סיקור מקיף

רסיס פסולת חלל מהלווין שהסינים פוצצו ב-2007 גרם נזק ללוין רוסי

האירוע התרחש ב-11 בינואר, ודווח לרוסים רק ב-4 בפברואר ולציבור בתחילת מארס

הדמיית מסלולי הלווין הרוסי ורסיס החלל הסיני כפי שעשתה חברת AGI, ינואר 2013
חברת אנליטיק גרפיקס (AGI) מוסרת כי המרכז לחדשנות וסטנדדרטים בחלל (CSSI) הודיע כי ב-22 בינואר 2013 פגע רסיס מהלווין הסיני FENGYUN 1C בלווין הרוסי BLITS.

הלווין FENGYUN 1C הוא הלוויין המטאורולוגי שסין הרסה כדי לנסות טיל נגד לווינים ב-11 בינואר 2007. ככל הידוע ההתנגשות שינתה את מסלולו של הלווין הרוסי וכן את מהירותו הסיבובית ואת יציבותו. ההמחשה למעלה של AGI מתארת את האירוע.
ההתנגשות לא דווחה עד 4 בפברואר, כאשר מהנדסים מהמכון למיכשור הנדסי מדויק במוסקבה (IPIE) דיווח ל-CSSI על שינוי משמעותי במסלולו של לווין BLIT. הלווין זוכה למעקב מדויק בידי שירות האיתור הבינלאומי בלייזר International Laser Ranging Service (ILRS).

ה-IPIE גילה ירידה פתאומית של 120 מטר בציר הראשי למחצה של סיבובו ושינוי במהירותו הסיבובית. צוותים בחנו את האירוע היו צריכים לחזור אחורנית כדי לבחון את נתוני הלווין ולקבוע כי פיסת פסולת חלל יכלה להיות גדולה מספיק לגרום שינוי במסלולו של לווין BLITS. הם גילו התקרבות בין שברים של הלווין הסיני ולווין ה-BLITS. אף כי המרחק החזוי לא היה בו כדי להעיד על התנגשות. העובדה שההתקרבות התרחשה בטווח של 10 שניות מהשינוי החזוי במסלול המשמעות היא שבסבירות גבוהה מדובר ברסיס של הלווין הסיני.


סרטון הוידאו מראה את תפוצת שברי החלל שנוצרו בניסוי הנשק האנטי לוויני הסיני בינואר 2007, על פני שנה

לידיעה ביוניברס טודיי כולל ההדמיה של התהליך (בתחילת הכתבה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן