סיקור מקיף

נמשכים החיפושים אחר שרידי המעבורת

צוותים מנאס”א יצאו הלילה לקליפורניה ולאריזונה, בעקבות דיווחים על מציאת שרידי המעבורת במדינות אלה. אם יתברר שהחלקים שנמצאו אכן שייכים לקולומביה, ייתכן שהמעבורת החלה להתפרק מוקדם מהמשוער

 באזור התרסקות המעבורת נמשכים גם היום החיפושים. צוות פרשים מצא מושב ששימש את אנשי הצוות של המעבורת, ומזרק מלא בחומר, ששימש כנראה באחד הניסויים. חרטום המעבורת עדיין לא פונה מן השטח שבו נמצא.  השריף של נקודושס אמר כי היום יוציאו צו מעצר לאדם שניסה לקחת כמה משברי המעבורת.
הרב הראשי של צה”ל, תת-אלוף ישראל וייס, מסר כי הבוקר נתגלו באיזור ההתפרקות של מעבורת קולמביה עוד חלקי גופות והם כעת בבדיקה. הרב וייס ציין כי אלוף-משנה אילן רמון זוהה בוודאות ויהיה אפשר להביאו לקבורה בישראל. לפיכך אושר למעשה מעמדו של אילן רמון כחלל צה”ל.

נציגי נאס”א הודיעו כי שרידי גופתו של רמון נמצאו באזור התרסקות מעבורת החלל קולומביה בטקסס. שרידי גופתו של רמון זוהו מבין חלקי גופותיהם של ארבעה אסטרונאוטים, שהתגלו אתמול. עדיין לא ברור למי שייכים כל השרידים, אך מומחי נאס”א זיהו שהשרידים שייכים לארבעה אסטרונאוטים שונים.
ברדיו דווח כי אנשי נאס”א זיהו את עצם הלסת של רמון. הרב הצבאי של צה”ל, תא”ל ישראל וייס, אמר כי הבוקר התגלו עוד חלקי גופות באזור ההתרסקות. לדבריו, די בשרידים שאותרו כדי להביא את רמון לקבורה. בטקסס ובלואיזיאנה נמשך המאמץ לאסוף את כל שברי המעבורת .

צוותים מנאס”א יצאו הלילה לקליפורניה ולאריזונה, בעקבות דיווחים על מציאת שרידי המעבורת במדינות אלה. אם יתברר שהחלקים שנמצאו אכן שייכים לקולומביה, ייתכן שהמעבורת החלה להתפרק מוקדם מהמשוער.

נאס”א בודקת מחדש הטיפול בהתרעות על הסכנה בנאס”א החלו לערוך מחדש את החישובים הנוגעים להתנתקות פיסת קצף הבידוד ממכל הדלק של המעבורת ופגיעתה בכנף השמאלית, כדי לוודא שמערכת השיקולים היתה נכונה. בסוכנות החלל חוששים שהתקלה נבעה מ שיקול דעת מוטעה בניתוח התנתקות קצף הבידוד והשלכותיה על בטיחות הטיסה. אתמול נודע כי אחד המדענים הזהיר, במזכר ששלח יומיים לפני מועד הנחיתה, כי הפגיעה בצד השמאלי של המעבורת היא חמורה וכי במצב כזה אי אפשר לבצע נחיתה בטוחה של המעבורת.

חוקרי התרסקות המעבורת מנתחים תצלום של אסטרונום חובב, שבו נראה הבזק אור סגול מכה בחללית מעל שמי קליפורניה – כך דיווח היום העיתון “סאן פרנסיסקו כרוניקל”. התמונה צולמה שבע דקות לפני שהחללית התרסקה. הצלם ביקש להישאר בעילום ולא לחשוף את התצלום עד שייבדק בידי מומחי נאס”א.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן