סיקור מקיף

שלושה הרוגים ושלושה פצועים בפיצוץ חללית הניסוי SpaceShipTwo של חברת Scaled Composites.

מדובר בחללית הדור הבא לאחר שהחללית הראשונה בסדרה SpaceShipOne זכתה לפני שנים אחדות ב-X-PRIZE לאחר שהמריאה פעמיים לסף החלל בתוך שבוע


תעשיית החלל הפרטית ספגה תקלה שגבתה מחיר יקר בחיי אדם – שלושה הרוגים ושלושה פצועים, כולם עובדים של חברת סקיילד קומפוזיטס. האירוע התרחש במדבר מוהאבי שבקליפורניה, ארה"ב (Mojave Desert) כבר ביום שלישי שעבר, אך הדיווח עליו נמסר מאוחר יותר.

צוות העובדים ביצע פעולה הנקראת "cold test fire" (מבחן אש קר), בה תחמוצת חנקנית נשאבת אל תוך מרכיבי המנוע של החללית הניסוי SpaceShipTwo . זה אמור היה להיות ניסוי שיגרתי ובטוח למבחן. הם לא הניעו את המערכת כולה. משהו שנמצא עדיין בחקירה, כנראה לא עבד כהלכה, וכל מערכת המנועים התפוצצה. בתמונות שצילמו סוכנויות הידיעות ניתן לראות את חלקיה הנותרים של משאית עם מרכב שטוח אשר עמדה שם לפני האירוע. שניים מצוות העובדים נהרגו במקום, והשאר הובלו לבית חולים באזור. העובד השלישי נפטר מפצעיו בבית החולים כעבור כמה ימים, ושאר הפצועים נמצאים במצב קריטי לחייהם.

חללית הניסוי SpaceShipTwo היא ממשיכה של חללית הניסויSpaceShipOne. זו היא החללית שזכתה בתחרות ה- X-Prize כאשר חצתה לגובה את קילומטר ה-100 פעמיים בתוך שבועיים. היזם ריצ'רד ברנסון (Entrepreneur Richard Branson) הזמין דגם חדש וגדול יותר מחלליתSpaceShipOneשתוכל להכיל שבעה אנשים ולהטיסם אל החלל – כחלק מפרויקט תיירות בחלל (Virgin Galactic space tourism company).

חקירה נפתחה בעקבות האירוע, פרטים נוספים יפורסמו בקרוב.

3 תגובות

  1. חקר החלל עם תוצאות מהותיות :

    אפשרי רק במסגרת של שיתוף פעולה אמין בין לאומי , ולכל היותר ברמת המסגרות של המדינות המפותחות , כאשר מתקייםים ביניהן , חילופי ידע ומימצאים .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן