סיקור מקיף

סין תשגר ספינת חלל מאוישת עד שנת 2004

הדו"ח, שפורסם ביום שישי, מדגיש כי בייג'ין תוכל להציב בחלל אסטרונאוט סיני שישוגר בעזרת מעבורת מתוצרת סין, ב2003 או ב-.2004 עוד מציין כותב הדו"ח כי סין מתכננת הקמת תחנת חלל משלה

מעבורת חלל. בקרוב גם בסין.

סין תוכל לשגר את ספינת החלל המאוישת הראשונה שלה תוך כ-18 חודשים, ומתכננת יצור רכב חלל דומה למעבורות האמריקניות. כך נכתב בדו"ח מטעם מחלקת ההגנה בוושינגטון.

הדו"ח, שפורסם ביום שישי, מדגיש כי בייג'ין תוכל להציב בחלל אסטרונאוט סיני שישוגר בעזרת מעבורת מתוצרת סין, ב2003 או ב-.2004 עוד מציין כותב הדו"ח כי סין מתכננת הקמת תחנת חלל משלה.

לדעת בכירים במחלקת ההגנה, ערכה סין ניסויי שיגור של ספינות חלל בנובמבר 1999 ובינואר 2001.

במסגרת הכנתה לעידן כיבוש החלל, קיבלה סין סיוע משמעותי ביותר מרוסיה, עימה חתמה בשנה שעברה על הסכם שיתוף פעולה בנושא (חלל), לתקופה של חמש שנים בנושא.

סין בחרה 14 אסטרונאוטים לטיסות לחלל ולירח

סוכנות החלל הסינית הודיעה ש-14 טייסי קרב נבחרו להיות הצוות של אנשי החלל הראשונים שישוגרו במעבורת החלל הסינית בשנת 2005. המועמדים הם טייסי קרב, בגובה ממוצע של 1.7 מטר ומשקל 50 ק"ג, ממדים המתאימים לגודלה המצומצם של החללית הסינית. סוכנות החלל הסינית מסתמכת בעיקר על טכנולוגיה סינית, כולל המשגר, החללית, תחנות הקרקע וכן חליפות החלל והמזון שבהם ישתמשו האסטרונאוטים. על פי הפרסומים, בכוונת הסינים לשגר חללית מאוישת לירח בשנת 2010.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן