סיקור מקיף

Classiq משתפת פעולה עם NVIDIA בתוכנה קוונטית ובסימולציה של מעגלים קוונטיים גדולים

 שיתוף הפעולה לאפשר לארגונים לחקור את האפשרויות הטמונות בתוכנה קוונטית עוד בטרם הופיעה חומרה ייעודית. המחשבים הקוונטיים של היום מוגבלים עדיין למעט קיוביטים, וככל שעולים במספר הקיוביטים גם הרעש גובר ולכן נדרשת סימולציה על מחשבים "רגילים"

Classiq,  ספקית פלטפורמה ליצירת תוכנה קוונטית, הודיעה על שיתוף פעולה עם NVIDIA כדי לספק מעגלים קוונטיים בקנה מידה גדול ללקוחות. כעת, עסקים וארגונים אחרים יכולים להתכונן ולחקור את היתרונות של מעגלים קוונטיים גדולים יותר לפני שהחומרה תהיה זמינה.

"כיום, קשה מאוד, אם לא בלתי אפשרי, לארגונים לחקור את היתרונות של מעגלים קוונטיים בקנה מידה גדול", אמר ניר מינרבי, מייסד שותף ומנכ"ל Classiq. "הסיבה לכך היא שמחשבים קוונטיים גדולים עדיין לא קיימים, ומחשבים קוונטיים קיימים בקנה מידה בינוני רועשים ומוגבלים ביכולתם לבצע מעגלים ארוכים יותר. שיתוף הפעולה החדש בין Classiq ל-NVIDIA משנה  את המשחק, ומאפשר לארגונים היום לחקור את ביצועי האלגוריתמים הקוונטיים בקנה מידה גדול ולהיות מוכנים טוב יותר לדור הבא של החומרה הקוונטית."

כדי ליצור ולאתר באגים בדור הבא של אלגוריתמים קוונטיים, הלקוחות צריכים לדמות מעגלים קוונטיים גדולים ומתוחכמים יותר. Classiq, שעובדת עם NVIDIA, מטפלת בצורך זה משני כיוונים משלימים. פלטפורמת Classiq מסנתזת מעגלים קוונטיים ממודלים פונקציונליים ברמה גבוהה,  ומפחיתה מעגלים אלה לספירת הקיוביט והשערים הנמוכה ביותר האפשרית. NVIDIA מאיצה את הסימולציה של מעגלים קוונטיים בקנה מידה גדול יותר עם  ערכת פיתוח התוכנה NVIDIA cuQuantum, ובכך מרחיבה את הגבולות המעשיים של סימולציה קוונטית. כעת, לקוחות יכולים ליצור ולדמות מעגלים מקיפים יותר ולקבל יתרון במסע לחילוץ ערך עסקי אמיתי מיישומי מחשוב קוונטיים.

לדוגמה, חברות יכולות לחקור כיצד מחשבים קוונטיים יכולים לאזן מספר גדול של עצמים, לדמות מולקולות מורכבות יותר  או לייעל דפוסי תנועה. ניתן להשתמש במחשבים הקוונטיים של ימינו כדי לפתור גרסאות פשוטות של בעיות אלה, אך עם הטכנולוגיות של Classiq ו- NVIDIA, ניתן ליצור פתרונות מתוחכמים יותר ולאתר באגים, לבדוק את הלחץ ולהגדילם כהכנה לחומרה קוונטית שיכולה לבצע אותם. "עבודה עם Classiq מאפשרת ללקוחות לזרז את היצירה והניתוח של מעגלים קוונטיים גדולים ושימושיים יותר תוך סיוע להם להתכונן טוב יותר לעידן היתרון הקוונטי", אמר סם סטנוויק,  מנהל מוצר cuQuantum ב- NVIDIA.  "על ידי שילוב הסימולטורים הקוונטיים בעלי הביצועים הגבוהים של NVIDIA עם יכולות סינתזת המעגלים המובילות בתעשייה של Classiq, ארגונים צופי פני עתיד יכולים לקפוץ מעל המתחרים ולמצב את עצמם טוב יותר לעידן הקוונטום."

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן