סיקור מקיף

נקז זעיר להורדת הלחץ התוך עיני עבור הסובלים מגלאוקומה

חברת אופטונול, תציג בשבוע “ILSI-ביומד ישראל 2008”, את הפיתרון שפיתחה נגד מחלת גלאוקומה, אחת ממחלות העיניים השכיחות הגורמות לפגיעה בשדה הראיה ולעיוורון * משלחות זרות רבות הבטיחו את בואן

מכשיר לטיפול בגלאוקומה של אופטונול
מכשיר לטיפול בגלאוקומה של אופטונול

חברת אופטונול, תציג בשבוע “ILSI-ביומד ישראל 2008”, את הפיתרון שפיתחה נגד מחלת גלאוקומה, אחת ממחלות העיניים השכיחות הגורמות לפגיעה בשדה הראיה ולעיוורון, הקרויה גם “הגנב השקט של הראייה”. הפיתוח: נקז חדשני, Ex-PRESSTM, המוריד את הלחץ התוך עיני למידה הרצויה, באופן מיידי, ומונע את היתדרדרות המחלה. מעל ל-67 מיליון אנשים ברחבי העולם סובלים מגלאוקומה. בארה”ב, מעל ל-3 מיליון בני אדם לוקים בגלאוקומה ו-100,000 מהם התעוורו בגלל המחלה.

גלאוקומה באה לידי ביטוי בלחץ תוך עיני מוגבר הגורם ללחץ על עצב הראיה ומביא לאט וללא כאבים להקטנה בשדה הראיה ובסופו של דבר לעיוורון. אין אפשרות לרפא גלאוקומה או להחזיר את המצב לקדמותו, אלא, ניתן רק לשמור על הקיים על ידי איזון הלחץ התוך עיני בעזרת טיפות, תרופות, או ניתוחים. לאנשים אשר אינם מגיבים לטיפול תרופתי מתאפשר הניתוח המתקדם להשתלת נקז ה- Ex-PRESSTM.

Ex-PRESSTM על אצבע
Ex-PRESSTM על אצבע

הנקז, שפותח על ידי אופטונול, עשוי מאותה מתכת שבה עשויים סטנטים לשימושים קרדיולוגים, והינו בגודל הקטן מגרגיר אורז (<3mm) עם קוטר פנימי של 50, או 200 מיקרון. קצהו האחד חד (להקל על ההחדרה לעין), ובקצהו השני דיסקה (למניעת חדירת יתר של הנקז לעין) ועל פניו קיים מעצור שמטרתו לקבע את הנקז בעין. לאחר השתלת נקז זעיר זה הנוזלים מתנקזים מהחלק הקדמי של העין אל ריקמת העין ובכך יורד הלחץ התוך עיני למידה הרצויה.

חברת אופטונול, ממוקמת בנווה אילן, מתמחה בפיתוח מוצרים מזעריים בעיקר לתחום האופטומולוגיה. היא הוקמה בשנת 1996 על ידי המנכ”ל עירא ירון.

מערך הנספחים המסחריים של המינהל לסחר חוץ במשרד התמ”ת מתגייס לקידום ביומד 2008

בין המבקרים המגיעים לאירוע: משלחת מאזור וושינגטון, משלחת מאזור לוס אנג'לס, משלחת מקוריאה, משלחת מסינגפור, נציגי חברות מקנדה, משלחת מטיוואן.

מסביר בועז הירש, משנה למנכ”ל התמ”ת ומנהל המינהל לסחר חוץ: “הנספחים המסחריים של מינהל סחר חוץ בתמ”ת פועלים במהלך השנה לאיתור חברות יעד לצורך השקעה בישראל, לאיתור קניינים, מפיצים ונציגים עבור החברות הישראליות. הנספחים מתמקדים בהבאת נציגי חברות אלו לאירוע הביומד”. האירוע יכלול הרצאות מקצועיות בתחומים שונים וכן תערוכה מקצועית. גם השנה, בדומה למתכונת של השנה שעברה, יתקיים במקביל כנס עולמי בתחום תאי הגזע.”

“בשנה שעברה, בעקבות פעילות הקידום של מערך הנספחים המסחריים הגיעו מאות אורחים מעשרות חברות יעד ברחבי העולם, במשלחות וכבודדים. גם השנה, כפועל יוצא של פעולות נרחבות של מערך הנספחים המסחריים לקידום ענף הביו טכנולוגיה בכלל והאירוע בארץ בפרט, מאות אורחים מחו”ל צפויים להגיע לאירוע.”

בין המבקרים המגיעים לארץ:

  • משלחת מאזור וושינגטון, בראשות מושל מרילנד המאורגנת ע”י הנספח המסחרי של התמ”ת וושינגטון, אוהד כהן.
  • ביקור של נציג בכיר של ה-FDA המתואם ע”י הנספח המסחרי של התמ”ת וושינגטון, אוהד כהן. מטרת הביקור להציג את דרכי פעילות ה-FDA לחברות ישראליות ולהגדיל את הבנתן לגבי תהליכי העבודה מול הארגון.
  • משלחת מאזור לוס אנג'לס המונה נציגי כעשר חברות בתחום הציוד הרפואי והביוטכנולוגיה. המשלחת מאורגנת ע”י הנספח המסחרי של התמ”ת בלוס אנג'לס שי אייזן.
  • משלחת מקוריאה המונה כארבעים חברות ובהן חבורת פארמה, ביוטכנולוגיה וציוד רפואי. המשלחת מאורגנת ע”י אלון שלזינגר הנספח המסחרי של התמ”ת בקוריאה (ראו ידיעה בהמשך)
  • משלחת מסינגפור המונה נציגי כעשר חברות המאורגנת ע”י הנספחת המסחרית של התמ”ת ענת כץ. החברות הסינגפוריות המגיעות במשלחת עוסקות ברובן בתחום הרובוטיקה העדינה.
  • נציגי חברות מקנדה המאורגנים ע”י הנספח המסחרי של משרד התמ”ת בטורונטו, יונתן לוי. במשלחת זו יש לציין את הגעת נציג בית החולים הגדול מאונט סיני שיגיע לצורך איתור מוצרים וטכנולוגיות ישראליות.
  • משלחת מטיוואן המונה כעשרה נציגים המאורגנת ע”י הנספח המסחרי של משרד התמ”ת חובב רף. המשלחת מורכבת בעיקר מנציגי מוסדות אקדמיים מובילים המעוניינים בשיתוף פעולה עם מוסדות מחקר ואקדמיה ישראליים.

בועז הירש, משנה למנכ”ל התמ”ת ומנהל המינהל לסחר חוץ, מציין כי בשנים האחרונות תחום מדעי החיים זוכה להעדפה בפעילות הנספחים המסחריים בשווקים רלוונטיים.

עוד מציין הירש כי הנספחים המסחריים של מינהל סחר חוץ בתמ”ת, במדינות שהוגדרו כמדינות יעד, פועלים במהלך השנה לאיתור חברות יעד לצורך השקעה בישראל, לאיתור קניינים, מפיצים ונציגים עבור החברות הישראליות. הנספחים מתמקדים בהבאת נציגי חברות אלו לאירוע הביומד.

מהמינהל לסחר חוץ במשרד התמ”ת נמסר כי בשנת 2007 יצאו חברות ישראליות מתחום הציוד הרפואי והתרופות בלמעלה מ 5.3 בליון $, סכום המהווה כ- 15% מכלל היצוא התעשייתי באותה שנה. נתונים לא מדויקים. שווקי היעד העיקריים ליצוא הישראלי בתחום זה הינם צפון אמריקה, אירופה והמזרח הרחוק.

משלחת ביוטכנולוגיה קוריאנית תבקר בישראל ותשתתף בתערוכת ביומד 2008

משלחת חברות ביו טכנולוגיה ופארמצבטיקה קוריאניות תגיע לישראל לתערוכת ביומד 2008, שתתקיים בת”א בתאריכים 27-29 במאי 2008. המשלחת הקוריאנית מורכבת מכארבעים נציגי חברות בקוריאה בתחומי הביוטכנולוגיה, הפארמה, הציוד הרפואי והמחקר. זאת היא השנה החמישית ברציפות בה מגיעה משלחת מדרום קוריאה לקחת חלק בתערוכה וזאת הודות למאמצים של הנספח המסחרי של התמ”ת בסיאול.

חברות מובילות שתגענה עם המשלחת הנם: חברת Hanmi, SK Chemicals, נציגי 2 בתי החולים והאוניברסיטאות המובילות בקוריאה Hospital SNU ו- Yonsei Hospital, DongAh Pharmaceutical, ו- Kolon Pharm.

בנוסף יצטרפו למשלחת נציגי ממחוזות WONJU, הידוע בתעשייה הרפואית .וכן יגיעו לארץ נציגי מחוז .Jeolla Namdo לקידום הקשרים בתחום הרפואי עם ישראל.

במסגרת הביקור יחתם הסכם שת”פ בין נציגי מחוז WONJU Wonju Medical Industry Techno Valley ומכון היצוא.

החברות הקוריאניות תקיימנה במהלך הביקור סדרת פגישות אישיות עם חברות ישראליות שתואמו ע”י הנספחות המסחרית של המינהל לסחר חוץ בתמ”ת בסיאול בשיתוף מכון היצוא, וכן יבקרו בתערוכה וישתתפו בהרצאות שונות. בנוסף, תקיים המשלחת סיור מקצועי.

הנספח המסחרי של משרד התמ”ת בקוריאה, אלון שלזינגר, מוסר כי ענף מדעי החיים הוא ענף המקודם בעדיפות עליונה על ידי הנספחות הכלכלית בקוריאה בשנים האחרונות וכי המשלחות הקוריאניות המגיעות לביומד גדלות משנה לשנה ומהוות מוקד משיכה לחברות מובילות בתחום מדעי החיים בקוריאה.

הנספחות המסחרית בקוריאה מתמקדת בבניית מערך קשרים מקומיים שיאפשרו חדירה נכונה של חברות ישראליות לשוק המקומי שהינו בעל דפוסי התנהגות ייחודיים וכן פעילות לקידום השקעות בתחום הפארמה בישראל.

קוריאה הציבה את קידום תעשיית הביו טכנולוגיה כיעד לאומי והפוטנציאל לשת”פ בין המדינות גבוה. חברות הענק בקוריאה הן בעלות יכולות פיננסיות גבוהות, גישה לשווקים גדולים והן מחפשות טכנולוגיות חדשות. בקוריאה, מדינה עם אוכלוסיה של כ-50 מליון נפש, ישנם כ-550 חברות ביו טכנולוגיה, בעוד בישראל, עם אוכלוסיה של כ-7 מליון נפש קיימות למעלה מ-900 חברות ביוטכנולוגיה. בקוריאה ישנה דרישה הולכת וגוברת לשירותי רפואה מהמתקדמים בעולם. במדינה אחוז גבוה במיוחד של אוכלוסייה מתבגרת יחד עם פיתוח כלכלי מואץ ותרבות של אימוץ חידושים ופיתוחים טכנולוגים גבוהה. לתעשייה ישראלית ישנן טכנולוגיות רבות להציע בענף הביו טכנולוגיה ובקוריאה ישנה הערכה גבוהה למוסדות המחקר ולחברות מישראל.

מהמינהל לסחר חוץ במשרד התמ”ת, שהוא הגוף האמון על קידום היצוא הישראלי ופיתוח הזדמנויות עסקיות בין השאר ע”י נספחים כלכליים במדינות כהונתם, נמסר כי דר' קוריאה מוגדרת כ 'מדינת יעד לייצוא ישראלי' ולשם כך מוקצים משאבים רבים לעידוד הייצוא למדינה בתחומים נבחרים. אחד מהתחומים הללו הוא תחום הציוד הרפואי והפארמצבטיקה .

ברבעון הראשון של 2008 הסתכם היקף הסחר בין ישראל וקוריאה ב-533 מיליון דולר. הייצוא הישראלי לקוריאה הסתכם ב-231 מיליון דולר. הייבוא מקוריאה ב-302 מיליון $. עיקר הייצוא הישראלי לדר' קוריאה מורכב מיצוא של תעשיית ההיי טק והתקשורת, המהווים למעלה מ 50% מהייצוא, במקביל, כ-40% מהיבוא מקוריאה הינו בתחום מוצרי הצריכה ומכשירים חשמליים המיובאים מהמדינה ו 20% נוספים הינם ייבוא של תעשיית הרכב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן