סיקור מקיף

הסכם לשיתוף פעולה בין אוניברסיטת בן-גוריון לבין Curasan AG במטרה לפתח ולייצר מוצרים לחידוש עצמות לשימושים אורטופדיים ודנטאליים

ב.ג. נגב טכנולוגיות בע”מ, חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם החברה הגרמנית Curasan AG, לפיתוח משותף של מטריצות להאצת תהליך ריפוי רקמת העצם. החברה הגרמנית תשקיע בשלב ראשון כ-900,000 יורו במחקר המבוצע על ידי ד”ר חנה רפפורט וצוותה באוניברסיטת בן-גוריון.

צוות המחקר בראשותה של ד”ר רפפורט מהמחלקה להנדסת ביוטכנולוגיה באוניברסיטה, פיתח מטריצה חדשנית שנרשמה כפטנט, המבוססת על פפטידים (מבנה מיוחד של חלבון), באמצעותה ניתן לשפר משמעותית את תהליכי ריפוי וצמיחת עצמות. במסגרת המחקר המשותף, Curasan וד”ר רפפורט ישלבו מוצרים המבוססים על מינרלים אַנ-ְאוֹרְגָּנִייים קיימים של החברה הגרמנית עם המטריצות הפפטידיות לחידוש עצמות שפותחו באוניברסיטת בן-גוריון, במטרה לפתח ולייצר מגוון של ביו-חומרים לשימושים אורטופדיים ודנטאליים.

“המימון שהוקצה למטרה זו, יאפשר לנו לפתח דור חדש של מוצרים אשר יחזק באופן משמעותי את תחום האצת ריפוי עצמות, ועדיין ישמור על האפיונים המסופקים על ידי המוצרים האנאורגאניים שלנו”, מסביר ד”ר פביאן פיטרס, מנהל המחקר והפיתוח לשיקום רקמות בחברת Curasan AG.

ד”ר חנה רפפורט מציינת כי “המטרה של המחקר המשותף היא ליצור מגוון של מוצרים ייחודיים בעלי יכולת להאיץ תהליך התחדשות רקמת עצם, אשר ישלבו בין התרכובות הפפטידיות של אוניברסיטת בן-גוריון עם המוצרים של חברת Curasan AG, יתמכו בתהליך ההבראה העצמי של הגוף ויגרמו לחידוש אופטימאלי של העצם”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן