האין מסתורין של משולש ברמודה

משולש ברמודה משתרע על מקטע של האוקיאנוס האטלנטי בקו מפלורידה לאיי ברמודה, משם לפוארטו ריקו ובחזרה לפלורידה. זהו אחד מהמסתורין הגדול ביותר בזמננו שאיננו כל מסתורין

משולש ברמודה משתרע על מקטע של האוקיאנוס האטלנטי בקו מפלורידה לאיי ברמודה, משם לפוארטו ריקו ובחזרה לפלורידה. זהו אחד מהמסתורין הגדול ביותר בזמננו שאיננו כל מסתורין.

לפי האגדה, ספינות ומטוסים רבים נעלמו במסתוריות באיזור. כמה בדיוק נעלמו באופן מסתורי תלוי מי סופר ומי קובע את שטח המשולש. גודל המשולש משתנה בין חצי מיליון מיילים מרובעים ועד מיליון וחצי מיילים מרובעים, לפי דמיונו של הסופר. יש הכוללים בשטח זה את האיים האזוריים, מפרץ מקסיקו ואיי הודו המערבית. אחרים טוענים כי המסתורין החל עוד בתקופתו של קולומבוס. גם כך, ההערכות נעות בין 200 ל-1,000 תאונות ב-500 שנה.

הווארד רוזנברג טען בשנת 1973 כי משמר החופים האמריקני קלט למעלה מ-8,000 קריאות מצוקה באיזור זה. למעלה מחמישים ספינות ועשרים מטוסים טבעו במשולש במאה האחרונה.

המונח "משולש ברמודה" הוטבע לראשונה במאמר שכתב וינסנט גאדיס Vincent H. Gaddis במגזין ארגוסי Argosy ב-1964. באמר טען גאדיס כי בים מוזר זה נעלמו מספר רב של ספינות ומטוסים ללא כל הסבר. גאדיס לא היה הראשון שהגיע למסקנה זו. עוד בשנת 1952, העיר ג'ורג' סאנדס במגזין Fate, כי נראה שיש מספר יוצא דופן של תאונות מוזרות באיזור.

בשנת 1969 כתב ג'ון וואלס ספנסר ספר הקרוי Limbo of the Lost שבו התייחס למשולש, ושנתיים מאוחר יותר הוקרן סרט תעודי על הנושא בשם "משולש השטן". בנוסף, רב המכר משולש ברמודה שפורסם ב-1974, הטביע את האגדה של הים ביש המזל בתרבות הפופולרית.

בכמה ספרים הועלתה ההשערה כי ההעלמות מקורה בטכנולוגיה של חייזרים תבוניים החיים בחלל או מתחת למים. הבעיה היתה שהמסתורין היה יותר בגדר הפרזה והייפ מאשר מציאות. בשנת 1975 החליט ספרן באוניברסיטת אריזונה, לארי קושה (Kusche) לחקור את הטענות שהועלו במאמרים ובספרים. הוא פרסם את ממצאיו בספר שכתב בשם The Bermuda Triangle Mystery-Solved (משולש ברמודה – פתרון המסתורין. קושה נבר בזהירות ברשימות ובממצאים אחרים שהכותבים התעלמו מהם. הוא מצא שרבות מהתאונות המוזרות לא היו כל כך מוזרות. לעיתים טענו כותבי המשולש כי הספינה או המטוס נעלמו "בים שקט", כאשר הנתונים העידו על סופות בשלבים אלו או אחרים של התפתחות. אחרים אמרו כי הספינות "נעלמו באורח מסתורי", כאשר שרידיהם נמצאו למעשה והוסברה גם הסיבה לטביעתן.

יתרה מכך, בחינה מעמיקה של רשומות התאונות בחברת הביטוח הלונדונית לוידס בידי עורך FATE ב-1975, הראתה כי המשולש לא היה קטע מסוכן של האוקיאנוס יותר מאשר כל קטע אחר. רשומות משמר החופים האמריקני אישרו נתונן זה ומאז לא התווספו נתונים לסתור את הסטטיסטיקות הללו. כך שתעלומת משולש ברמודה נעלמה, באותה דרך שבה נעלמו הספינות והמטוסים לפי תומכיה.

אף כי משולש ברמודה אינו באמת מסתורין, איזור זה של הים ידע באמת גם אסונות ימיים, ואף כי אינם חורגים בכמותם מהצפוי בנפח התחבורה העצום של המים הללו, בכל זאת מדובר בטרגדיות בפני עצמן. אחת מהן היא זו של טייסת 19.

סיפורה של טייסת 19 החל ב-5 בדצמבר 1945. חמישה מטוסים יורי טורפדות המריאו לאוויר משדה התעופה של הצי בפורט לודרדייל, פלורידה בשעה 14:10. זו היתה משימת אימונים שגרתית ואת כל המטוסים מלבד אחד הטיסו תלמידי הקורס, כשאת המטוס הנוסף הטיס המפקד, לוטננט צ'ארלס טיילור. ההערכה היא שבשל תקלה במצפן של מטוס הפיקוד נתקעו הטייסים בלי דלק בלב ים במקום להגיע לחוף, כאשר הם ביצעו את הנחיות מגדל הפיקוח.

סיפורה של טייסת 19

אחד המקורות לכתבה זו הוא אתר SKEPDIC – אנציקלופדית הספקנים. אתר מצויין אגב.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

300 תגובות

 1. סתם אחד,
  אני מקווה שאינך חושב שאת דעתי על דתיים (רבים) אני מבססת על תגובה אחת או שתיים שכתבו כאן אנשים שהם כנראה לא חכמים גדולים בכל קנה מידה. העניין העקרוני הוא, ואתה יותר ממוזמן לפעול בנושא אם הוא חשוב לך, שאלו בדרך כלל מגיבים דתיים שמרשים לעצמם להתבטא באופן דומה, כלומר לקשקש שטויות, אפילו כאשר מדובר על הפרשנויות של דתיים אחרים. לאחר שנתקלים בתופעה כל כך נרחבת שכזו באתרים שונים (לפחות בחמישה אתרים שונים בהם השתתפתי בדיונים במהלך כמה שנים) קשה להסתתר מאחורי הטענה שדעתם של אותם קשקשנים אינה מייצגת במשהו עמוק את כלל הדתיים. מה שמפליא הוא המיעוט, או יותר נכון ההיעדר הכמעט מוחלט, של דתיים שכן אמורים להיות מסוגלים לחשיבה רציונאלית, גם אם אינם בקיאים בידע מדעי, שיעמידו את הקשקשנים על טעותם. מדוע אתה חושב שדתיים אינם עושים זאת, אם משתמע מטענתך שרובם דווקא שייכים לקבוצה שאמורה לדעת שהדברים שנכתבו אינם נכונים ומסוגלת להפעיל את הראש שלהם בהיגיון? איפה כל אותם "חכמים" אמיתיים?

  דברי קשים, כי המציאות קשה. אולי החשיבה צריכה להיות שונה? אולי דווקא משום שזו ההתנהלות הרגילה, בתחומים רבים, שכוללת אמירת שטויות המלווה בהתנשאות בלתי מוצדקת בעליל בנושאי ידע ומוסר, בשילוב קטלני עם התבדלות וחלוקה בלתי הוגנת בנטל, הם אלה שקובעים את הדעה הציבורית ומובילים לקרע בעם? האם התקשורת קובעת את זהותם של חללי צבא ההגנה לישראל? האם התקשורת ממציאה את נתוני התעסוקה שזמינים בלמ"ס או את נתוני החינוך והלימוד שמביאים למצב בו דורות שלמים גדלים מבלי לדעת ידע בסיסי על העולם בו אנו חיים? סלח לי, התקשורת אינה ממציאה עובדות אלה. ואני, שאיני סומכת במיוחד על מה שנכתב בתקשורת, מבססת את דברי על מקורות אחרים, כמו כמה קרובי משפחה וחברים שנאלצים כל אחד מהם לבקר את קברי בנם\אחיהם\אביהם שנפלו במהלך שירותם הצבאי (כנראה שבאותם ימים לא נהרגו מספיק באוהלה של תורה).

 2. קמילה האחרונה, את אומרת דברים קשים נגד הדתיים כשבעצם קראת פה תגובה של בחור אחד שאני בספק עד כמה הוא בקיא (הוא לא הביא אפילו ציטוט של המקור) וע"פ זה הסקת שזו דעת כלל האוכלוסייה הדתית. את צודקת שאין איזכור מפורש שהמדובר הוא על משולש ברמודה וצודקת שאם נתרגם את רש"י נמצא שם הסבר פשוט שיש מקום באוקיינוס (הכוונה היא לכל ים כולל הים התיכון וכו') שאין ברזל יכול לעבור בו ואת הסירות עושים מקנים ועצים שמחוברים בחבלים ולא במסמרים. לא דיברו על מגנט ענק, על שומרי שבת, או על משולש ספציפי בשם ברמודה. אני בספק אם באותה תקופה איי ברמודה כונו בשם זה. ומכאן אני פונה לכל אותם אנשים שחושבים שאם אחד אמר משהו בשם הדת אז כל הדתיים אומרים את זה, אל תיהיו נגררים אחרי העדר, תובילו אותו. אנחנו בתקופה שבה מתעוררת שנאה בין המגזרים, התקשורת מלהיטה את הקהל נגד הדתיים והם מנגד משיבים מלחמה. תעמדו בפרץ ואל תשפטו על סמך שמועות,תבררו עד הסוף את הפרטים, תלמדו להקשיב ואולי ביחד נגיע להבנה ולא חלילה למלחמת אחים.

 3. ישנם עוד כמה רעיונות לדוגמא יכול להיות שהסירות נעלמות בתוך הקרקעית אל תוך פני כדור הארץ, או שהחור הזה מוביל למימד זמן אחר או בכלל הוא שער לכוכב אחר לא נוכ לדעת עדיין כי הטכנוליגיה לא מספריק מפותחת

 4. אני רוצה לדעת אבל מה קורה אחרי שעוברים אותו האם מגיעים למימד זמן אחר? האם אתה מגיע לגלקסיה אחרת? לחלל האין סופי? תודה בכל זאת

 5. אנחנו לא מאמינים למשהו שאיו מדעי טהור.
  שום חוצנים, שום מגנטים, הכל שטויותץ
  כדאי לציין שגודל השטח כמיליון קמ"ר, פי 50 מגודל מדינת ישראל!

 6. משולש ברמודה הוא אכן חור ים, שמוביל אל תוך כדור הארץ!
  ליבת כדור הארץ עשויה מטונות על טונות של ברזל ומתכת מותכים, שממגנטים ספינות ומטוסים!
  זה גם מה שקורא למצפנים!
  אל תקשיבו לשטויות על חייזרים וחורים שחורים!
  המקום הזה לא מוביל לשום דבר חוץ מלמוות!

 7. לנו יש טאוריה מעוד מעוד מעולה נכון בליבת כדור הארץ יש גלעין כלומר לבה ואפילו במדעים הסבירו לנו שהו מגנת ענק!!!!!!! והרי כול הסירות והמטוסים עשוים מיברזל ומשולש הברמודה נימצאה סמוך לגלעין כדור הארץ וזה לא חוצנים כי המטוסים והסירות שתבעו שם עדין עדין שם אילו אלה היו חיזרים הם היו כבר שוברים ומרסקים את המטוס או כול כלי שייט אחר וזה לא מיפלצות ים כמו:נפטון או נחש הים הארוך ולא ממש לא דיונון ענק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??!!!!! וכמובן שלו נישכך את החור השחור אז ככה החור השחור נימצא במאתפת וכול החורים שמראים בסירטונים ביוטיוב יכול ליהיות מזויפים ומבוימים
  ויכול ליהיות שזה ביכלל מערבולת מחקים לתשובה פרופסור דן מימנו אנה מילטו ויבגני גנדלין

 8. מה אתם מפגרים??? כל אלה שאומרים שחייזרים זה לא אמין וכדומה … זה אמין ביותר הכול אפשרייי
  תחשבו על זה , איך אתם חיים? גם זה לא ידוע…אז יש עוד מלא דברים לא ידועיים בעולם בנתיים כמו משולש ברמודה.
  אל תפסלו את האפשרות שזה כח עליון או דברים כאלה כי זה הגיוני מאוד !!
  שאני אגדל קצת אני אלך לשם ואם אף אחד לא יבוא איתי מצידי לבד .. זה הדבר הכי מסקרן שיש בעולם בנתיים 🙂
  מקסימום אם לא נשרוד את זה זו דרך מגניבה למות ..

 9. האם מישהו מהמסכנים שמאמינים שבתורה נכתב על משולש ברמודה יודע שמה שציטטתם: "ים אוקיינוס יש בו מקומות שאינו מקבל ברזל ומחברין לוחי הספינה על-ידי חבלים ועקלים שתוחבין בנקביו ותוקעין אותו בדוחק לפי שהם גסין כמדת הנקב" הוא פירוש רש"י (מסכת ברכות, דף ח' עמוד א') שבו הוא "מסביר" משפט אחר מהגמרא: "כפיטורי בפי ושט" אשר מתייחס לקשר בין הנפש והגוף. באו דתיים טמבלים ועשו קישור מופרך למשולש ברמודה. המצחיק הוא שהפרשנות כוללת מגנט גדול בקרקעית האוקיאנוס, ששימו לב פועל רק נגד מחללי שבת. איזה בידור הדתיים האלה, אלוהים ישמור…

 10. אני מסכימה רק אם כמה אנשים שלא מאמינים לזה אווקיי [ אוקיי ] אז אל תצפו שאני מאמינה במשולש השטותי הזה!

 11. ושכחתי להוסיף שאני אומרת נכון אז אם אתם חושבים שאני טועה אם הוא עדיין קיים אז יש לי הפתעה בשבילכם תראו היום יש מטוסים יותר משוכללים ומה זה אומר אתם שואלים זה אומר שמטוסים כבר לא עוברים דרך משולש ברמודה

 12. תקשיבו לי אבל כולכם! אני כבר טסתי למיאמי וחזרתי בטיסה לילית! בכלל לא
  קרה לי כלום! וברצינות שמי שמאמין במשולש ברמודה אני אשמח אם תפסיקו כבר אם כל השטויות האלה ואטלנטיס היא סתם אגדה אבל התחלתי עם כל זה גם אני רק בגלל החברה הטיפשה הזאת שלי אז תדעו לכם משולש ברמודה הוא היה קיים לפני אלפים שנה!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. אני חושב שמתחת משולש ברמודה יש סלע מגנטי חזק סבא שלי נסע למשולש ברמודה ולא חזר אולי זה חור
  בזמן או חיזרים או חור שמוביל לאין סוף או חור שחור או שחייזרים לוקחים לשם את בני האדם והופכים אותם גם לחייזריים

 14. כל הזמן אתם מדברים ואומרים שזה שדה אלקטרומגנטי ומושך לשם כל דבר אבל למה כל הספינות וחלקיקים חוזרים לחופים ומוצאים אותם בזמן מסויים.!!??אני ילד בן13 וחצי הרי אני לא אנשטיין אבל אני יכול להגיד לכולכם שזה טוב להביא השערות,מחשבות וכדומה אבל תחשבו קצת אתם לא טיפשים הרי אף אחד לא יכול לדעת מה זה יש לי כבר שני חברים שרוצים לשוט לשם אבל רק עם הם יהיו ממש זקנים.וגם כל האנשים ששטים לשם בשביל לגלות מה זה הזיין הזה מה יצא להם נוו תחשבו תגלו מה זה תסכנו את חייכם ומה יצא לכם פתאום תגלו שזה באמת שדה אלקטרומגנטי תמתו ואז תגידו מה יצא לכם מזה כלום נכון נדה {בספרדית כלום} עזבו בחייכם אתם לא צריכים את זה אתם יודעים איזה איזה סקרן אני בגלל זה אבל מה אני צריך את זה יש לכם חיים מלאים לפנייכם אז יאללה תפעילו את הדבר הגדולציק שיש לכם בראש ותחשבו פעמיים היה נעים

 15. משולש ברמודה כבר נזכר בגמרא לפני 2000 שנה בערך, שרשום שם בעצם, שבמקום הזה יש קטע של מגנט עצום בתוך האוקיינוס אשר מושך אליו כל מה שנמשך בעצם למגנט.

 16. יש לי תיאורייה די היגיונית, ולא טרחתי לקרוא את כל זה אז תגידו לי אם כתבו:
  לפני הרבה שנים (זה מקושר לאטלנטיס) והרבה מאוד, כנראה שכנה אטלנטיס במרכז משולש ברמודה, אני מסיקה שזה היה 300 לפנה"ס, ושנתיים לאחר היווצרה כנראה נפתח חור מימדי באחד מחופיה, והוא בלע את כל האדמה של אטלנטיס והיא נשלחה אל מימד לא ידוע, שרק דרך משולש ברמודה אפשר להיכנס אל המימד. אם יש כזה מימד, אין כל דרך חזרה אל עולמנו. באותו הרגע שאטלנטיס נבלעה החלו לזוז גלים קוליים (שלא נשמעים ולא נראים) במשולש ברמודה, וגם גלים שכלפי מעלה זזים. כשהגלים חשים במטוס או בספינה, נוצר חור שאי אפשר להימלט ממנו, אל המימד הזה. יש לי רעיון מושלם איך לדעת, אבל לא מסומנים הגבולות בים הנראה לעין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן