סיקור מקיף

מקבץ ביוטק: תלתן מתחילה בניסוי קליני, ארגו מדיקל מתרחבת

יישום מודיעה על הקמת אינטגרה אחזקות, חברת אחזקות ומו"פ בתחום הביוטכנולוגיה

תלתן פארמה מודיעה על גיוסו של המטופל הראשון בארה"ב, במרכז הרפואי ווייט פליינס במדינת ניו-יורק, לניסוי קליני שלב 2 של התרופה TL-118 לטיפול בסרטן לבלב גרורתי. TL-118 הינה תרופה אנטי-אנגיוגנית, כלומר תרופה המעכבת את אספקת הדם לגידולים הסרטניים, ועל ידי כך פוגעת בהם ומנטרלת אותם.

הניסוי הקליני שלב 2 של תלתן פארמה כבר נמצא בעיצומו בארבעה מרכזים רפואיים מובילים בישראל: במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי, במרכז הרפואי הדסה בירושלים, במרכז הרפואי אסף הרופא בצריפין ובבית החולים רמב"ם בחיפה. בניסוי ישתתפו 80 חולים שאובחנו בסרטן לבלב גרורתי וטרם קיבלו טיפול כימותרפי. החולים ישובצו לאחת משתי זרועות הניסוי שכל אחת תכלול 40 מטופלים. קבוצת הביקורת מקבלת רק טיפול כימותרפי המקובל לסרטן הלבלב ואילו הקבוצה השנייה מטופלת בנוסף לכימותרפיה גם ב-TL-118.

ד"ר דן קוסטין, מנהל המכון האונקולוגי וההמאטולוגי, המנהל הרפואי של המרכז לחקר הסרטן בבית החולים ווייט פליינס והחוקר הראשי של הניסוי הקליני ב- TL-118 במרכז ווייט פליינס, אמר "אנו שמחים להציע את הטיפול החדשני הזה לחולי סרטן הלבלב שלנו. לצערנו הפרוגנוזה של סרטן לבלב גרורתי גרועה מאד ואנו מחפשים ללא הרף תרופה חדשה ואפקטיבית שיכולה להאריך את חיי החולים. התרופה האנטי-אנגיוגנית TL-118 הראתה אפקטיביות יוצאת מן הכלל בניסויים פרה-קליניים, הבטחה שאנו מקווים שתתורגם לתועלת משמעותית עבור אנשים הסובלים מסרטן לבלב גרורתי".

ד"ר דן גולדשטאוב, מנהל התפעול הראשי של תלתן פארמה, אמר, "אנו מברכים על כניסת המרכז הראשון בארה"ב לניסוי. הניסוי מתקדם כמתוכנן ואנו מרוצים מקצב הגיוס. בישראל גויסו כבר 15 חולים ואנו סבורים שהמרכז בארה"ב יזרז עוד את קצב גיוס החולים לניסוי. אנו עוקבים אחר היעילות, הבטיחות והסבילות של המוצר ומרוצים מהנתונים שנאספו עד כה".

TL-118 נוסתה תחילה במודל של סרטן לבלב בעכברים, שם טיפול בלעדי בתרופה עיכב את התפתחות הגידול הסרטני באופן משמעותי בהשוואה לטיפול הכימותרפי המקובל. יתרה מזאת, טיפול ב-TL-118 בשילוב עם הטיפול הכימותרפי המקובל העלים לגמרי את גידולי הלבלב בכל החיות המטופלות.

TL-118 מעכב יצירת כלי דם חדשים (אנגיוגנזה) בגידולים וכך מעכב את אספקת הדם אליהם ואת התפתחותם. המוצר ניתן בתמיסה לשתייה שנלקחת פעם ביום, ומהווה שילוב של מספר חומרים אשר כל אחד מהם מעכב את תהליך האנגיוגנזה באופן שונה ובלתי תלוי בשאר החומרים. כל החומרים הללו מאושרים על-ידי רשויות הרגולציה. מחזורי הטיפול מתוזמנים היטב על-מנת לאפשר נטילה ידידותית למשתמש ובו בזמן השפעה סינרגיסטית של חומרי התכשיר לקבלת טיפול בטוח ואפקטיבי בסרטן. עד כה למעלה מ-100 חולים טופלו ב- TL-118 לתקופה של עד 4 שנים.

בטיחותה של TL-118 נבחנה בניסוי קליני, שלב 1 במרכז הרפואי שיבא בתל-השומר. 30 חולים השתתפו בניסוי, ונמצא שהתכשיר בטוח לשימוש ובעל סבילות טובה בחולי סרטן ורוב תופעות הלוואי שנגרמו כתוצאה מהטיפול היו מינוריות.

תלתן פארמה הינה אחת מחברות הפורטפוליו של אינטגרה הולדינגס, חברת אחזקות חדשה שיישום, חברת מסחור הטכנולוגיות של האוניברסיטה העברית, הקימה בתחום הביוטכנולוגיה.

חברת ארגו מדיקל הישראלית מכריזה על התרחבות בינלאומית עם פתיחת משרדים בארה"ב ובאירופה

מערכת ReWalk שפיתחה ארגו מאפשרת למשותקי רגליים ללכת בכוחות עצמם;
מערכת ReWalk שפיתחה ארגו מאפשרת למשותקי רגליים ללכת בכוחות עצמם;

החברה הישראלית ארגו מדיקל טכנולוג'יס (ARGO Medical Technologies), המובילה בטכנולוגית שלד חיצוני (Exoskeleton), הודיעה על פתיחת משרדים חדשים בארצות הברית, במרלבורו מסצ'וסטס וכן משרד אירופי בברלין, גרמניה. הרחבה משמעותית זו מתבצעת כדי לתמוך בהשקה בקנה מידה מלא של מוצרי החברה באירופה וכדי להתכונן להשקה עתידית בארצות הברית.

המוצר שפיתחה ארגו, הנקרא ReWalk, הוא חליפת שלד חיצונית המאפשרת לאנשים עם מוגבלויות גפיים תחתונות ולמשותקים לעמוד וללכת באופן עצמאי וללא עזרה. מייסד החברה ד"ר עמית גופר, משותק בארבע גפיים, קיבל השראה להמצאת מכשיר השלד החיצוני כתוצאה ישירה מהידע והניסיון האישי שלו.

אינטגרה אחזקות גייסה 7 מיליון דולר לפי שווי של 25 מיליון דולר לפני הכסף

יישום, החברה למחקר ופיתוח של האוניברסיטה העברית, הודיעה היום על הקמת חברת בת, אינטגרה אחזקות, חברת אחזקות המתמקדת בחברות ביוטכנולוגיה המבוססות על המצאות של חוקרי האוניברסיטה העברית. בנוסף, אינטגרה אחזקות הודיעה היום על השלמת סבב גיוס ראשון בסך 7 מיליון דולר, לפי שווי של 25 מיליון דולר לפני הכסף.

אינטגרה אחזקות מתמקדת בחברות ביוטכנולוגיה בעיקר עם מוצרים בשלבי פיתוח קליניים, המאופיינים בחדשנות וביתרון תחרותי בתחומיהם השונים. בפורטפוליו של אינטגרה אחזקות יש כרגע חברות הפועלות בתחומים רפואיים מגוונים כגון סרטן, מחלת אלצהיימר, מחלות זיהומיות ואלרגיות. הפורטפוליו כולל ארבע חברות הנמצאות בשלב 2 של הפיתוח הקליני, שלוש חברות המתחילות שלב 1 וחברה אחת הנמצאת בשלבי פיתוח פרה-קליניים. החברות הקיימות כיום בפורטפוליו הן אלגן, אטוקס ביו, אברהם פרמצבטיקה, דוקסוקיור, ליפוקיור, ליפומדיקס, עומר תרפויטיקה ותלתן פארמה.

סבב הגיוס הראשון הובל על ידי אינבטק, הממומנת על ידי קבוצה של משקיעים פרטיים מארה"ב ומישראל. כמו כן השתתפו בגיוס משקיעים מוסדיים מישראל. הכספים שגויסו ישמשו לקדם את חברות הפורטפוליו של אינטגרה, וכדי להוסיף ולקדם, באמצעות יישום, פרויקטים מבטיחים נוספים שמקורם באוניברסיטה העברית.

"אינטגרה אחזקות, המתמקדת במבחר המבטיח ביותר של טכנולוגיות ומוצרים תרפויטיים שמקורם באוניברסיטה העברית, מציגה גישת מימון חדשה לתמיכה ולפיתוח מוצרי ביוטק חדשניים", אמר יעקב מיכלין, מנכ"ל יישום ויו"ר מועצת המנהלים של אינטגרה אחזקות. "אינטגרה תסייע לקדם את המוצרים של החברות הקיימות כרגע בפורטפוליו שלה, ותוך כך תמשיך לתור אחר ולהשקיע בפרויקטים חדשים בתחום מדעי החיים המבוססים על ההמצאות המבטיחות ביותר של מדעני האוניברסיטה העברית. גישה זו תבטיח את המימוש המקיף ביותר של הפוטנציאל העסקי של המחקר המדעי והרפואי באוניברסיטה העברית ".

"אנחנו מאד מרוצים מסבב המימון הראשון והמוצלח שלנו, המשקף את האמון של המשקיעים באינטגרה אחזקות ובחברות הפורטפוליו שלה. החברות נבחרו בקפידה רבה ובהסתמך על הצטיינות מדעית ופוטנציאל מסחרי, ועל כן יש לנו אמון רב בסיכוי ההצלחה של מוצריהן", אמרה דר' נועה שלח, מנכ"ל אינטגרה אחזקות. "אינטגרה מהווה מודל ייחודי לקידום מדע וחדשנות לקראת מימוש עסקי. אנו נעשה כל שביכולתנו כדי לקדם את חזונה של אינטגרה לסייע בהבאת תרופות חדשות וטובות יותר לשוק".

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן