סיקור מקיף

כרמל ביוטק תיישם פיתוחי ביוטכנולוגיה של אוניברסיטת חיפה

כרמל, חברת היישום של אוניברסיטת חיפה הקימה את "כרמל ביוטק" – חברה למימוש מסחרי של תוצרי המחקר והפיתוח של המכון לאבולוציה של אוניברסיטת חיפה

לוגו אוניברסיטת חיפה
לוגו אוניברסיטת חיפה

כרמל, חברת היישום של אוניברסיטת חיפה הקימה את "כרמל ביוטק" – חברה למימוש מסחרי של תוצרי המחקר והפיתוח של המכון לאבולוציה של אוניברסיטת חיפה. בין מחקרי המכון: שיבוט גנטי ליצירת זנים מזינים ועמידים יותר של חיטה; הבנת מנגנוני השרידות לאחוזי חמצן נמוכים של החולד העיוור; שימוש בפטריות למלחמה במחלת הסרטן ועוד.

"כרמל ביוטק" נוסדה השנה על ידי קבוצת יזמים פרטיים וכרמל – החברה הכלכלית של אוניברסיטת חיפה. בראש המועצה המדעית של החברה עומד פרופ' אביתר נבו, מי שהקים את המכון לאבולוציה באוניברסיטת חיפה ועמד במשך שנים בראשו. מנכ"ל החברה רון מאלר מסר ש"ביוטק" כבר נהנית מהתעניינות רבה של חברות וגורמים המעוניינים בשיתוף פעולה מדעי ועסקי. נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' אהרון בן זאב הביע תקווה שהחברה החדשה תוכל למנף לכיוונים עסקיים את המחקרים האקדמיים הנעשים בתחומי האוניברסיטה.

בין תוצרי המחקר של המכון לאבולוציה: פיתוח תוספי מזון מפטריות רפואיות לטיפול בחולי סרטן ואידס; שימוש בגנים של חולד עיוור החי מתחת לאדמה בסביבה של 2%-3% חמצן בלבד לטיפול בחולי סרטן ומחלות לב; פיתוח אתנול – דלק ירוק המופק מפסולת חקלאית תעשייתית – באמצעות טכנולוגיה ירוקה; גידול אצות להשבחת מי קולחין והפיכתם למים הראויים להשקיית שדות חקלאיים ופארקים ללא זיהום סביבתי ועוד.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

תגובה אחת

  1. כנראה שזאת התקדמות מבורכת.
    מצד אחד ממסחרים את הידע ובכך מעלים אינטרסים מנוגדים לשיתוף ידע.
    מצד שני זה משאיר כסף ממקור פנימי להשגת (ושיתוף) עוד ידע בניגוד למימון אינטרסנטי חיצוני אשר מגביל את היקף ושיתוף הידע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן