סין מתכננת שיגור שלושה אסטרונאוטים למעבדת החלל שלה הקיץ

משימת שנז'ו 9 תיפגש עם אב הטיפוס של תחנת החלל טיאנגונג 1

הדמיה של עגינת חללית מדגם השנז'ו  במעבדת החלל הסינית טיאנגונג 1. איור: סוכנות החלל הממשלתית הסינית  הדמיה של עגינת חללית מדגם השנז'ו  במעבדת החלל הסינית טיאנגונג 1. איור: סוכנות החלל הממשלתית הסינית  הדמיית עגינת חללית שנז'ו (משמאל) בתחנת החלל הסינית גואנדונג 1. איור: סוכנות החלל הסינית
הדמיה של עגינת חללית מדגם השנז'ו במעבדת החלל הסינית טיאנגונג 1. איור: סוכנות החלל הממשלתית הסינית הדמיה של עגינת חללית מדגם השנז'ו במעבדת החלל הסינית טיאנגונג 1. איור: סוכנות החלל הממשלתית הסינית הדמיית עגינת חללית שנז'ו (משמאל) בתחנת החלל הסינית גואנדונג 1. איור: סוכנות החלל הסינית

משימת החלל המאוישת הבאה של סין תכלול שיגור שלושה אסטרונאוטים לאב הטיפוס של תחנת החלל בעלת רכיב אחד – טיאנגונג 1. התקשורת הממלכתית הסינית מדווחת כי השיגור מתוכנן לקיץ – בין יוני לאוגוסט, על גבי משגר לונג מארץ' 2F.
המשימה, שתהיה טיסת החלל המאוישת הרביעית של סין מאז הצטרפה למועדון החלל המאויש ב-2003 תשגר צוות על גבי החללית שנז'ו 9 שיפגד עם רכיב טיאנגונג-1, אב הטיפוס הראשון של סין לתחנת החלל העתידית.

רכיב מעבדת החלל טיאנגונג 1 שוגר לחלל בספטמבר 2011. לאחר מכן שוגרה אליו חללית לא מאוישת – שנז'ו 8 שהצליחה להתחבר ולהתנתק מטיאנגונג-1 בנובמבר. שלא כמו משימת שנז'ו 8 הרובוטית, בטיסה המאוישת שנז'ו 9 ידגימו האסטרונאוטים עגינה ידנית בתחנה. שלושת חברי הצוות ישהו, יעבדו ויבצעו בתחנה ניסויים.

במשך תשוגר לטיאנגונג-1 גם החללית שנז'ו 10. על אחת מהטיסות הללו תמריא גם האסטרונאוטית הסינית הראשונה.
רכיב טיאנגונג-1, השוקל 8.5 טון, והוא מהווה תחנת חלל מיניאטורית שקוטרה 3.4 מטרים ואורכה 10.4 מטרים. הרכיב עושה שימוש בפאנלים סולאריים לייצור חשמל. עד שנת 2020 מתכוונת סין לבנות ולשגר תחנת חלל במשקל 60 טון ומשימה מאוישת לירח בעתיד.

לידיעה באתר סוכנות הידיעות הסינית

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

5 תגובות

  1. עדיין , למה החלל כל כך יקר ?

    מה עם רכב חלל לכל ילד ?

    אולי הגרעין האיראני יגרום שכל המדינות יפתחו גרעין (טילים וכו) שאחר השגת התאמה עם האחרים התעשיה תהיה תוכנית חלל , ואז זה יוזיל את העלויות ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן