סיקור מקיף

מפקדת הדיסקוורי איילין קולינס תעמוד בראש משלחת לאירועי הזכרון אסון קולומביה

ביוזמת השר מתן וילנאי ורונה רמון יגיעו לארץ אסטרונאוטים לציון 3 שנים לאסון הקולומביה

איילין קולינס

ביוזמת שר המדע והטכנולוגיה, מתן וילנאי, והגב' רונה רמון יגיעו לארץ האסטרונאוטים שיצאו לחלל למשימות במעבורת “דיסקברי”. האסטרונאטים יגיעו לשורת אירועים שיערכו לציון 3 שנים לאסון ה”קולומביה”. כך סוכם בין השר מתן וילנאי לנאס”א בימים האחרונים.

האסטרונאוטים יגיעו לארץ ב- 27 וב- 28 בינואר 2006, מועד נפילתה של מעבורת החלל “קולומביה”. האסטרונאוטים ישתתפו בארץ בשורת אירועי אזכור, שהמרכזי שבהם הוא כנס רחובות שהינו הועידה השנתית המרכזית לקביעת מדיניות מדע. ב”ועידה רחובות למדע” יוקדש מושב מיוחד לנושא מדיניות החלל של ישראל.

בראש המשלחת תעמוד מפקדת המעבורת “דיסקברי”, איילין קולינס. קולינס האישה הראשונה שפיקדה על מעבורת חלל. קולינס אחת מהנשים המוערכות והמוכרות בארה”ב,שתלווה ע”י שני אנשי צוות נוספים של ה”דיסקברי”.

שר המדע והטכנולוגיה, מתן וילנאי, עמד בראש משרד המדע, התרבות והספורט בעבר וליווה לאורך כל מבצע השיגור של “קולומביה” ואת אילן רמון ז”ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון שיצא לחלל, אמר כי שורת האירועים תשלב בין הנצחה לבין קידום נושא החלל הישראלי. שיתוף הפעולה עם נאס”א הוא חשוב ומוכיח עצמו לקיום מאגרי מידע משותפים לגבי תצפיות כדור הארץ מלוויינים ומתחנות קרקע. השר מתן וילנאי הוסיף שהוא בטוח שיהיו גם פרויקטים נוספים משותפים בעתיד.
 
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן