סיקור מקיף

ההשבתה של הלימוד הפרונטלי באוניברסיטת בן גוריון תימשך עד להודעה חדשה

עם זאת דובר אוני' בן גוריון מסר כי האוניברסיטה ממשיכה בפעילותה המחקרית והמנהלתית

מקלט שבו נאספו הסטודנטים שנשארו בקמפוס אוניברסיטת בן גוריון ללימוד עצמי בסיוע המחשבים, אתמול בצהרים לאחר ההחלטה על הפסקת הלימודים הפרונטליים. צילום: אמיר ברנט
מקלט שבו נאספו הסטודנטים שנשארו בקמפוס אוניברסיטת בן גוריון ללימוד עצמי בסיוע המחשבים, אתמול בצהרים לאחר ההחלטה על הפסקת הלימודים הפרונטליים. צילום: אמיר ברנט

בשל המצב הביטחוני ומתוך דאגה לשלומם של הסטודנטים באוניברסיטה, תימשך הפסקת הלימודים במוסד בשבוע הבא, בכפוף להתפתחויות הקשורות למבצע “עופרת יצוקה” ברצועת עזה. כך מסרה אתמול הנהלת האוניברסיטה. ואולם באוניברסיטת בן גוריון מדגישים כי למעט אי קיום הלימודים והמשתמע מכך, האוניברסיטה ממשיכה בפעילותה המחקרית והמנהלתית. יודגש כי האוניברסיטה ממוגנת וערוכה היטב לנסיבות הביטחוניות העכשוויות. עוד נמסר כי האוניברסיטה נערכת להשלמת החומר הלימודי לסטודנטים בשל המצב הביטחוני.

רבים מכ-17 אלף הסטודנטים הלומדים באוניברסיטת בן גוריון צבאו ביום שלישי על כל רכבת אוטובוס ומונית שעשתה דרכה צפונה, בעקבות ההחלטה לבטל את הלימודים עד יום שישי בעקבות נפילת טיל גראד שפגע בגן ילדים ביום שלישי בלילה. ואולם הסטודנטים הללו, וכן אלו שנשארו בחדרים הממוגנים בקמפוס יוכלו להמשיך ולבצע מטלות במסגרת הקורסים שלהם באמצעות מערך התקשוב. כך אומר בשיחה איתי שפורסמה בדיילי מיילי, שמואל גרובר, ראש מערך המיחשוב באוניברסיטת בן גוריון.

” רק ההוראה הפרונטלית בוטלה מערך האינטרנט של האוניברסיטה פועל וכך גם כל מערכות המיחשוב, התקשוב, הדואר האלקטרוני. כל האתרים תומכי הלמידה פועלים, וכל העובדים נמצאים במקומות עבודתם, לרבות הפקידים ועובדי הספריות. הקורסים שכל השנה ניתן ללמוד אותם מרחוק, אף כי אינם רבים, ממשיכים כרגיל.”

גרובר הוסיף עוד כי מרבית כיתות המחשבים, לפחות הכיתות הציבוריות שמפעיל מערך המיחשוב של האוניברסיטה שוכנות כל ימות השנה במקלטים והפעם יש לכך חשיבות יתרה. בנוסף, יש גם כיתות שנמצאות בתוך מבנים מבטון, וגם שם אין חשש להמצא בשעת נפילת טילים.”

“עוד ביום שלישי, בעקבות ההסלמה בירי הרקטות מרצועת עזה וההתרעה כי העיר באר-שבע נמצאת בטווח הטילים, נערכה אוניברסיטת בן-גוריון בהתאם והפעילה את נוהל החירום לשעת מלחמה הקיים במוסד, בתיאום עם פיקוד העורף. בין היתר שולטו הממ”דים והממ”קים בקמפוסים תוך ציון מספר אנשים שמכיל כל אחד ממבני מיגון אלה.”

יש לציין כי המלחמה תופסת את אוניברסיטת בן גוריון באמצע סמסטר חורף שהוא אחד משני הסמסטרים העיקריים. זאת לעומת מלחמת לבנון השניה שתפסה את הטכניון ואוניברסיטת חיפה בסמסטר קיץ.

4 תגובות

 1. חשבתם על הסתירה המובנית בעובדה שניזהר חוסל כי הוא לא ניזהר?

 2. כן כן… רק חבל שכשנפל הגראד הראשון ביום שלישי הממדים היום נעולים.. אבל השלטים שכיוונו אליהם – מאד אינפורמטיבים

  והמבנים מבטון גם הם ממגונים כמו מסננת
  כאשר אין חדרים שהם "פנימיים" אזי המתחם לא מוגדר ממוגן כי אומנם הקיר מבטון אבל החלונות העצומים שמכסים שטחים נרחבים בו אינם מבטון… אלא אם המציאו בטון דק ושקוף ואני לא זוכר שראיתי הודעה בידען על המצאה שכזאת

  והכי חשוב.. הממדים שקיימים בביניינים הללו הם כ 1-2 בקומה כאשר בכל קומה יש כה 30-40 כיתות (לפחות בבינינים שיצא לי להכיר)
  הממדים האלו לא מסוגלים לאכלס את כל התלמידים באותה קומה
  קיצר
  שיפסיקו לז*** תמוח
  לקום ביום רביעי בבוקר ולגלות שבבן גוריון החליטו שלומדים למרות הנחיות פיקוד העורף (וזה אחרי נפילה ללא התרעה וו2 נפילות נוספות שאחת היתה בבית ספר) רק מעיד על הטימטום השורץ במוחם של העומדים בראשה
  איך יתכן שאוניברסיטה תסתור את פיקוד העורף ביודעין?!
  אם פיקוד העורף אומר לא לצאת מהמרחבים המוגנים ובאוניברסיטה אומרים שהלימודים כרגיל
  איך הסטודנטים אמורים להגיע? האנטרפרייז תעבור מעל באר שבע ותשגר את כל הסטודנטים?!
  ובשביל מה לעזאזל היה צריך להחזיק אלפי אנשים שלא חייבים לשהות בבאר שבע עד רביעי בערב כדי להודיע שלא יתקיימו לימודים עד יום ראשון? סתם כדי להגדיל את הסיכוי לפגיעות בנפש?

  העומדים בראש האוניברסיטה צריכים לעשות בדק בית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן