סיקור מקיף

אוניברסיטת בר-אילן ומיג"ל הסכימו על שיתוף פעולה

אוניברסיטת בר- אילן הסכימה להעמיד מצידה 100 אלף דולרים לקרן המחקר וחברת מיג"ל תעמיד סכום שווה. ההסכמה הושגה בעקבות פתיחת הפקולטה לרפואה בצפת

המרכז לחקר המוח, אוניברסיטת בר-אילן
המרכז לחקר המוח, אוניברסיטת בר-אילן

אוניברסיטת בר-אילן הגיעה להסכמה עם מכון המחקר בגליל – מיג"ל על הקמת קרן משותפת שתעניק מענקי מחקר לחוקרים משני המוסדות. אוניברסיטת בר- אילן הסכימה להעמיד מצידה 100 אלף דולרים לקרן המחקר וחברת מיג"ל תעמיד סכום שווה. ההסכמה הושגה בעקבות פתיחת הפקולטה לרפואה בגליל, בעיר צפת וההסכם על הקמת הקרן ייחתם בקרוב. מיג"ל – מרכז ידע גליל עליון – הוא מוסד מחקר מדעי ותיק בגליל, הפועל בתחומי הביוטכנולוגיה ומדעי הסביבה והחקלאות. מכון המחקר מיג"ל ממוקם בקרית-שמונה והוא בבעלות החברה לפיתוח הגליל. המכון הוקם ב-1979 ומועסקים בו למעלה מ-150 חוקרים – מהם כ-50 מדענים בעלי תואר דוקטור, מהנדסים ותלמידים לתארים מתקדמים, כולם תושבי הגליל.

קרן המחקר מיועדת לתמיכה במחקרים משותפים של חוקרים משני המוסדות. צוות משותף יבחר מדי שנה 4-5 חוקרים שיקבלו את המענקים. פרופ קוה הביע את בטחונו כי הסכם זה, יחד עם הקמת הפקולטה לרפואה של בר אילן בגליל, ועוד תוכניות פיתוח אקדמי שעתידה בר-אילן לפתח בגליל, יתרמו תרומה עצומה לפיתוח המחקר המדעי בגליל ולביסוסו הכלכלי של חבל ארץ זה.

פרופ' אליאורה רון – המדענית הראשית של מיג"ל – מעריכה ששיתוף פעולה מחקרי בין שני המוסדות יביא להעצמה של אפשרויות המחקר בגליל, יעודד קליטה של חוקרים צעירים ויהווה גרעין לפיתוח של תעשייה ביוטכנולוגית וביורפואית באיזור.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן