סיקור מקיף

מנכ"ל SpaceIL ערן פריבמן החליט לפרוש – יוחלף בעידו ענתבי

חילופי משמרות בעמותה המתכננת לשגר השנה נחתת ישראלית לירח: המנכ"ל ערן פריבמן החליט לסיים את תפקידו; יחליפו עידו ענתבי, שבתפקידו האחרון שימש כמשנה למנכ"ל הקריה למחקר גרעיני

הדמיה עדכנית של החללית הישראלית הראשונה באדיבות spaceil.
הדמיה של החללית הישראלית לירח. באדיבות spaceil.

עמותת SpaceIL נכנסת לישורת האחרונה של פרויקט שיגור החללית הישראלית הראשונה לאחר שהבטיחה את שיגורה השנה. עם הבטחת השיגור, הודיע דר' ערן פריבמן, מנכ"ל SpaceIL, כי החליט לסיים את תפקידו. פריבמן המגיע מתחום התעופה והביא עימו ניסיון וידע עשיר בתחום פיתוח המערכות בחיל האוויר ומההיי-טק האזרחי, סבור כי נכון שאת השלב הבא יוביל מנהל המתמחה בניהול פרויקטים הנדסיים מורכבים.

בנוסף, ציין פריבמן: " שמחתי לתרום מניסיוני ולקחת חלק במשימה מאתגרת זו. אמשיך לתרום להגשים את המטרה הנכספת להנחתת החללית ישראלית על הירח".

פריבמן מונה למנכ״ל SpaceIL בשנת 2013 ומאז הובילה להישגים מרשימים. כך, במהלך תקופת כהונתו חתמה העמותה על הסכם השיגור עם חברת SpaceX והעפילה לשלב הסיום של התחרות בו נותרו חמישה מתמודדים בלבד. בהובלתו פיתחה העמותה מערך חינוכי עשיר הכולל אלפי הרצאות וסדנאות הניתנות לנוער ברחבי הארץ במטרה לקדם את לימודי המדעים בישראל.

מוריס קאהן, נשיא עמותת ספייס אי אל מסר: "ערן פריבמן הוביל את מימוש החזון להנחתת חללית ישראלית על הירח וכולנו מודים לו על תרומתו הרבה לפרויקט. ערן ימשיך לסייע ולהיות חלק מהקבוצה הנפלאה והאיכותית שמרכיבה אתSpaceIL. יחד עם התעשייה האווירית, שעובדים במלא המרץ, אנו ממוקדים בהשלמת הפרויקט, שהוא לא פחות ממשימה לאומית, להנחתת חללית ישראלית על הירח כבר במהלך השנה". עוד הוסיף קאהן, "אנחנו נרגשים לצרף את עידו המביא עמו יכולות וניסיון יוצאים דופן, על מנת להתמודד בהצלחה עם משימת השיגור.״

עידו ענתבי עסק בפיתוח טכנולוגי וניהול פרויקטים ושימש בתפקידי ניהול שונים בוועדה לאנרגיה אטומית. בתפקידו האחרון שימש כמשנה למנכ״ל קמ״ג ענתבי. בעל תואר Ph.D בהנדסת מכונות מאוניברסיטת בן גוריון ובוגר תכנית ניהול מאוניברסיטת הרווארד.

ראו עוד בנושא באתר הידען:

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן