סיקור מקיף

שוגרה החללית המאוישת הסינית

בחללית שלושה אסטרונאוטים ואחד מהם ייצא לראשונה להליכת חלל

שלושת האסטרונאוטים הסיניים בטרם עלייתם לחללית שנז'ו 7, 25 בספטמבר 2008
שלושת האסטרונאוטים הסיניים בטרם עלייתם לחללית שנז'ו 7, 25 בספטמבר 2008

עדכון 16:25

החללית הסינית המאוישת שנז'ו 7 הגיעה למסלול סביב כדור הארץ. עד כה, כרבע שעה לאחר השיגור הכל הולך כשורה.

עדכון 16:11

שלושה טייקונאוטים או אם תרצו אסטרונאוטים סיניים, המריאו הערב בשעה 21:10 שעון מקומי (14:10 שעון ישראל) ממרכז שיגור הלווינים ז'יאוקאן בצפון מערב חבל גינסאו. כך מוסרת סוכנות הידיעות הסינית שינואה. בדקה הראשונה השיגור נראה תקין לחלוטין.

משימת שנז'ו 7 היא משימה היסטורית שבה לראשונה משתתפים שלושה אסטרונאוטים, ובה גם תתבצע הליכת החלל הראשונה. השיגור משודר בשידור חי בתחנת הטלוויזיה CCTV, תחנת טלוויזיה של ממשלת סין המשדרת בשפה האנגלית ושידוריה נקלטים גם בלוויינים המכוונים לישראל, לרבות הוטבירד, וכן בערוצים המשודרים ללקוחות יס והוט.

מפקד טיסה הוא ג'ינג הייפנג, והשניים האחרים, גם הם כמו ג'ינג טייסים בחיל האוויר הסיני, ליו בומינג וזאי זיפאנג, כולם בני 42. זאי יהיה קרוב לוודאי זה שיצא אל מחוץ לחללית שנז'ו 7 למשך דקות אחדות. בשידור המקדים ב-CCTV אמר אחד המומחים שהשתתפו בדיון באולפן כי האפשרות לשגר שלושה אנשים בלי לשנות את מבנה החללית שבה שהה אדם אחד בטיסה הראשונה ב-2003 ושניים בטיסה השנייה ב-2005, היא בזכות העובדה שהמשימה הפעם קצרה יותר ולכן ניתן גם לשאת את האספקה הדרושה לשלושה אנשים.

המשימה צפויה להמשך חמישה ימים והשניים צפויים לנחות במישורי מונגוליה הפנימית ב-28 בספטמבר. מדובר בשיגור ה-66 ברציפות של הטיל לונג מארץ', סדרה שהוכיחה את עצמה הבטוחה ביותר בעולם.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן