סיקור מקיף

בואינג תקדם את פיתוח הדלק הביולוגי בסין

הודיעה על שיתוף פעולה עם בכירים בתחום האנרגיה במדינה, לקידום ופיתוח דלק ביולוגי לשימוש אזרחי

בואינג 737-700 הממחיש את מחויבותה של חברת בואינג לשיפור איכות הסביבה
בואינג 737-700 הממחיש את מחויבותה של חברת בואינג לשיפור איכות הסביבה
יצרנית המטוסים בואינג הודיעה בסוף שבוע שעבר כי לקחה על עצמה, ביחד עם חברת PetroChina וגופים סיניים מובילים נוספים בענפי האנרגיה והתעופה, לקדם את תחום הדלק הביולוגי הידידותי לסביבה בענף התעופה האזרחית בסין. בואינג והשותפות במיזם חתמו על הסכם עקרונות הראשון מסוגו בסין, שמטרתו לקדם את מאמצי הפיתוח של דלק אלטרנטיבי, תוך הצגת היתרונות הסביבתיים, הכלכליים והחברתיים של מגמה “ירוקה” זו.

במסגרת היוזמה, תבחן בואינג ביחד עם שותפותיה את תהליך הפיתוח של דלקים ביולוגיים מכל בחינותיו, החל מאגרונומיה ותשתיות, דרך ניתוחי תשומה/תפוקה והערכת ההשפעה של פליטת הדלקים על הסביבה, ועד לתמיכה בתקינה ממשלתית בנושא.

היוזמה, המתוכננת להתחיל פעילות מלאה בחודש יוני, מספקת תמיכה נוספת להסכם הבין-ממשלתי בין מינהל האנרגיה הלאומי של סין לסוכנות המסחר והפיתוח של ארה”ב לקידום הדלק הביולוגי לשימוש אזרחי בסין, כחלק מהשותפות הפרטית האמריקאית-סינית ECP. בין החברות האמריקאיות השותפות ביוזמה זו: AECOM, UOP מקבוצת האניוול ו-United Technologies. בצד הסיני של השותפות ביוזמה זו יובילו חברת התעופה אייר צ’יינה וחברת PetroChina.

בנוסף, חתמה חטיבת המו”פ של חברת בואינג על הסכם להרחבת שיתוף הפעולה המחקרי עם המכון לביואנרגיה של האקדמיה למדעים הסינית צ’ינגדאו (QIBEBT), לפיתוח משותף של דלק ביולוגי מבוסס אצות עם מכוני מחקר נוספים וכן עם ספקים מובילים בתחום התעופה. בואינג והמכון הסיני לביואנרגיה כבר הודיעו בעבר על הקמתה של מעבדת מו”פ בתחום חקר האצות, לחקירת טכנולוגיות הגידול, האיסוף והעיבוד של האצות. המעבדה המשותפת לפיתוח הדלק הביולוגי תוקם בצ’ינגדאו ותנוהל במשותף על ידי חטיבת המו”פ של בואינג והמכון המחקרי, במטרה לפתח טכנולוגיות לשימוש מסחרי.

מתכננים את טיסת הבכורה
השותפות במיזם – אייר צ’יינה, PetroChina, בואינג ו-UOP מקבוצת האניוול – הכריזו על טיסת הבכורה באמצעות הדלק הביולוגי שייוצר מביו-מאסה אשר תגודל ותעובד בסין. PetroChina תספק את הביו-מאסה אשר תעובד לכדי דלק ביולוגי על ידי UOP. הטיסה ה”ירוקה” תתבצע בסין והיא תוכיח למעשה את היכולת לייצר דלק ביולוגי – משלב הזריעה ועד שלב הטיסה. פרטים נוספים על טיסת הבכורה יימסרו בהמשך.

“בואינג משקיעה רבות בפיתוח דלק ביולוגי ברחבי העולם”, אומר נשיא בואינג סין דייויד וואנג.
ביכולתו של דלק ביולוגי בר-קיימא לצמצם את רמות פליטת הפחמן תוך כדי הפחתת התלות של חברות התעופה בדלק פוסילי המיוצר ממאובנים. ההסכמים שחתמנו עתה מעידים על רצונה העז של סין לפתח דלק נקי עבור ענף התעופה”.

חטיבת התעופה האזרחית של חברת בואינג, ביחד עם חטיבת המו”פ המובילה של החברה, פועלות יחדיו ובשיתוף עם חברות תעופה, מכוני מחקר וארגונים סביבתיים לפיתוח דלק חלופי עבור ענף התעופה. פיתוחו של דלק ביולוגי משמעו הפחתה משמעותית ברמות פליטת הפחמן, תוך הקפדה על בחירתם של מקורות אורגניים שאינם פוגעים בשרשרת המזון הגלובלית, אינם נזקקים למקורות מים מתוקים ואינם מובילים לשינויים לא רצויים בשימוש הקרקע.

לפרטים נוספים על מיזמי הדלק הביולוגי של חברת בואינג: www.newairplane.com/environment, www.SAFUG.org.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן