נחתת הירח הסינית תעלה לירח לקראת סוף 2013 טלסקופ ורכב שטח עם יכולת צילום במכ"מ

הטיל הנושא של צ'נג'ה 3 עבר את הבדיקות הראשונות על כן השיגור, ונמצא כי כן השיגור, מערכות הבקרה והמערכות הקרקעיות מוכנות למשימה.

דגם של הרובוט הירחי שישלח בתוך החללית צ'נג'ה 3 בתערוכה בביג'ינג בתחילת ספטמבר 2013.
דגם של הרובוט הירחי שישלח בתוך החללית צ'נג'ה 3 בתערוכה בביג'ינג בתחילת ספטמבר 2013.

"נשקים סודיים" מרובים ישמשו על החללית הסינית צ'נג'ה 3 המתוכננת לשיגור בסוף השנה לנחיתה על הירח. בכך מקווה סין להנחית לראשונה בנחיתה רכה חללית על גוף שמימי אחר. החללית כבר מוכנה לשיגור בסוף השנה ממרכז שיגור הלווינים שיצ'אנג בדרום מערב סין.

בנוסף למספר מצלמות , צ'נג'ה – 3 תישא גם טלסקופ אולטרה סגול שיאפשר לאסטרונומים להתבונן בכוכבים , בגלקסיות ובשאר היקום מהירח ,אמר אויאנג זיואן, יועץ בכיר לתוכנית הירח של סין.

"הטלסקופ יבחן את היקום רחוק יותר וברור יותר ואולי גם יספק תגליות חדשות מכיוון שהוא לא יסבול מהפרעת האטמוספירה והיונספירה של כדור הארץ ותהיה לו תצפית חופשית מהתערבות של פעילות אנושית המלווה בזיהום, וכן משדה מגנטי. אמר אויאנג.

לדבריו, הנחתת גם תישא מצלמה בתחום האולטרה סגול הקיצוני אשר תשמש על הירח בפעם הראשונה כדי לעקוב אחר הפלסמספירה של כדור הארץ ולבחון את השינויים הסביבתיים של כוכב הלכת. צ'נג'ה 3 גם תישא עמה רכב שטח שישוטט על קרקע הירח. בצידו התחתון של הרכב יותקן מכ"ם שיוכל לחדור עד לעומק של 100-200 מטרים מתחת לקרקע הירח.

"משימת צ'נג'ה 3 עושה שימוש במגוון רחב של טכנולוגיות חדשניות. זו תהיה משימה קשה והיא טומנת בחובה סיכון רב" אמר מה ז'ינגרואי, ראש גוף חקר החלל של סין ומפקד תוכנת היירח הכוללת מקפות נחתות ומשימות החזרת דגימות לכדור הארץ. היא באה בעקבות משימת צ'נג'ה 2 המוצלחת שייצרה מפה ברזולוציה גבוהה ובכיסוי מלא של הירח.

הטיל הנושא של צ'נג'ה 3 עבר את הבדיקות הראשונות על כן השיגור, ונמצא כי כן השיגור, מערכות הבקרה והמערכות הקרקעיות מוכנות למשימה.

בהמשך צפויה סין להמשיך גם מעבר לירח למשימות למאדים, נוגה ואסטרואידים, אומר ייה פייג'יאן, המנדס הראשי של תוכנית צ'נג'ה 3. :המדענים צריכים להיות תמיד מוכנים למשימות מחקר לחלל העמוק ואנו נעשה זאת כאשר התנאים יהיו מתאימים" אומר יה.

אויאנג אומר כי המשימות המדעיות של חקר מערכת השמש יכלול חיפוש אחר חיים חוץ ארציםי, העמקת ההבנה של כדור הארץ באמצעות חקר מאדים נוגה וצדק, חקירת ההשפעה של פעילות השמש ופגיעת אסטרואידים על כדור הארץ, חיפוש אחר מקורות חדשים לאנרגיה ומחצבים, והכנת האנושות להתפתחויות עתידיות.


לידיעה של סוכנות הידיעות הסינית צ'ינחואה

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן