו שהחברות אימצו איסטרטגיה ייחודית להתמודדות עם חדשנות בתחום הננו. במאה אחוז של החברות התגלה כי יש להן שיתופי פעולה עם גורמים חיצוניים המשלימים את פעילותן, דוגמת אוניברסיטאות וסטארט-אפים". נורדן יציג את המחקר החדש ונתונים נוספים, במסגרת הרצאת אורח שיישא במסגרת כנס הננו-טכנולוגיה הבינלאומי הראשון בישראל, שייערך במרץ 2009 בירושלים.

עוד מגלה המחקר כי התחומים ה'חמים' בתעשיית הננו הם תחומי הסביבה, הבריאות והבטיחות, בעיקר עבור חברות הסטארט-אפ אך גם בעבור חברות הענק. "לחברות המפתחות כיום יישומי ננו-חומרים ברור שאם לא יתמודדו עם התחומים ה'אמיתיים', של החיים אין להם כל סיכוי גם להרוויח מכך. אחרי כמה שנים של אי בהירות התמונה סוף סוף מתחילה להתבהר".

המחקר של Lux Research בוצע בקרב מנהלי 31 חברות וגופים גלובליים הפעילים בתחום הננ-טק ועל בסיס ראיונות שבוצעו עם מעל 1000 חוקרים ומנהלי פיתוח מהתחום. התוצאות, כמו גם תחזית החברה לגבי התפתחות תחום הננו עד 2015, ופרופילים של הפיתוחים החמים ביותר בתעשייה, יוצגו בהרחבה בהרצאתו של נורדן, במסגרת "ננו-ישראל 2009".

"ננו-ישראל 2009" יתקיים במלון 'ענבל' בירושלים, בין 30 ל- 31 במרץ 2009. האירוע נערך בארגון חברת "כנס תערוכות" (העומדת גם מאחורי שבוע "ביומד ישראל") ובשיתוף INNI – מיזם הננו-טכנולוגיה הלאומי הישראלי – ומרכזי הננו-טכנולוגיה באוניברסיטאות השונות.

אתר "ננו-ישראל 2009"

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

6 תגובות

 1. הננו להביא לידיעתך שרשמנו לפנינו שהפעם האחרונה שהגעת לעבורה היה

 2. הלודיטים וחששני הטכנולוגיה למיניהם לא מתים: הם רק מתחלפים.
  חזקה בידם שה"מדענים", מתוך רשלנות או רשעות, יביאו על המין האנושי את סופו בהינף המצאה קטלנית.
  הפעם זו הננו טכנולוגיה, לפני כן אלו תאי הגזע, המחשוב, החיסונים, מאיצי חלקיקים ומי יודע מה עוד.
  אין להתעלם מסכנותיה של כל טכנולוגיה חדשה. זה חלק מובנה בתהליך המחקר, הפיתוח והמסחור של כל טכנולוגיה. יש אינטרס גבוה ביותר, לכל ממציא וחברה ממסחרת, להתמודד עם תופעות לוואי וסכנות הכרוכות בשימוש בחומרים ובטכנולוגיות, ואין צורך בחכמים בעיני עצמם שיתנבאו על חורבנו של המין האנושי.
  תודה.

 3. רענן:
  כתוב במאמר:
  "עוד מגלה המחקר כי התחומים ה'חמים' בתעשיית הננו הם תחומי הסביבה, הבריאות והבטיחות"

  האם גם הדברים המנוגדים שלך מבוססים על מחקר?

 4. לדעתי לא מדברים וחוקרים מספיק את הסכנות שבשימוש בננוטכנולוגיה. יש סכנות לבני האדם אם חלקיקים ננומטרים נמצאים לידם כי הם יכולים להיכנס לגןף האדם או החיה דרך העור מרוב שהם קטנים ולדלוף לנחלים, מי תהום, אוויר ומזון וכו' ואני מניח שאורגניזמים לא ידעו להתמודד טוב עם כל החלקיקים האלה שמסתובבים בתוך הגוף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן