סיקור מקיף

האין מסתורין של משולש ברמודה

משולש ברמודה משתרע על מקטע של האוקיאנוס האטלנטי בקו מפלורידה לאיי ברמודה, משם לפוארטו ריקו ובחזרה לפלורידה. זהו אחד מהמסתורין הגדול ביותר בזמננו שאיננו כל מסתורין

משולש ברמודה משתרע על מקטע של האוקיאנוס האטלנטי בקו מפלורידה לאיי ברמודה, משם לפוארטו ריקו ובחזרה לפלורידה. זהו אחד מהמסתורין הגדול ביותר בזמננו שאיננו כל מסתורין.

לפי האגדה, ספינות ומטוסים רבים נעלמו במסתוריות באיזור. כמה בדיוק נעלמו באופן מסתורי תלוי מי סופר ומי קובע את שטח המשולש. גודל המשולש משתנה בין חצי מיליון מיילים מרובעים ועד מיליון וחצי מיילים מרובעים, לפי דמיונו של הסופר. יש הכוללים בשטח זה את האיים האזוריים, מפרץ מקסיקו ואיי הודו המערבית. אחרים טוענים כי המסתורין החל עוד בתקופתו של קולומבוס. גם כך, ההערכות נעות בין 200 ל-1,000 תאונות ב-500 שנה.

הווארד רוזנברג טען בשנת 1973 כי משמר החופים האמריקני קלט למעלה מ-8,000 קריאות מצוקה באיזור זה. למעלה מחמישים ספינות ועשרים מטוסים טבעו במשולש במאה האחרונה.

המונח "משולש ברמודה" הוטבע לראשונה במאמר שכתב וינסנט גאדיס Vincent H. Gaddis במגזין ארגוסי Argosy ב-1964. באמר טען גאדיס כי בים מוזר זה נעלמו מספר רב של ספינות ומטוסים ללא כל הסבר. גאדיס לא היה הראשון שהגיע למסקנה זו. עוד בשנת 1952, העיר ג'ורג' סאנדס במגזין Fate, כי נראה שיש מספר יוצא דופן של תאונות מוזרות באיזור.

בשנת 1969 כתב ג'ון וואלס ספנסר ספר הקרוי Limbo of the Lost שבו התייחס למשולש, ושנתיים מאוחר יותר הוקרן סרט תעודי על הנושא בשם "משולש השטן". בנוסף, רב המכר משולש ברמודה שפורסם ב-1974, הטביע את האגדה של הים ביש המזל בתרבות הפופולרית.

בכמה ספרים הועלתה ההשערה כי ההעלמות מקורה בטכנולוגיה של חייזרים תבוניים החיים בחלל או מתחת למים. הבעיה היתה שהמסתורין היה יותר בגדר הפרזה והייפ מאשר מציאות. בשנת 1975 החליט ספרן באוניברסיטת אריזונה, לארי קושה (Kusche) לחקור את הטענות שהועלו במאמרים ובספרים. הוא פרסם את ממצאיו בספר שכתב בשם The Bermuda Triangle Mystery-Solved (משולש ברמודה – פתרון המסתורין. קושה נבר בזהירות ברשימות ובממצאים אחרים שהכותבים התעלמו מהם. הוא מצא שרבות מהתאונות המוזרות לא היו כל כך מוזרות. לעיתים טענו כותבי המשולש כי הספינה או המטוס נעלמו "בים שקט", כאשר הנתונים העידו על סופות בשלבים אלו או אחרים של התפתחות. אחרים אמרו כי הספינות "נעלמו באורח מסתורי", כאשר שרידיהם נמצאו למעשה והוסברה גם הסיבה לטביעתן.

יתרה מכך, בחינה מעמיקה של רשומות התאונות בחברת הביטוח הלונדונית לוידס בידי עורך FATE ב-1975, הראתה כי המשולש לא היה קטע מסוכן של האוקיאנוס יותר מאשר כל קטע אחר. רשומות משמר החופים האמריקני אישרו נתונן זה ומאז לא התווספו נתונים לסתור את הסטטיסטיקות הללו. כך שתעלומת משולש ברמודה נעלמה, באותה דרך שבה נעלמו הספינות והמטוסים לפי תומכיה.

אף כי משולש ברמודה אינו באמת מסתורין, איזור זה של הים ידע באמת גם אסונות ימיים, ואף כי אינם חורגים בכמותם מהצפוי בנפח התחבורה העצום של המים הללו, בכל זאת מדובר בטרגדיות בפני עצמן. אחת מהן היא זו של טייסת 19.

סיפורה של טייסת 19 החל ב-5 בדצמבר 1945. חמישה מטוסים יורי טורפדות המריאו לאוויר משדה התעופה של הצי בפורט לודרדייל, פלורידה בשעה 14:10. זו היתה משימת אימונים שגרתית ואת כל המטוסים מלבד אחד הטיסו תלמידי הקורס, כשאת המטוס הנוסף הטיס המפקד, לוטננט צ'ארלס טיילור. ההערכה היא שבשל תקלה במצפן של מטוס הפיקוד נתקעו הטייסים בלי דלק בלב ים במקום להגיע לחוף, כאשר הם ביצעו את הנחיות מגדל הפיקוח.

סיפורה של טייסת 19

אחד המקורות לכתבה זו הוא אתר SKEPDIC – אנציקלופדית הספקנים. אתר מצויין אגב.

300 תגובות

 1. סתם אחד,
  אני מקווה שאינך חושב שאת דעתי על דתיים (רבים) אני מבססת על תגובה אחת או שתיים שכתבו כאן אנשים שהם כנראה לא חכמים גדולים בכל קנה מידה. העניין העקרוני הוא, ואתה יותר ממוזמן לפעול בנושא אם הוא חשוב לך, שאלו בדרך כלל מגיבים דתיים שמרשים לעצמם להתבטא באופן דומה, כלומר לקשקש שטויות, אפילו כאשר מדובר על הפרשנויות של דתיים אחרים. לאחר שנתקלים בתופעה כל כך נרחבת שכזו באתרים שונים (לפחות בחמישה אתרים שונים בהם השתתפתי בדיונים במהלך כמה שנים) קשה להסתתר מאחורי הטענה שדעתם של אותם קשקשנים אינה מייצגת במשהו עמוק את כלל הדתיים. מה שמפליא הוא המיעוט, או יותר נכון ההיעדר הכמעט מוחלט, של דתיים שכן אמורים להיות מסוגלים לחשיבה רציונאלית, גם אם אינם בקיאים בידע מדעי, שיעמידו את הקשקשנים על טעותם. מדוע אתה חושב שדתיים אינם עושים זאת, אם משתמע מטענתך שרובם דווקא שייכים לקבוצה שאמורה לדעת שהדברים שנכתבו אינם נכונים ומסוגלת להפעיל את הראש שלהם בהיגיון? איפה כל אותם "חכמים" אמיתיים?

  דברי קשים, כי המציאות קשה. אולי החשיבה צריכה להיות שונה? אולי דווקא משום שזו ההתנהלות הרגילה, בתחומים רבים, שכוללת אמירת שטויות המלווה בהתנשאות בלתי מוצדקת בעליל בנושאי ידע ומוסר, בשילוב קטלני עם התבדלות וחלוקה בלתי הוגנת בנטל, הם אלה שקובעים את הדעה הציבורית ומובילים לקרע בעם? האם התקשורת קובעת את זהותם של חללי צבא ההגנה לישראל? האם התקשורת ממציאה את נתוני התעסוקה שזמינים בלמ"ס או את נתוני החינוך והלימוד שמביאים למצב בו דורות שלמים גדלים מבלי לדעת ידע בסיסי על העולם בו אנו חיים? סלח לי, התקשורת אינה ממציאה עובדות אלה. ואני, שאיני סומכת במיוחד על מה שנכתב בתקשורת, מבססת את דברי על מקורות אחרים, כמו כמה קרובי משפחה וחברים שנאלצים כל אחד מהם לבקר את קברי בנם\אחיהם\אביהם שנפלו במהלך שירותם הצבאי (כנראה שבאותם ימים לא נהרגו מספיק באוהלה של תורה).

 2. קמילה האחרונה, את אומרת דברים קשים נגד הדתיים כשבעצם קראת פה תגובה של בחור אחד שאני בספק עד כמה הוא בקיא (הוא לא הביא אפילו ציטוט של המקור) וע"פ זה הסקת שזו דעת כלל האוכלוסייה הדתית. את צודקת שאין איזכור מפורש שהמדובר הוא על משולש ברמודה וצודקת שאם נתרגם את רש"י נמצא שם הסבר פשוט שיש מקום באוקיינוס (הכוונה היא לכל ים כולל הים התיכון וכו') שאין ברזל יכול לעבור בו ואת הסירות עושים מקנים ועצים שמחוברים בחבלים ולא במסמרים. לא דיברו על מגנט ענק, על שומרי שבת, או על משולש ספציפי בשם ברמודה. אני בספק אם באותה תקופה איי ברמודה כונו בשם זה. ומכאן אני פונה לכל אותם אנשים שחושבים שאם אחד אמר משהו בשם הדת אז כל הדתיים אומרים את זה, אל תיהיו נגררים אחרי העדר, תובילו אותו. אנחנו בתקופה שבה מתעוררת שנאה בין המגזרים, התקשורת מלהיטה את הקהל נגד הדתיים והם מנגד משיבים מלחמה. תעמדו בפרץ ואל תשפטו על סמך שמועות,תבררו עד הסוף את הפרטים, תלמדו להקשיב ואולי ביחד נגיע להבנה ולא חלילה למלחמת אחים.

 3. ישנם עוד כמה רעיונות לדוגמא יכול להיות שהסירות נעלמות בתוך הקרקעית אל תוך פני כדור הארץ, או שהחור הזה מוביל למימד זמן אחר או בכלל הוא שער לכוכב אחר לא נוכ לדעת עדיין כי הטכנוליגיה לא מספריק מפותחת

 4. אני רוצה לדעת אבל מה קורה אחרי שעוברים אותו האם מגיעים למימד זמן אחר? האם אתה מגיע לגלקסיה אחרת? לחלל האין סופי? תודה בכל זאת

 5. אנחנו לא מאמינים למשהו שאיו מדעי טהור.
  שום חוצנים, שום מגנטים, הכל שטויותץ
  כדאי לציין שגודל השטח כמיליון קמ"ר, פי 50 מגודל מדינת ישראל!

 6. משולש ברמודה הוא אכן חור ים, שמוביל אל תוך כדור הארץ!
  ליבת כדור הארץ עשויה מטונות על טונות של ברזל ומתכת מותכים, שממגנטים ספינות ומטוסים!
  זה גם מה שקורא למצפנים!
  אל תקשיבו לשטויות על חייזרים וחורים שחורים!
  המקום הזה לא מוביל לשום דבר חוץ מלמוות!

 7. לנו יש טאוריה מעוד מעוד מעולה נכון בליבת כדור הארץ יש גלעין כלומר לבה ואפילו במדעים הסבירו לנו שהו מגנת ענק!!!!!!! והרי כול הסירות והמטוסים עשוים מיברזל ומשולש הברמודה נימצאה סמוך לגלעין כדור הארץ וזה לא חוצנים כי המטוסים והסירות שתבעו שם עדין עדין שם אילו אלה היו חיזרים הם היו כבר שוברים ומרסקים את המטוס או כול כלי שייט אחר וזה לא מיפלצות ים כמו:נפטון או נחש הים הארוך ולא ממש לא דיונון ענק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??!!!!! וכמובן שלו נישכך את החור השחור אז ככה החור השחור נימצא במאתפת וכול החורים שמראים בסירטונים ביוטיוב יכול ליהיות מזויפים ומבוימים
  ויכול ליהיות שזה ביכלל מערבולת מחקים לתשובה פרופסור דן מימנו אנה מילטו ויבגני גנדלין

 8. מה אתם מפגרים??? כל אלה שאומרים שחייזרים זה לא אמין וכדומה … זה אמין ביותר הכול אפשרייי
  תחשבו על זה , איך אתם חיים? גם זה לא ידוע…אז יש עוד מלא דברים לא ידועיים בעולם בנתיים כמו משולש ברמודה.
  אל תפסלו את האפשרות שזה כח עליון או דברים כאלה כי זה הגיוני מאוד !!
  שאני אגדל קצת אני אלך לשם ואם אף אחד לא יבוא איתי מצידי לבד .. זה הדבר הכי מסקרן שיש בעולם בנתיים 🙂
  מקסימום אם לא נשרוד את זה זו דרך מגניבה למות ..

 9. האם מישהו מהמסכנים שמאמינים שבתורה נכתב על משולש ברמודה יודע שמה שציטטתם: "ים אוקיינוס יש בו מקומות שאינו מקבל ברזל ומחברין לוחי הספינה על-ידי חבלים ועקלים שתוחבין בנקביו ותוקעין אותו בדוחק לפי שהם גסין כמדת הנקב" הוא פירוש רש"י (מסכת ברכות, דף ח' עמוד א') שבו הוא "מסביר" משפט אחר מהגמרא: "כפיטורי בפי ושט" אשר מתייחס לקשר בין הנפש והגוף. באו דתיים טמבלים ועשו קישור מופרך למשולש ברמודה. המצחיק הוא שהפרשנות כוללת מגנט גדול בקרקעית האוקיאנוס, ששימו לב פועל רק נגד מחללי שבת. איזה בידור הדתיים האלה, אלוהים ישמור…

 10. מסתור אתה יודע שחייזרים לא קיימים סתם שטויות מאיפה שמעת את זה בכלל אה

 11. אני מסכימה רק אם כמה אנשים שלא מאמינים לזה אווקיי [ אוקיי ] אז אל תצפו שאני מאמינה במשולש השטותי הזה!

 12. ושכחתי להוסיף שאני אומרת נכון אז אם אתם חושבים שאני טועה אם הוא עדיין קיים אז יש לי הפתעה בשבילכם תראו היום יש מטוסים יותר משוכללים ומה זה אומר אתם שואלים זה אומר שמטוסים כבר לא עוברים דרך משולש ברמודה

 13. תקשיבו לי אבל כולכם! אני כבר טסתי למיאמי וחזרתי בטיסה לילית! בכלל לא
  קרה לי כלום! וברצינות שמי שמאמין במשולש ברמודה אני אשמח אם תפסיקו כבר אם כל השטויות האלה ואטלנטיס היא סתם אגדה אבל התחלתי עם כל זה גם אני רק בגלל החברה הטיפשה הזאת שלי אז תדעו לכם משולש ברמודה הוא היה קיים לפני אלפים שנה!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. אני חושב שמתחת משולש ברמודה יש סלע מגנטי חזק סבא שלי נסע למשולש ברמודה ולא חזר אולי זה חור
  בזמן או חיזרים או חור שמוביל לאין סוף או חור שחור או שחייזרים לוקחים לשם את בני האדם והופכים אותם גם לחייזריים

 15. כל הזמן אתם מדברים ואומרים שזה שדה אלקטרומגנטי ומושך לשם כל דבר אבל למה כל הספינות וחלקיקים חוזרים לחופים ומוצאים אותם בזמן מסויים.!!??אני ילד בן13 וחצי הרי אני לא אנשטיין אבל אני יכול להגיד לכולכם שזה טוב להביא השערות,מחשבות וכדומה אבל תחשבו קצת אתם לא טיפשים הרי אף אחד לא יכול לדעת מה זה יש לי כבר שני חברים שרוצים לשוט לשם אבל רק עם הם יהיו ממש זקנים.וגם כל האנשים ששטים לשם בשביל לגלות מה זה הזיין הזה מה יצא להם נוו תחשבו תגלו מה זה תסכנו את חייכם ומה יצא לכם פתאום תגלו שזה באמת שדה אלקטרומגנטי תמתו ואז תגידו מה יצא לכם מזה כלום נכון נדה {בספרדית כלום} עזבו בחייכם אתם לא צריכים את זה אתם יודעים איזה איזה סקרן אני בגלל זה אבל מה אני צריך את זה יש לכם חיים מלאים לפנייכם אז יאללה תפעילו את הדבר הגדולציק שיש לכם בראש ותחשבו פעמיים היה נעים

 16. משולש ברמודה כבר נזכר בגמרא לפני 2000 שנה בערך, שרשום שם בעצם, שבמקום הזה יש קטע של מגנט עצום בתוך האוקיינוס אשר מושך אליו כל מה שנמשך בעצם למגנט.

 17. יש לי תיאורייה די היגיונית, ולא טרחתי לקרוא את כל זה אז תגידו לי אם כתבו:
  לפני הרבה שנים (זה מקושר לאטלנטיס) והרבה מאוד, כנראה שכנה אטלנטיס במרכז משולש ברמודה, אני מסיקה שזה היה 300 לפנה"ס, ושנתיים לאחר היווצרה כנראה נפתח חור מימדי באחד מחופיה, והוא בלע את כל האדמה של אטלנטיס והיא נשלחה אל מימד לא ידוע, שרק דרך משולש ברמודה אפשר להיכנס אל המימד. אם יש כזה מימד, אין כל דרך חזרה אל עולמנו. באותו הרגע שאטלנטיס נבלעה החלו לזוז גלים קוליים (שלא נשמעים ולא נראים) במשולש ברמודה, וגם גלים שכלפי מעלה זזים. כשהגלים חשים במטוס או בספינה, נוצר חור שאי אפשר להימלט ממנו, אל המימד הזה. יש לי רעיון מושלם איך לדעת, אבל לא מסומנים הגבולות בים הנראה לעין.

 18. אני חושבת שצריך לפטור את זה שיבדקו את משולש ברמודה היום … ולנסות להבין

 19. לפי דעתי משולש ברמודה זה משולש מגנטי כמו כתוב בתורה קיימות שם בתולות ים ששרות בקול סוחף ביותר ולאט לאט ספינות ומטוסים שעוברות במקום מופנטים מהקול של אותה בתולת הים זה דבר מאוד מפחיד לצהרי קיימות בתולות ים וכל מיני רוחות של אנשים שנקלעו לאותו משולש ברמודה וככה הכח של משולש רמודה נהייה יותר ויותר חזק אז אנשים משולש ברמודה זה משולש שלפי דעתי האל יצר כדי להראות לכל עם ישראל שלאל יש נסתרות הרבה הרבה נסתרות דרכי האל יש דברים שפשוט עדיף לא לדעת כי ברגע שאנשים מתחילים לדעת דברים אז אפשר להשתגע עדיף לא לדעת כלום רק לדעת שבאיזשהו מקום קיים מקום קטן ומימי שנקרא משולש ברמודה שעדיף לא לדעת ולא להתקרב לשם

 20. הספר "המהפך" יכול מאוד לעזור לכם עם זה…. יש שם הרבה דברים מדהימים שממש חבל לפספס תנו לזה צ'אנס קטן ותראו כמה שלא ידעתם כל כך הרבה דברים מעניינים, מיסתוריים, חשובים ומאוד מאתגרים למחקר אישי וקטן משלכם אל תשכחו ללכת על מקורות אמינים!!!… ואני חושב שיש שם גם מאמר על משולש ברמודה על כל מקרה תראו יש שם הרבה דברים מעניינים מאחר ואני רואה את ההסתקרנות שלכם אנשים שמחתי לעזור!!!!!!! מה שלא יהיה תבדקו בעצמכם שלא יבלבלו אותכם!!! "המהפך"

 21. אנשיםםםםםםםםםםם…!!!!
  אינ יודע מה יש שם….!!!!
  קראתי על זה, למדתי על זה, וגם ראיתי תמונות נדירות…!!!

  !!!!!!!!!!!
  תקשיבו טוב יש שם הרבה גז שעולה לאויר והמים לא שקטים… כי יש מסיבתתתתתתת טראנססססססס מטורפתתתתתתת חפירותתתתת…..
  סתם בצחוק מי שרוצה לדעת באמת יכול לחקור את זה מהתורה הקדושההה שלנו שנכתבה לפני כמה אלפים של שנים והיום עם הטכנולוגיה מצליחים לאמת דברים שהיו קשים לפיצוח או שנפתרו אך למדע לא היה הוכחות.. תעמיקו תחקרו ותמצאו עןד המוןןןן דברים מדהימיםםםם בתורה שלנוווו רק שלנוווו…!!!!

 22. היי לכולם אני יודעת מה קורה במשולש המסתרי באוקינוס האטלנטי.
  חקרתי את הנושא הזה לילות וימים רבים הרי אני מידיום ומתקשרת עם העולם הרוחני בצד השני של העולם.
  גיליתי את הדבר הבא.
  במשולש ברמודה נמצאת ממלכת השטן הגדול הרי ושמו אשמדאי ומשם תתחיל מלחמת הטוב והרע שחור נגד הלבן

 23. אני ראיתי את הסרט ואני חושב שכל מי שמאמין בזה הוא פשוט מטומטם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 24. אה וגם מיטשהו אמר שהיה מישהו שניצל מזה אז בוא נבהיר משהו אי אפשרררררר להינצל זה לוקח אותך ואין לך דרך חזרה אף אחד לא יודע מה זה ואף אחד לא יכול לקבוע מה זה אז כשהמשיח בזרת ה יבוא נגלה מה זה לילה מצויין כפרות

 25. יאלה כל השיגעונות האלה יש 2 אפשרויות או שזה חייזרים או כוח מגנטי ומי שאמר שאולי אלוהים שם שיסתום תפה כי אלוהים נימצא מעלינו אז סתום יהאבל

 26. אהה ושכחתי זה נקרא הריי החושך אפילו הטכנולוגיה המתקדמת למגיע לכולם בורא עולם מכין הכול לקראת הגאולה של עם ישראל התורה הקדושה יודעת הכול מדעניים אתם לא בורא עולם אתם סתם אנשים שמנסים את בורא עולם אחיים זאת אמת ברכות והצלחה גם אני סקרן לדעת

 27. בס"ד
  חברים אחיים יקרים תקשיבו המשולש ברמודה רשום בתורה זה נקרא מסכת גמרא סנדריין אני יסביר לכולם מה הולך שם לפני כ2000 שנה בורא שלח אותם למקום הזה שנקרא משולש ברמודה הים גואש בימי החול ובשבת הוא נח ומי שיהיה ינסה לכנס לשם הוא כי הוא מחלל תשבת מאחורי כול זה יש על פי התורה זה נקרא הריי החושך שם נמצאים השבטים באחרית הימים השבטים יבאו להלחם על ישראל בורא מכין הפתעות לכולם אפילו מדענים לא גילו חחחחח בורא עולם יראה לכולם שבוע טוב

 28. יש עוד הרבה דברים מוזרים בעולם הזה וזה אומר שהבנאדם כמה שהוא חכם וחזק עד גבול מסוים

 29. ממש מפחיד כל הדבר הזה סיפרו לי שהיה איש אחד צעיר שעבר במקום ונהפך לזקן באותו הרגע. נכון שזה לא נישמע אמין אבל יש כול כך הרבה סיפורים…מזה מה הולך שם?

 30. לדעתי זאת מערבולת אבל אני לא מבינה איך זה יכול להיות שצוללנים רבים בדקו את המקום ולא מצאו כלום אם זה לא מערבולת אז זה יכול להיות רק 2-3 דברים אחרים
  =======פיות רעות !
  =======גובלינים !
  =======וטרולים !

 31. אביה אריה:

  אשמח לקבל מס' דוגמאות "להמון דברים שהמדע יודע והתורה כתבה זאת לפני הטכנולוגיה המתקדמת של היום!"

  בהדוגמה שהבאת, גם אם תתאמצי ותכפילי אותה בחלמון הביצה, ותחלקי במשקוף החלון, לא רומזת אפילו למידע טכנולוגי, וודאי לא למילה מגנט.

 32. איזה שטויות!!!!

  מאת אביה אריה:
  30-09-2009 בשעה 21:26
  זה אמיתי.
  כתוב הכל בתורה :""ים אוקיינוס יש בו מקומות שאינו מקבל ברזל ומחברין לוחי הספינה על ידי חבלים ועקלים שתוחבין בנקביו ותוקעין אותו בדוחק לפי שהם גסין כמדת הנקב"..

  את זה אמר ש"י חכם יהודי שחיי לפני כאלף שנה עוד לפני כל הטכנולודיות
  והוא מסביר כאן שישנו חלק בים שהאבנים שבקעקע שלו עשיות מגנט ואין באפשרותינו להיתקרב לשם

 33. ושכחתי להוסיף, שקראתי שזה איזור ממוגנט, כלומר הוא מושך אליו מגנטים, וזה למה מטוסים ואוניות מתרסקים, כי הדבר הזה מושך אותו אליהם.

 34. זה אמיתי. כל זה. גם אמרו לי שהיו שם אנשים, אלה שהצליחו להגיע, שהיו שם ופשוט השתגעו. וואי זה מוזר……. גם אמרו שהמטוסים מתרסקים בגלל שהם לא מבדילים בין השמיים לים. וואי הייתי רוצה לבדוק את זה.. זה מפחיד!

 35. זה אמיתי.
  כתוב הכל בתורה :""ים אוקיינוס יש בו מקומות שאינו מקבל ברזל ומחברין לוחי הספינה על ידי חבלים ועקלים שתוחבין בנקביו ותוקעין אותו בדוחק לפי שהם גסין כמדת הנקב"..
  סתם לידע כללי המון דברים שהמדע יודע התורה כתבה זאת לפני הטכנולוגיה המתקדמת של היום!
  אני ממש רוצה (משתוקקת!!!) להיות שם ולהבין מה קורה לרדת למעמקים ולמצולות ולראות את האמת..

 36. אני לא מאמין לאיזה שטויות אתם מאמינים!!!
  מתי שמעתם בשנים האחרונות שמשהו קרה שם??!!!
  ואתם חושבים שזה בגלל שלא מתקרבים לשם? מתקרבים ועוד איך…
  משולש ברמודה ממש קרוב למיאמי אתם חושבים שאנשים הולכים לשוט בספינה ולא חוזרים??? איזה שטויות!!!!

 37. עוברים במשולש ברמודה בטיסה מישראל לצרפת?!..
  בבקשה תענו לי אני צריכה לטוס עוד שבוע..

 38. מיכאל, גורם חשוב בהשלמה של הכתם העיוור הוא תנועות העין. עם זאת, הניסוי המפורסם להדגמת הכתם העיוור (עם האיור של שתי הצורות שצריך להתמקד באחת מהן) מדגים גם את ההשלמה שמבצע המוח, במקום שהמערכת האופטית משמיטה פרט מסוים.

 39. במשולש בברמודה ישנם אוניות שחזרו שבורות וללא נפש אדם אז בטוח האנשים מתים , כי אם נגיד משולש ברמודה זה מעבר אל ממד אחר , עולם שונה או זמן אחר אז האוניות גם הן היו נשארות במקום המיסתורין של משולש הברמודה, ולא נמצאות כלל
  מצד שני ישנם הרבה דברים מוזרים אתמול אחותי ראתה בשמיים בלילה מן 2 חצים זוהרים ^
  שיצא מהשמיים לרגע ובמהירות כה גבוהה שקשה לנו לקלוט חזר אל השמיים השחורים ונעלם

 40. הוגין:
  אם כבר מדקדקים אז נשארים בנושא הדיון.
  אם כבר בוחרים לחרוג מנושא הדיון אז שכחת מסר-שמיט.

 41. אם כבר מדקדקים:
  מסר תת הכרתי= מסר לא מודע.
  מסר תת ספי=מסר חצי מודע.:)כלומר,על סף המודעות.
  ומסר הכרתי=מסר ברור ומודע.

 42. תומר:
  ביחס לסעיף 3 בתגובתך – 250
  המונח הנכון הוא מסר תת ספי

 43. תומר:
  אתה מבלבל בין דברים שאינם שייכים.
  מה הקשר בין תנועה מהירה של היד (מהירות הנמדדת בקמ"ש) לבין "מהירות" הקרנת הסרט שזה בעצם קצב התחלפות התמונות?
  איך יכולה היד לנוע בקצב שעולה על 24 תמונות בשניה?

 44. מיכאל

  אמרתי שהכוונה היא למהירות ומהירויות יש לא רק בסרטים.
  מה שהתכוונתי זה שכמו שמנופפים מהר ביד, היד הופכת למטושטשת.

 45. מיכאל

  תודה על התיקונים.

  1. הכוונה ב24 תמונות לשניה זה מהירות של הדברים אם יהיה משהוא מהיר מזה נראה מטושטש.
  2. מה זה הכתם העיוור?
  3. קוראים לזה מסרים תת הכרתיים.

 46. תומר:
  יש הרבה בלבולים בדבריך.
  אין זה נכון שאדם רואה 24 תמונות בשנייה.
  אמנם, כאשר תמונות מתחלפות בכזה קצב אנחנו רואים רצף אבל זה לא אומר שהרצף שלנו מורכב מתמונות כאלו.
  מוחנו נוטה להשלים את החסר – גם ברצף הזמן וגם ברצף המרחב. בגלל זה, למשל, אינך רואה "חור" במקום בו נמצא הכתם העיוור של עיניך. פשוט אינך מבחין בקיומו כי המוח משלים את החסר (על ידי ניחוש! לא מדובר כאן בהשלמה מדויקת. זו הסיבה לכך שבניסויים מבוקרים אפשר לגלות את השפעתו של הכתם העיוור).
  אגב – יש שיטה לשטיפת מוח המבוססת על הקרנה של מסרים שבהם רוצים לשכנע את האדם לפרקי זמן קצרים ביותר בתוך רצף התמונות של סרט שהוא רואה.
  מוחו של האדם מפצה על ה"רעש" של המסרים הללו והוא פשוט רואה רק את הסרט אבל המסרים חודרים בכל זאת לתת ההכרה שלו.

  המונח בתורת הקוונטים אליו התייחסת נקרא "זמן פלאנק".
  תורת הקוונטים אינה טוענת שום דבר ברור לגביו.
  זמן פלאנק הוא הזמן שלוקח לאור לעבור את מרחק פלאנק.
  לגבי מרחק פלאנק, יש השערה שאין לנו ולעולם לא תהיה לנו דרך למדוד דברים קטנים ממנו (ובמובן זה – זמן פלאנק הוא על פי אותה השערה פרק הזמן הקצר ביותר הניתן למדידה).
  צריך להבין שזו קודם כל רק השערה ושמעבר לכך זה לא אומר שהזמן או המרחק אינם רציפים – זה מדבר רק על יכולות המדידה שלנו.

 47. תומר:לתגובתך 242 ,תלוי ב'מסוגלות' שלך להכנס 'לנעליים של' ואז תבין.
  נעם:אתה מגיד עתידות???:)כי*אנחנו *לא!אבל נתייחס ברצינות תהומית לתיקונייך,הארותייך,והערותיך
  המתובלים בשפת אמך האנגלוסקסית,החמודה;):)

 48. הוגין,

  כמה תיקונים והשלמות הכרחיים:

  1) ראשית, את מס' הפרימים צריך לחלק במשקוף של החלון ולהכפיל בחלמון של הביצה.
  2) גם יהודי בר נס וגם אינדיאני טוב לא יכולים לראות מה קורה במשולש ברמודה בגלל הפרעות קשות מכיוון שבתאי, שנימא כעת במהלך נסיגה.
  3) לפי כל ההצלבות והחישובים, משולש ברמודה, יחד עם התאבכות מנטלית חריגה של כוכב וגה, עלול חס וחלילה לשמש כטריגר להעלמת כל אלו המאמינים בשטויות וניו איג' למינהם. זה אכן יכול להיות טריגר לשינוי גורלו של כדור הארץ

 49. מה הכוונה ל:הגענו בחישוב הכללי לאין סוף ברצף,,

  ולא עית על השאלות הקודמות.

 50. אתה רואה?בשביל זה ולמען הדיוק בדקויות הקטנטנות יש לנו גם אותך.:)בכל מקרה ,הגענו בחישוב הכללי לאין סוף ברצף,,
  בסופו של דבר גם לשנייה ה'בלתי נתפסת' של הקוונטים יש חוקיות והם כן נמזגים בסופו של עניין אל הרצף..כמובן,שהנחה זו תתבקש להוכחה על ידי המדענים:אך *לנו*, יש זמן:)
  ואגב,גם בני אדם מסוגלים לראות מספר שונה של תמונות בשנייה:תלוי ברמות ה'טמפו' של עירנותם,התפתחותם,סקרנותם,תמימותם ומיומנתם המושאלת במתאמם הזיקתי כאישי/לא אישי ,המיוחד.

 51. מה שהטקסט הזה אומר זה שאין בו יותר מסתורין מבכל מקום אחר באוקיינוס.
  כל האגדות האלה הן סיפורי עם ותוצאות של ספרי פנטזיה.
  יש הרבה מאוד הסברים מה באמת קורא שם.
  למשל יש תופעה שנקראת גל ענק-גל בגובה יותר מ30 מטר באמצעה יום רגוע, במשולש ברמודה יש הרבה כאלה.
  זה מזכיר קצת את ולאד צפש(דרקולה) הוא היה שליט טוב אבל סופר בריטי החליט להלביש עליו את הדמות של דרקולה וכך נוצרה התדמית של דרקולה וטרנסילבניה [לומרות שאין שמה ערפדים, היתי שם
  (אין לי דם על הניבים, זה קטשופ =)].

 52. אמרת שישנה סברה,שבזמן מסויים(על פי הרבה הצלבות וחישובים) משמש משולש ברמודה טריגר רציני לשינוי כל פני ויושבי כדור הארץ..ולא רחוק היום.. ,יש לי כמה שאלות.

  באיזה שינוי מדובר?
  מי האלה את הסברה(זה יכול להיות גם אלו שאומרים שנופלים משמה למרכז הפלנטה).
  מתי, מה זה בקרוב?
  איזה הצלבות וחישובים?
  איך ברמודה קשור לזה?

 53. הוגין

  מה קשור כל הפרשנויות למיסתורין של המשולש, אפשר לומר אותו דבר על הצבע של גזר ועדיין הצבע יהיה כתום(או גוונים של כתום).

 54. אם אני זוכר נכון יש במכניקת הקוונטים יחדת זמן שקוראים לה שניית קוונט ובזמן הזה הזמן לא רצוף.
  אם אני טועה תתקנו אותי בבקשה.

 55. הוגין

  יש לך טעות בחישוב, את צריכה לעשות: מספר התמונות ביממה X מספר הימים בשנה X מספר השנים שאת רוצה לבדוק.
  נכון שזה מספר התמונות שאנחנו רואים אבל אנחנו מתייחסים לזה כרצף [חרקים רואים כ200 תמונות בשניה(למי שיתכנן מסכים לחרקים תהיה בעיה =)].

 56. לפי ה*חישוב * יוצא:2,073,600 תמונות(פריימים ביממה:)ואם אתה רק כבן 14 +?ראית לפחות: 30,067,200 תמונות בחייך,מיליונים .כעת,הכפל במספר האנשים והיצורים בעולם..והכפל שוב לפי קבוצות גילם….מהר מאוד תגיע לאין סוף 'תסריטים' ופרשנויות.
  אך אם אתה 'יהודי'בר-נס טוב או אפילו 'אינדיאני טוב' המשומן גם ברוח החיה וגם ברוח הרואה 'חד האבחנה' ,יתכן וכל חוקרי ה'מיסתורין' ימשילוך כ'קוסם'לראות גם בשבילם ולמענם(כלומר,שארי-יתרות-הרוח האין סופיים רואים דרכך).
  אז כן יש מיסתורין במשולש ברמודה:חידה ותעלומה בלתי פתורה ואולי לאין סוף.
  ישנה סברה,שבזמן מסויים(על פי הרבה הצלבות וחישובים) משמש משולש ברמודה טריגר רציני לשינוי כל פני ויושבי כדור הארץ..ולא רחוק היום..

 57. נעם בקשר לתגובה 226

  נראה לי ששחר התכוון לראיה וזה דבר ידוע שאנחנו רואים 24 תמונות בשניה.
  ז"א שכדי שתראה בטלוויזיה את התנועה כמו שהיא באמת צריך שיוקרנו מינימום 24 תמונות כל שניה.

 58. משה בטטה 32:
  קשה לבזבז מיליארדים.
  בטח נשארו לך כמה מאות מיליונים מעזבונו של סבא רבא (משה בטטה 29).
  קח קצת מן הכסף וסע.

 59. העניין הזה ממש מפחיד!!
  הלוואי והייתי יכול ללכת לשם ולברר!?
  לי אמרו שסבא רבה שלי הייתה לו משפחה ממש עשירה והם היו סוחרים שמרווים מיליארדי דולרים בשנה,
  קיצר אמרו לי שהוא נכנס לשם עם הספינה שבה הוא שם אתת הסחורה ופתאום נעלם כי לא היה

 60. נראה לי שאני יודע את התשובה בקיצור זה כמו בית קברות לכל מי שנהרג,טבע וכ'ו.. בים
  ופשוט מי שנכנס לשם פוגש את הרוחות האלה שבעצם מתנקמות בו או על כל מי שבא ופשוט מעלימות אותו…..

  לא לקלל או להעליב זו רק הדעה שלי מקווה שאתם חושבים כמוני xD

 61. משולש ברמודה משתרע על מקטע של האוקיאנוס האטלנטי בקו מפלורידה לאיי ברמודה, משם לפוארטו ריקו ובחזרה לפלורידה. זהו אחד מהמסתורין הגדול ביותר בזמננו שאיננו כל מסתורין

  משולש ברמודה משתרע על מקטע של האוקיאנוס האטלנטי בקו מפלורידה לאיי ברמודה, משם לפוארטו ריקו ובחזרה לפלורידה. זהו אחד מהמסתורין הגדול ביותר בזמננו שאיננו כל מסתורין.

  לפי האגדה, ספינות ומטוסים רבים נעלמו במסתוריות באיזור. כמה בדיוק נעלמו באופן מסתורי תלוי מי סופר ומי קובע את שטח המשולש. גודל המשולש משתנה בין חצי מיליון מיילים מרובעים ועד מיליון וחצי מיילים מרובעים, לפי דמיונו של הסופר. יש הכוללים בשטח זה את האיים האזוריים, מפרץ מקסיקו ואיי הודו המערבית. אחרים טוענים כי המסתורין החל עוד בתקופתו של קולומבוס. גם כך, ההערכות נעות בין 200 ל-1,000 תאונות ב-500 שנה.

  הווארד רוזנברג טען בשנת 1973 כי משמר החופים האמריקני קלט למעלה מ-8,000 קריאות מצוקה באיזור זה. למעלה מחמישים ספינות ועשרים מטוסים טבעו במשולש במאה האחרונה.

  המונח "משולש ברמודה" הוטבע לראשונה במאמר שכתב וינסנט גאדיס Vincent H. Gaddis במגזין ארגוסי Argosy ב-1964. באמר טען גאדיס כי בים מוזר זה נעלמו מספר רב של ספינות ומטוסים ללא כל הסבר. גאדיס לא היה הראשון שהגיע למסקנה זו. עוד בשנת 1952, העיר ג'ורג' סאנדס במגזין Fate, כי נראה שיש מספר יוצא דופן של תאונות מוזרות באיזור.

  בשנת 1969 כתב ג'ון וואלס ספנסר ספר הקרוי Limbo of the Lost שבו התייחס למשולש, ושנתיים מאוחר יותר הוקרן סרט תעודי על הנושא בשם "משולש השטן". בנוסף, רב המכר משולש ברמודה שפורסם ב-1974, הטביע את האגדה של הים ביש המזל בתרבות הפופולרית.

  בכמה ספרים הועלתה ההשערה כי ההעלמות מקורה בטכנולוגיה של חייזרים תבוניים החיים בחלל או מתחת למים. הבעיה היתה שהמסתורין היה יותר בגדר הפרזה והייפ מאשר מציאות. בשנת 1975 החליט ספרן באוניברסיטת אריזונה, לארי קושה (Kusche) לחקור את הטענות שהועלו במאמרים ובספרים. הוא פרסם את ממצאיו בספר שכתב בשם The Bermuda Triangle Mystery-Solved (משולש ברמודה – פתרון המסתורין. קושה נבר בזהירות ברשימות ובממצאים אחרים שהכותבים התעלמו מהם. הוא מצא שרבות מהתאונות המוזרות לא היו כל כך מוזרות. לעיתים טענו כותבי המשולש כי הספינה או המטוס נעלמו "בים שקט", כאשר הנתונים העידו על סופות בשלבים אלו או אחרים של התפתחות. אחרים אמרו כי הספינות "נעלמו באורח מסתורי", כאשר שרידיהם נמצאו למעשה והוסברה גם הסיבה לטביעתן.

  יתרה מכך, בחינה מעמיקה של רשומות התאונות בחברת הביטוח הלונדונית לוידס בידי עורך FATE ב-1975, הראתה כי המשולש לא היה קטע מסוכן של האוקיאנוס יותר מאשר כל קטע אחר. רשומות משמר החופים האמריקני אישרו נתונן זה ומאז לא התווספו נתונים לסתור את הסטטיסטיקות הללו. כך שתעלומת משולש ברמודה נעלמה, באותה דרך שבה נעלמו הספינות והמטוסים לפי תומכיה.

  אף כי משולש ברמודה אינו באמת מסתורין, איזור זה של הים ידע באמת גם אסונות ימיים, ואף כי אינם חורגים בכמותם מהצפוי בנפח התחבורה העצום של המים הללו, בכל זאת מדובר בטרגדיות בפני עצמן. אחת מהן היא זו של טייסת 19.

  סיפורה של טייסת 19 החל ב-5 בדצמבר 1945. חמישה מטוסים יורי טורפדות המריאו לאוויר משדה התעופה של הצי בפורט לודרדייל, פלורידה בשעה 14:10. זו היתה משימת אימונים שגרתית ואת כל המטוסים מלבד אחד הטיסו תלמידי הקורס, כשאת המטוס הנוסף הטיס המפקד, לוטננט צ'ארלס טיילור. ההערכה היא שבשל תקלה במצפן של מטוס הפיקוד נתקעו הטייסים בלי דלק בלב ים במקום להגיע לחוף, כאשר הם ביצעו את הנחיות מגדל הפיקוח.

  סיפורה של טייסת 19

  אחד המקורות לכתבה זו הוא אתר SKEPDIC – אנציקלופדית הספקנים. אתר מצויין אגב.

 62. שחר,

  כתבת: "המיינד שלנו פועל בקצב של 24 פריימים בשניה"

  האם תוכל להסביר איך היגעת למספר הזה?
  למה לא 36?
  למה לא 12?

 63. דבר אחד ברור… אין שליטה למוח שלך למה שאתה כותב, או הקשר למה שנכתב בכתבה ובתגובות הקודמות.
  השאלה שנשאלת – איך אתה מגיע פתאום לרעיון לכתוב את כל זה? או שאתה פשוט זורם עם זה?

  לסיכום: המוח שלך לא אכפת ממך!!! הוא בסה"כ רוצה לצאת – לברוח!!

 64. חשיבה מתקדמת ותפיסת עולם חדשנית קשורה בהתנתקות של אדם מהמחשבה הישירה שלו והתחברות אל התת מודע.
  כאשר אדם מחובר לתת מודע שלו הוא פתוח ל"ערוצים" נוספים של ידע והבנה. מסרים מקדימים "נשלחים" אליו בצורה של ידיעה. (אתה פשוט מודע למשהו חדש ולא ממש מבין איך או למה)

  עכשיו, מה כל זה אומר????

  הגוף שלנו הוא מכונה וכמו כן גם ה"מיינד" שלנו.
  כל חלק פועל בצורה מסוימת – המיינד שלנו פועל בקצב של 24 פריימים בשניה.
  מה זאת אומרת? שלדוגמא, העולם הפיזי מורכב מחלקיקים נעים כל הזמן אך אנחנו תופסים אותו כעולם מוצק ולא ניתן להפרדה.

  בנוסף, זה אומר שאנו מרכיבים תנועה שאנחנו קולטים בעיניים ויוצרים ממנה סרט. אנו לא רואים את הגל כפונקציה חלקה אלא כסדרה של תמונות, נקודות.

  עכשיו, כאשר אנו נתקלים בסיטואציה מסוימת, תפקיד המיינד להחליט אם זה טוב לנו או רע לנו וכך להחליט אם להשאר, לברוח או להלחם.

  במצבים מסוימים, המיינד שלנו איטי מידי בשביל לנתח את המצב (כגון תאונת דרכים) ואז נכנסת לתפקוד האינטואיציה שלנו. אם המוח היה צריך לחשב את הסיכויים והאפשרויות לא היה לנו מספיק זמן להגיב ולכן" הפעלה מגבוה" נכנסת לפעולה.

  לסיכום: למוח שלכם לא איכפת ממכם!!! הוא בסך הכל רוצה לצאת צודק כל הזמן!!
  האינטואיציה היא הדוגמא למערכות גבוהות יותר ששולטות בנו והגיע הזמן ללמוד איך להשתמש בהן.

 65. Q

  כתבת:
  "אם ברצונך לדעת אמיתות תיאולוגיות לא פה המקום"

  מה הקשר שלך לתיאולוגיה?

 66. Q

  כניראה שיכולת ההכללה שלך לוקה בחסר.
  השאלות הפשוטות ששאלתי אותך, תקפות למקורות המידע שלך בכלל: ספרים, הרצאות, סיפורים של חברים וגם אינטרנט.
  כלפי חוץ, את מתחמקת בצורה פתטית מכל תשובה עניינית, אך לטובתך אני מקווה שבינך לבין עצמך את מעיזה להתמודד עם השאלות הבסיסיות האלו.

 67. הוגין,
  רק משהו אחד – תעני על אחד השאלות! אחד מהם!

  הוא שאל אותך למשל שאלה פשוטה – איך את מבדילה בין שטות מוחלטת לבין מידע ניו אייג'י רציני.
  נעזוב בשבילך כרגע את השאלה "מה המציאו טכניקות אחרות/גישות אחרות מלבד השיטה המדעית?", כי זה כנראה מתחת לרמת הרוחניות שהגעת אליה. למרות שבאמת הייתי רוצה לדעת את תשובתך אליה.

  למה את לא מסוגלת להתמודד עם שאלה אחת פשוטה. אין לך בעיה להטיל ספק בתאוריות וגישות מדעיות שונות שמובאים לך מכתבות ואנשים באתר. אין לך בעיה לזרוק תאוריות משלך שאת מרגישה שאת "מתחברת" אליהן. אבל כן יש לך בעיה לענות על שאלה אחת, שמאוד חשובה לקוראים, וכן רלוונטית לדיון (למרות כל הכחשותייך).

  תראי, את מציגה תאוריות. מתלוננת שאנחנו ספקנים מדי ומזלזלים בתאוריות שאת מנפיקה. ייתכן. אז תשכנעי אותנו. ואם זה "מתחת לך" לשכנע אותנו (WTF זה אומר?) אז אל תשכנעי, רק תסבירי לנו מאיפה להתחיל. את רוצה שאנחנו נחפש באינטרנט בעצמנו במקום שאת תביא הוכחה כלשהי… אוקיי, רק תני לנו את הכלים להתמודד אם אינסוף "המאמרים" הניו-אייג'ים שנמצא בנושאים אלו. כי לפי השיטה המדעית לא ניתן לשפוט אותם. אז בעזרת אילו כלים אנחנו אמורים? זה כל מה שאנחנו מבקשים.

  אם כל זה מפריע לך, אז אני מבקש יפה ובאיפוק (את לא יודעת כמה…) שלא תגיבי עם "תאוריות", במיוחד כשאת לא נותנת לנו את הכלים להתמודד ולשפוט אותם, ותוך כדי פוסלת את הדרך שבה אנו מנסים להבין ולשפוט את אותם תאוריות שאת מביאה. אם את לא מסוגלת לזאת, אל תגיבי באתר.

  אולי זה ישיר, וייתכן אף פוגע. אבל לא ביקשתי ממך שום דבר לא הגיוני. אם לא באת לתרום לאתר, אז אל תבלבלי את קהל הקוראים שלו עם "תאוריות" שאת בעצמך לא יודעת כיצד להסבירן ולהוכיחן או לא מוכנה שיעמדו במבחן.

 68. נעם::
  תגובותיכם רק מוכיחות את טענתי שהאינטרנט הוא כלי בלתי אמין ואולי גם שניכם יחד הוזים להצליח לקבל ממנו אינפורמציות וידע האמור להגיע אליכם ממקורות אמיתיים .
  לא ראיתי ולא נוכחתי שאתה מסוגל להפנים ולו מילה אחת מהתשובות המוגבלות שאני משיבה לך ,או למיכאל הלוקה אולי יותר ממך בהזייה הנוראית שהוא מצוי בה כל -כך עמוק עד שאינו מודע לה כלל:"אינפורמציות מתעתעות ומתועתעות=אינטרנט ".
  אני מאוד מקווה שאינכם משלים את עצמכם שהשיחות ביננו מדגדגות את קצה המדע או חקר האמיתות.
  אך כמה מוזר שבכל זאת מקויים כאן אפקט המאתגר אותי בכל זאת להתדבר או סתם כמו אדיוטים להתנצח ולחוש את עולמי האמיתי/החי מוגן יותר מאי פעם אחרי כל המהפכות המטומטמות איתכם על הצג.
  אני חוזרת שוב,נעם:
  ממש לא מעניין אותי מהם המקורות ההזויים שמהם אתה שואב את עולם הדימויים שאתה משייך לי או למישהו אחר!!
  ושוב ושוב אומר לך,
  אם ברצונך לדעת אמיתות תיאולוגיות לא פה המקום! ולא אני מורתך ואינני מעוניינת לשכנע אותך בכלום!!הנני לא כלום בשבילך .ולכל שאלותיך המתגרות עליך להשיב לעצמך ,בדרכך.
  אני אדם סופר ספקן!!אינני מאמינה לאף אחד חוץ מלעצמי,לאחר בדיקה של כל דבר ודבר לגופו של עניין ומהותו.אך אינני מחוייבת בדין וחשבון לאף אחד!!
  ותבינו את תגובתי ,איך שתרצו להבין.

 69. Q,

  למה צריך לחפור כל כך עמוק?
  תשובות כגון:
  "מומחי הניו אייג' פיתחו כלי טייס המבוסס על אנטי גרויטציה"
  " המיסטיקן X הצליח לתקשר עם חייזרים, והם גילו לו את הפיתרון להשערת רימן (השערה חשובה במתמטיקה שעד היום לא הצליחו להוכיחה)"
  דברים מסוג זה, יגרמו לי בהחלט להאמין ברעיונות הני איג' ודומיהם. אז אולי בכל זאת תיזכרי במשהו?

  דבר נוסף:
  כתבת: "האינטרנט למרות אינפורמציות שיטחיות שאולי ניתן לדלות ממנו ,לצערי הוא נוגע יותר בזיופים ,בשקריות …"

  שאלתי אותך ואת שחר בעבר ולא זכיתי לתשובה:
  איך את מבדילה בין זיוף ושקר למידע ניו איג'י רציני?
  (להזכירך- לא את ולא שחר הצלחתם לזהות מאמר מטופש חסר משמעות שכתבתי)
  שאלות פשוטות – אז תיזהרי שלא יקפוץ לך הפיוז, והשתדלי לא להשתלח – רק לענות תשובה פשוטה ועניינית – זה לא דרישה מוגזמת

 70. הוגין:
  את משתדלת לענות על השאלות כמיטב יכולתך ולמרות זאת אינך עונה עליהן בכלל.
  כל מה שניתן להסיק מזה הוא שאין לך יכולת לענות על השאלות באופן שיצדיק את טענותייך. אינני מאשים אותך. גם אני – לו נטלתי על עצמי את המשימה הקשה כל כך של הגנה על טענות שקר – לא הייתי יודע כיצד לעשות זאת.
  אגב, כדי לענות לדרישות הסגנון שלך אני מרשה לך לשבץ בתגובתי בכל מקום שתרצי את המילים הבאות:
  נצח (עד 10 פעמים)
  נצחיות (עד 15 פעם)
  לחפור (עד 3 פעמים)
  קוונטי (עד 100 פעם)
  תשתיות (עד 34 פעמים)
  הכרה פנימית (עד 1000000 פעמים)
  כל סימן פיסוק שתרצי – מספר בלתי מוגבל של פעמים

 71. נעם:
  אינך מצפה שאלמד אותך דברים שעליך לחפור וללמוד לבד במקורות האמיתיים ובשום אופן לא באינטרנט.
  האינטרנט למרות אינפורמציות שיטחיות שאולי ניתן לדלות ממנו ,לצערי הוא נוגע יותר בזיופים ,בשקריות מגמתית ופחות בדפים ה'צהובים' המקוריים והקרובים ביותר לאמיתות הנצחיות.
  בכל מקרה אני משתדלת להשיב לך בכנות המירבית עד כמה שאפשר במצב מוגבל ונתון.
  לילה טוב.

 72. Q
  שוב נשאלת שאלה פשוטה, וזה מיד הקפיץ לך לך את המתג בראש, ועברת להשתלחויות ועלבונות אישיים (וכמובן קישקושים המעידים על חוסר הבנה מוחלט)
  מה כל כך מסובך בשאלה שלי?
  אני יכול למנות עשרות תגליות של המדע במאה השנים האחרונות
  אני יכול למנות עשרות ומאות יישומים שבנויים על התגליות האלו, ובכך מאששים אותן כל יום.

  למה כל כך קשה לך למנות ולו גם תגלית אחת חשובה (בעינייך) שהתגלתה ע"י שימוש בדרך שונה מהשיטה המדעית?
  האם יתכן כי אין כזו?

  נסי להתאפק, אל תשמיצי, על תתקיפי, הרגעי, תספרי עד עשר, ותתחילי לחשוב, זה לא קל כניראה אבל שווה את המאמץ.

  אני ממתין לתוצאות החשיבה שלך – או שמא הגזמתי בצפיותי?

 73. נעם:
  איזה תגליות?איזו מציאות?אלו השגות?איזה ידע אדיר ועצום?
  את כ-ל מה שאתה יושב עליו,חופר בו,מנסה לשלול ולהפריך קיומו על מנת-להמציאו כאילו מחדש ומתעקש בכוח ובשיטתיות מתחקית (אחרי הכל) להוכיח משהו ,שנראה לך נכון יותר לצרכיך האישיים בדרכך הגאה ,המתנשאת והחוצפת ללא שום בושה ומתן כבוד ראשונים לתשתיות -ערש מקורות הנביעה העצומה של ידיעותייך הקטנות כגדולות כולל שכל הגל-חלקיק קוונטי ,שאתה מנסה לרכב עליו,ולא בטוח שבהצלחה מירבית כפי שאתה מתיימר לדעת אותו ועליו יותר טוב ממני ומאחרים.

 74. הוגין:
  כרגיל – חוץ מגידופים אין בתגובותייך כלום.
  אני באמת חושב שהגיע הזמן שתחליטי אם את רוצה להגיד משהו או רק להצהיר על זה שיש לך מה להגיד אבל עדיף לך לגדף במקום לומר זאת.

  הספקן הלא מסופק:
  אם אתה מתערב בוויכוח בלי להטריח את עצמך לקרוא אותו אז אין לך להלין אלא על עצמך אם אנשים מניחים שאתה מגיב תוך התבססות על האמור בו ולא על הרהורי לבך.
  כאמור, המפץ הגדול הוא תיאוריה ובמדע אין אלא תיאוריות וזה כולל את תורת היחסות.
  לא ייתכן (כן! פשוט ממש לא ייתכן!) שתורת היחסות או כל תיאוריה אחרת תוכח.
  אילו עקבת אחרי מה שאמרתי באתר פעמים אין ספור היית יודע ומבין זאת.
  גם אילו ידעת מהי הוכחה היית מבין זאת.
  כדי לסכם עבורך – מאחר שאתה מתעצל לקרוא – אומר רק שהוכחה היא תהליך שבו מפעילים את חוקי הלוגיקה כדי להגיע מן האקסיומות לטענה המבוקשת (כאשר גם חוקי הלוגיקה הם אקסיומות אבל בניגוד לאקסיומות אחרות, אותם לא נוטים לשנות בשעה שעם האחרות משחקים פה ושם כדי לתאר עולמות אלטרנטיביים).
  יכול להיות שמה שבסוגריים בלבל אותך אבל תוכל להבין את הדברים גם אם תתעלם מן הכתוב בסוגריים.
  איך שלא יהיה – יוצאים מן האקסיומות ודרך חוקי הגזירה הלוגיים מגיעים לטענה אותה רוצים להוכיח.
  כך בנויות כל ההוכחות (אין שום יוצא מן הכלל. זאת ההגדרה של הוכחה).
  הוכחה היא מושג מתמטי שאין לו קשר ישיר למדע.
  איך נכנסת המתמטיקה למדע?
  דרך מה שנקרא מודל.
  מניחים שבמציאות מתקיימות אקסיומות מסוימות ומהן גוזרים מסקנות באמצעות המתמטיקה והוכחותיה.
  כך יוצרים תיאוריה מדעית.
  בסיס התיאוריה הן האקסיומות שמניחים שמתקיימות במציאות ומסקנותיה הן כל המשפטים שאפשר להוכיח על סמך אקסיומות אלו.
  התהליך המדעי עוסק ללא הרף בבדיקת התיאוריות השונות על ידי עימות המסקנות העולות מהן עם המציאות על ידי ניסויים.
  ברגע שאחת המסקנות אינה עולה בקנה אחד עם תוצאות הניסוי – התיאוריה מופרכת.
  למעשה ההוכחות היחידות הקיימות במדע הן ההוכחות לאי תקפותן של תיאוריות – כלומר – ההפרכות שלהן.
  כל תיאוריה שלא הופרכה היא לנצח פגיעה כי תמיד ייתכן שניסוי עתידי יסתור אותה.
  התיאוריה לעולם אינה מוכחת כי היא תמיד מושתתת על אותן הנחות יסוד שהן מראש – ומתוך הגדרה – הנחות.
  מה שתיארת כ"תגובה נחרצת" שלי לא היה אלא תגובת נגד לתגובה הנחרצת שלך שפותחת במשפט שכל מהותו היא זלזול במסקנות כל המדענים העוסקים בנושא ראשית היקום.
  שאלת "לפי מה אנשים מאמינים בזה" והסברתי לך שיש לכך סיבות מאד טובות.
  זה שאינך מבין את חלקן וכלל אינך מודע לאחרות לא עושה את העניין לבלתי סביר.
  מדובר בתיאוריה, כמובן, ועדיין יש הרבה מה לגלות בעניין ואולי גם לתקן, אבל כל תגובתך אמרה זלזול – במיוחד כאשר העמדת את התיאוריה הזאת באותה שורה עם פירצוצי הוגין.
  אז אולי באמת לא קראת מה שהוגין אומרת אבל אילו היית אדם רציני לא היית מדבר על דבריה מבלי שקראת אותם ("Q לא אמרה שום דבר בלתי מדעי…" הוא כידוע משפט המדבר על כל מה שQ אמרה אי פעם).
  זה שכתבת "קרינת הקרקע" במקום "קרינת הרקע" כנראה באמת לא שייך לעניין ועל סמך שגיאות הכתיב הרבות גם בתגובתך האחרונה – ייתכן שזה נובע מבעיה אחרת.

 75. Q,

  מהשאלה הראשונה שלי התחמקת – לא ציפיתי אחרת.

  אבל אולי תואילי להשיב על השניה (אחזור עליה פעם נוספת):

  איזה תגליות הניבו אותן שיטות אחרות?

 76. לר. (בעבר מיכאל)
  עלי ללמוד עוד הרבה בלי שום קשר למה שאני מרשה לעצמי לדבר, אני מדבר כל לפי הנתונים שנמצאים במוחי באותו רגע נתון וגם לפי מחשבותיי, אם ישנם נתונים שלא נכונים בתגובתי, ואתה בטוח בשגיאתיהם, נאנ ציין זאת לא רק בשבילי אלא בשביל כל הקוראים שלא ישגאו גם כן…

  הציון של הבילול שלי במליה הקרקע במקום הרקע הוא מיותר, ולא ראוי, וכן גם התמיכה ב- Q, לא מכיר אף אחד מכם ולא את הוויכוחים בניכם (ולא אין לי כוח לעבור על כל התגובות באתר) אני פשוט נגד תגובות נחרצות כאשר אין תשובה נחרצת, לפעמים גם הדבר הפחות מקובל מתקבל וצריך לשקול כל דבר שעדיין לא הוכח לאשורה.

  ולא העתקתי ממך כלום, בנתיים, אני שמח שגם אתה לא מאמין באמת המושלמת של התאוריות המדעיות, לעומת זאת אני כן מאמין כי תיאוריית היחסות תישאר עם האנושות לעד ותוכח (כן, כן תוכח) עם תיקונים קלים… זו השארה כובן שיכולה להיות טעות אבל זה מה שנראה לי.

  וזה לא שאני לא רוצה להבין, זה או שהסיבות שלך לא הגיוניות, או שבאמת לא הבנתי כי לא הבנתי… ואם זה המקרה אז אתה מוזן להסביר לי שוב על סופרמן… אני עם ראש פתוח 🙂

 77. צר לי נעם וחבל על הזמן,אורחות חיים ונפלאות עולם ,סודם ,כבודם ומתכונתם לומדים אצל התיאולוגים(תשתית ערש כ-ל המדעים)אך לאו דוקא כאן.
  פה נמצאים רק שברירי הקימצוץ האחרון של מכלול השארים והבירורים.
  אישית,אני לומדת גם מזה,זו הנקודה המרכזית שיהיה עליך לקבל וגם אם בפאסיביות לנוכחותי ובמקרה הטוב גם עם הסבלנות הנלווית לכך ,כפי שנדרש ממני לא פחות ממך.

 78. Q

  אנא האירי עינינו:
  מהן הדרכים האחרות, מלבד השיטה המדעית, ללימוד ומחקר תופעות- עולם והחיים?

  איזה תגליות הניבו אותן שיטות אחרות?

  בבקשה, אל תקמצי בפרטים.

 79. נו,,באמת מיכאל ר.(בעבר מיכאל):
  הרי אינך מדען השואף לחקור עד האמת.
  אם להגדירך, אתה בסך הכל סוג של פאנט -רציונל ,הדורש להכפיף את שגיונותייו על האחרים ולשלוט.
  מבלי לכבד בפסיק נוכחות מחשבה ודיעות של אחרים, לפחות על מנת לנסות להבין ,שלא לדבר על לכבד .
  העובדה המציאותית ואמיתית ,שיש גם דרכים לחלוטין אחרות ללימוד ומחקר תופעות- עולם והחיים זרות בעיניך,כמאיימות על קיומך ממש.
  אז באמת ההגיון הבריא אומר :חבל"ז להתייחס אליך.

 80. לספקן:
  קודם כל עליך ללמוד עוד הרבה לפני שאתה מרשה לעצמך לדבר על נושאים אלה.
  "קרינת הקרקע" – נו באמת! (זו לא טעות הדפסה – זה חוזר על עצמו פעמיים).
  אינני מתייחס למדע כמו לדת ואם תקרא תגובות שכתבתי כאן בעבר תוכל להבין זאת היטב. למעשה – את הטענה שהתיאוריות הקיימות אינן אלא ההסבר הטוב ביותר שמצאנו עד כה ושייתכן שנמצא הסברים טובים יותר בעתיד נראה כאילו העתקת מדברים שכתבתי כאן בעצמי עשרות פעמים.
  רציתי להסביר לך מדוע בכל זאת מודל המפץ הגדול מאד מאד מאד סביר.
  לא הצלחתי כי לא רצית להבין. מילא. זה ממש לא חשוב לי.
  זה עוד פחות חשוב לאור העובדה שאתה מכנה את רצונה של Q לקשקש בתואר "רצון לחקור" כאילו היא אי פעם חקרה משהו.
  חבל"ז

 81. לספקן-
  המדע לא מחפש את התיאוריה הכי הגיונית. למעשה שתי התיאוריות החשובות של היום , תיאורית היחסות ותיאורית הקוונטים מנוגדות להגיון היומיומי שלנו בתורה קיצונית (ולא, הן לא סותרות אחת את השניה, אלא שלא ניתן לשלב ביניהן). ככל שהמדע מתקדם יותר, כך הוא מתרחק יותר ויותר ההיגיון הרגיל שלנו.
  לב העניין הוא התאמת התיאוריה למציאות האוביקטיבית, הניתנת למדידה וניסוי.
  לרוע המזל, המדע התקדם כל כך, שהסיכוי שאדם פשוט מהשורה ימציא תיאוריה חדשה ורצינית פשוט שואף לאפס -וזה כמובן מקור לתיסכול ואנטגוניזם.
  למתוסכלים יש שתי אפשרויות:
  האחת, להתאמץ וללמוד ככל שניתן, לפחות כדי להבין באופן עקרוני את התיאוריות החדשות
  השניה, להחליט שהמדע הוא לא משהו, ולפתח קשקשולוגיות הזויות סיפורי סבתא, ניו אייג' וכו', ללא כל בסיס וללא כל צורך בהוכחה (זה כמובן קל בהרבה).

  הבחירה של Q ברורה לחלוטין

 82. ichaelמ,
  אני לא מכיר אותך, זה באמת נראה שאתה מחשיב מדע כדת, אם הוא הוכח זה עוד בסדר, אם זה מעל לכל ספק רק בילתי ניתן להוכחה ניחה(איך רושמים את זה? מילא) אבל זה תיאוריה שקיבלו אותה רק כי אין שום דבר יותר טוב בנתיים, היא לא הוכיחה את עצמה בכלל, אין שם גם יותר מידי מטמטיקה האמת…

  למעשה אם תברר למה תיאוריית המפץ הגדול תפסה כל-כך זה רק בגלל שגילו שהחלל מתרחב (ההפך מההגיון שאומר שהוא אמור להתקרב (בגלל שבדרך כלל מסות מושכות אליהן מסות)), ועכשיו שיש לנו תיאוריה שנשמעת הכי הגיונית, ננסה בכל הכוח שהיא הגיונית.
  ננסה, ומן הסתם נמצא הרבה דברים שתומכים בתיאוריה, ולמה הם תומכים בתאוריה כי מן הסתם העצמים כן מתרחקים זה מזה בחלל, היקום שאנחנו מכירים כן מתרחב… 90% מההסברים שמנסים לומר לנו מדוע התאוריה הזו נכונה מוכחים שהגלקסיות מתרחקות זו מזו ושפעם הם היו ממש ממש קרובות…
  אבל רגע שכחנו, זו בעצם הסיבה שהתיאוריה עלתה לאוויר(אני מתכוון שנבחנה ע"י מדענים) בטח לא הוכחה, או ראיה לאיזשהו פיצוץ…

  ואין כאן שום קשר לאבנים של סופרמן, לקרינת הקרקע כן, אבל יש עוד הרבה סיבות איפשריות לקרינת הקרקע… למעשה יש אין סוף סיבות לכל דבר אם נחשיב גם את מה שאנחנו לא יודעים, ועל זה בדיוק הוויכוח, אני טוען שאנחנו לא יודעים מספיק בשביל שתהיה לנו תיאוריה מאוד מאוד סבירה,
  למעשה שתי התיאוריות הכי רלוונטיות היום במדע סוטרות אחת את השנייה (קוואנטים יהיחסות). לא שאני טוען שהן לא נכונות מהיסוד אלא שיש מקום לתיקונים… הלוואי והיתה לנו תיאוריה שמשתלבת עם כל מה שקורה ביקום, זה היה נפלא בעניי וזו מטרת המין האנושי בעניי, למצוא אחת כזאת…

  בכל מקרה, גם אני לא מצליח למצוא בהגיון שלי איפשרות של יקום חלופי בברמודה, אבל אני כן מבין את הרצון של Q לחקור את העניין לעומק אם לדעתה המדע של היום אינו נותן תשובות חד משמעותיות לתופעות של ברמודה(לדעתי הו כן אבל מילא) אז היא מחפשת את התשובה שהכי תתישב לה על ההגיון (ולפי מה שהבנתי אין לה כזאת עדיין היא פשוט לא פוסלת אף אחת מהאיפשרויות)…

  מצטער אם תגובתי לא כלכך מובנת או זורמת, פשוט רשמתי מה שעלה לי לראש בלי להתחשב במגבלות השפה ובכלל אני בדרך כלל חושב בבלגן, ועכשיו אני עצלן מידי בשביל לקרוא/לשכתב הכל מחדש
  עמכם הסליחה 🙂

 83. הוגין:
  יהא התירוץ אשר יהא.
  השורה האחרונה היא שאין לך מה להשיב.

 84. מיכאל:
  רציתי להשיב לך,כתבתי,השהיתי,הצצתי שוב וראיתי תגובתך למר ספקן והבנתי שאין מה להשיב לך,
  שוב חבל.

 85. הספקן הלא מסופק:
  תיאורית המפץ הגדול היא מאד מאד מאד סבירה.
  הגו אותה לראשונה – פשוט על ידי התבוננות במצב הנוכחי ו"הרצתו" אחורה תוך התבססות על ההנחה המאד מאד מאד סבירה שחוקי הטבע לא השתנו.
  דמיין לעצמך שאתה רואה אבן טסה לידך ואתה דוגם אותה במספר מקומות במעופה.
  אתה יכול לקחת את משוואות הבליסטיקה המוכרות לך ולחשב את כל מסלולה של האבן מרגע שהתחילה לטוס.
  אז אמנם נכון שניתן להעלות השערה שבאיזה שהוא מקום לאורך המסלול טס סופרמן, זרק את האבן ושעט הלאה אבל הרבה יותר סביר להניח שאם נמשיך את המסלול לאחור ונחשב את הנקודה בגובה מטר ושבעים מעל הקרקע שנמצאת עליו נזהה את הנקודה שבה עמד איזה פרחח ויידה את האבן.
  אל התיאוריה של המפץ הגדול הגיעו עם מתמטיקה קצת יותר מסובכת ועם נתונים רבים יותר מאשר מסלולי האבנים ביקום (למשל – כפי שציין רועי – גם קרינת הרקע ולמשל – כפי שלא צויין כאן – התפלגותם של איזוטופים שונים) בדיוק באותה שיטה.
  זה מה שנקרא "ניחוש מושכל" וזה שונה באופן קוטבי מן הניחושים הבלתי מושכלים המתחרים כמו גם מן הניחושים המטורפים בעניין משולש ברמודה – כאלה שגם ההנחות העובדתיות המונחות ביסודם הופרכו זה מכבר.
  בגלל הגישה השונה גם כלל לא מפליא שתומכי השיקולים ההזויים מסרבים בכוח להתייחס לעובדה שהנחות היסוד שלהם (כמו קיומם של יותר אסונות במשולש ברמודה מאשר במקומות אחרים) הופרכו.

 86. הוגין:
  לטעמי דיברת המון ולא חידשת דבר.
  אני רוצה להתייחס לקטע מאד קטן – אך לטעמי חשוב – בדברייך.
  את אומרת:"אך לפחות ,כשאני מונעת לבדוק דברים מתוך אותו דחף קמאי…" ואני רוצה רק לשאול: מה את עושה כשאת מונעת לבדוק משהו? האם הנעה זו אכן מניעה אותך למעשה ואת בודקת אותו? אני שואל זאת מכיוון שעדיין לא נתקלתי באמירה אחת שלך המבוססת על בדיקה מסוג כלשהו.

 87. רועי:מיכאל:נעם
  אתם יכולים לראות בתגובה 139 בפיסקה האחרונה,שאני כן מתייחסת לחשיבותם של המחקרים ,הגילויים הנחשפים והאישושים הנחוצים וממש לא בעד הסתמכות והסתפקות בלבדית בתיעוד מעורפל מהעבר הרחוק וזה בעיקר בגלל הדינמיקה הטבעית של הכ-ל.
  *אך לפחות ,כשאני מונעת לבדוק דברים מתוך אותו דחף קמאי המכונה 'סקרנות וצמא בלתי פוסק לידע' ישנה ההכרה הפנימית המלווה אותי בבשלותי ואומרת לי,שאין יש מאין וכל ה'חיפוש' אחר עוד ועוד פיסות של אמת/או אשלייה חמקנית הינו אחר הכל מירדף סזיפי שלעיתים גם נמצא בוגדני בהשגותיו.
  ואפרט:
  עדיין ישנם תמיד המירדפים אחר מחקרים שאין להם טעם וריח וסופם אחרי הכל מתבררים כאשלייה ,אם לא אסון.
  ישנם גם מימצאים ותרופות מעוררות התלהבות שעל כל בר-דעת לשקול ולבדוק בעצמו: כמה מועיל הדבר מול כמה הורס.
  ישנם איזונים מאוד מאוד עדינים בטבע השזורים זה בזה בסימביוזות מדהימות ולא פעם ההתערבויות האגרסיביות הן המדעיות והן האחרות משבשות מערך חשוב ונחוץ האמור לפתור בעיות סבוכות אחרות הקשורות אליו *בתיזמונים *נוספים ו*אחרים.
  אז יש מחיר לא קטן בדחף של האדם והמדע להשיג,עכשיו ומהר ,תחת לחץ אינטרסים תחרותי,מעמדי,כספי,כמו זה המצוי בדם של צעירים אנרגתיים השואפים לרדוף אחר הישגים ולהצדיק את כיוונם.
  כפי שאנו נתקלים לעיתים בקרב המדענים של היום ואף בקרב 'דורשי שלומם' (למיניהם ולמניעיהם )אנו גם רואים שלאותו דחף מדעי ואחר , מתלווים לא פעם אי- המודעות המספקת וההכרה האחראית להשלכות של התוצאות בהיקף גדול יותר בשרשרת תרחישים המתגלגלים מאותו דחף עמוק ובלתי מרוסן דיו לביצוע מחקר,גילוי,מימצא, והישג זה או אחר .
  בנוסף לזה אני נתקלת בתופעה הנלווית ב'שם המדע' ובקרב שוחריו, גישה של בוז בלתי נסבל למסמכים ולתיעודים מהעבר, שאמורים לפני הכל-ולאחר הכל להוות זרקור ,סימני הדרך לאנושות החותרת ושועטת מטבעה אל >חהה חהה>האמת! איזו מילה יפה וחשובה!פאזל האמת האגדי!
  אני מוצאת שהסיפורת העצומה,הכתבים הינם סך נמצא של :
  נסיון מהדורות הקודמים שחקרו ,התנסו ,(ואף שגו ,כן)אך גם הורישו לבאים אחריהם כלים להדרכה ואת לקחיהם המיוחדים באותו עניין ודבר (שאולי גם נקרא בדורותיהם בשם ומינוח אחר..)כל התובנות ,המסרים והסיפורים אמורים להיות תשתית יסוד ערכי ומובא בחשבון הכרתי בשיקולים המשוקללים אצל כל איש הקורא לעצמו מדען וחוקר מיסתורי עולם ומכלול הגישות המיוחסות ל- פליאותיו.
  אינני חושבת שההדרכה העצומה מאותם מקורות ידע ומידע,וירושת קדמונים ופרשניהם הרבים לאורך כל הדורות החיים בעולם באו על מנת להרפות את ידי וידיך וידיו של נעם ואפילו לא של מיכאל ואחרים,אלא לאפשר לכולם ,בדרכי ברירות (צלילות) המיוחדות לכל אחד,להפנים ולמצוא את המיטב האפשרי מבלי להפר יותר מ'ההכרחי' איזונים עדינים והכוונה במניעי השארת 'ההנצחות' הינו גם למזער כל נזק בלתי הפיך מהשארים המאותגרים בדרכים העקלקלות ,מורכבות ומסובכות , שלמרבה האירוניה שבדבר נלקות גם בעיוורון -עם ריבוי הפרדוקסים .וכל זה למען מה?איסוף וליקוט כל החיבורים המרכיבים והנחוצים בפאזל הלא נודע.(הוכחות 'אמת'?)
  למצער נמצא,שרוב המחקרים עוסקים יותר בטלאים של מחלות,כיבוי שריפות,אמצעי לחימה,מציאת חורים שחורים ומסות אפילות ,ליבוי מלחמות שווא במקום בחקר נפלאות משולב עם הטבע האמיתי המסתתר מפנינו/כבתוכינו.
  ו,,,ו,,,,עוד סיבות שמאחוריהם שום אמת מלבד שימוש במילה זו לצורך שליטה!

  תוך כדי ההדברות כאן,
  מתגנב בי חשד לאחרונה,שקיומה של צווילזציה מקבילה לנו כן מקויימת (מאז ירדה אטלנטיס למצולות ים-לפני כ-12 אלף שנים לערך)וכיום אני רואה שיש יותר הצדקה למסתוריותם/והמצאותם על מנת לשמור על הפלנטה שלנו ,כרזרבה מפני אסון תרחישי,אם יקרה כך מניסויים אוויליים ועוד דברים שאינני מודעת להם אולי לרגע זה.
  ושימו לב:השתמשתי במילה 'חשד' אך לא כ-'רע' אלא,כאפשרות שאין להסתמך עליה מחד ומאידך צריך לקחת אותה בחשבון לצורך תשומת לב ובדיקה.
  מיכאל:
  גם אצלי במשפחה גדלנו על אנציקלופדיות בסקרנות רבה,אלו הרגלי ה'תרבות' שגדלנו עליהם אז.
  אך הספרות של העולם היא לחם חוקי ,תורות עתיקות של עמים-מחקרי,
  ותורתי היא תורתי- ככבוד כל מה שהיה אי פעם ויהיה(כי זאת אמונת שושלתי,ואינני מורשית לחיות רק לעצמי,למרות שאני סופר סופר סופר אגואיסטית ופולניה מוזרה:).
  אבל מיכאל,מדע אינו דת,אז למה להיות קנאים לו?הרי כל מי שרוצה ללמוד לומד,לא?
  את מקס ומוריץ אהבתי בטירוף,על אף שובבותם המטורפת וסופם המר,הם מצחיקים .
  ואפילו מאותתים כ-אות אזהרה היכן לא לחצות גבולות.(נדמה לי שמכנים זאת הפנמת מוסרי-השכל).
  ואגב,אמא שלי צמחונית,ולתוך עולם מושגיה נולדתי.היא רציונליסטית להחריד,אוהבת אנציקלופדיות,לא מאמינה בשום דבר שאינה חשה או רואה,צברית בת 85+ שתהייה בריאה ואוהבת שום!ומה יצא?אנטי-תיזה.?שקרים ?סמל העידן חדש?או אחרי 'כל הסיבוב' העתק כימי /ביולוגי משולב בתוצאות מלחמת עולם שנייה ,משהו שבין מים ושמן המתחלבים על ידי גורם נוסף?(פוספולפידוס זרחני?לציטין מוחי?)???

  ונועם:
  ??אינני מקבלת את המלצתך האחרונה.
  אגב,בן כמה אתה?

 88. ספקן,

  תיאוריית המפץ הגדול מבוססת על עובדות מסוימות, כגון טמפרטורת הרקע של היקום ובריחתן של הגלקסיות מאיתנו. ייתכן שהיא אינה נכונה, אבל קשה לי לראות איך הגעת ל- 'סיכוי קלוש ביותר' שהיא נכונה.

  העובדה שהתיאורייה היא כיום המוצלחת ביותר, אינה מונעת מאיתנו לבדוק תיאוריות אחרות, ולראייה גם כתבות באתר זה בנושא והעובדה שבכל פעם שמישהו מצליח לחשוב על תיאורייה אפשרית אחרת שתסביר את העובדות, הרעיון מתפרסם בדרך-כלל בעיתונים המדעיים החשובים ביותר ומגיע לחשיפה גדולה.

  ההבדל בין המקורות של Q למקורות של המדענים הוא באמינות. מדענים מסתמכים על מאמרים שפרסמו מדענים אחרים בכתבי-עת מדעיים. מאמרים אלו עוברים ביקורת מדוקדקת על-ידי מדענים יריבים אחרים, שמנסים להפיל אותם בכל הזדמנות (ולראיה, בעיתונים רבים רק 20% מהמאמרים המוגשים לעורך מתקבלים לעיתון, וזאת לאחר שהוא מעביר אותם לבדיקה אצל 3-5 מדענים המומחים בתחום). זה לא מנפה לגמרי את הטעויות והרמאויות, אבל זה מאד מקטין את הסיכוי לכאלו.
  המקורות של Q, לעומת זאת, הם בעיקר מחקרים שלא נבדקו באופן מבוקר. צ'רלס ברליץ, למשל, שאת ספרו 'ללא עקבות' גמעתי בשקיקה לפני זמן רב, מביא אלפי טענות יוצאות-דופן לגבי משולש ברמודה, כשרבות מהן אינן מגובות בהוכחות של ממש, ורבות אחרות לא ניתן אפילו להפריך, מכיוון שתמיד אפשר לטעון ש- 'האנשים בשחור ניקו את העדויות מהמחסן של הניצול היחיד', או משהו דומה. ברליץ מסתמך בדרך-כלל על עדויות של אנשים בודדים, ועדויות מסוג זה כבר מזמן נפסלו, לעיתים אפילו בבתי-משפט (כל מי שניסה לראיין מלח שיכור על מעלליו בים יודע גם למה).

  אז… לא. אני לא מקבל את זה שהמקורות של Q דומים לאלו של המדענים, ובטח שלא שהתיאוריות של המפץ הגדול הועלו בצורה דומה לתיאוריות של משולש ברמודה.

 89. לרועי צזנה,
  אני לא מבין למה אתה חושב ש "יצירתו של היקום במפץ הגדול" היא אמת? לפי מה?
  זו בס"כ תיאוריה, תיאוריה שלא הוכחה, אלא פשוט נשמעת כסיבה הכי סבירה בנתיים (ואני משכונע שתוך כמה עשרות שנים ימצאו תיאוריה אחרת, יותר קרובה לאמת מזו) בקיצור לפעמים גם אתה מאמין כמו Q למעשיות שאין להן הוכחה…

  אז נכון, שלתיאורית המפץ הגדול יש יותר סיכוי להיות נכונה (שגם הוא סיכוי קלוש ביותר).
  אז נכון שתיאורית המפץ הגדול הגיע אחרי הסתכלות מרובה על תכונות של אנרגיות אפלות ומסות אפלות. אבל כמה הידע שלנו מכסה על הדברים האפלים הללו? בערך 5%, (טוב נו אין לי מוסג מה האחוז הדיוק אבל הנקודה היא שהוא קטן)..

  ותראה הנה אתה כבר קורא לתאורית המץ הגדול אמת, מה שמונע ממך לחקור את האמת, האמת היא העדיין אף אחד לא יודע…

  לנועם:
  מי אתה שתחליט איזה אתרים מתאימים למי? ויותר מזה Q לא ארה שום דבר לא מדעי (עם המידע שהיה ברשותה), היא שמע אל כל האנשים המוזרים האלה על שולש ברמודה והעלתה השארות (לא טענה שהם נכונות) בצורה אוד דומה לאיך שמדענים היום מעלים תיאוריות כמו המפץ הגדול…

  הבעיה של Q (לפחות לדעתי) היא שהיא לא קיבלה את כל האינפורמציה, לפי מה שהבנתי היא חושבת שרוב האנשים שניסו לחקור את שולש ברמודה, משהו מוזר קרה להם (בקה שהם לא נעלמו או מתו כמובן), עכשיו כמובן שנתון זה לא נכון, רוב האנשים שביקרו בבמרודה לא קרה להם שום דבר מוזר, ורוב רובם הגדול של המדענים שחקרו איזור זה, לא רק שיצאו ממנו בשלום אלא גם מצאו הסבר לכמות הסטיטיסטית הגבוהה יחסית של האסונות שהיו שם (גם במשפט הזה יש סוג של טעות כי הכמות הסטטיסטית של האסונות בברמודה גבוהה בממש קצת מ"דרכי ים" אחרים שלא נומר שהגדילו את האיזור הזה בשביל לכלול עוד אסונות)

 90. Q

  טוב לך בעולם בו הדימיון והמציאות שזורים זה בזה, ואין לך שום רצון (או יכולת?)להפריד ביניהם.

  זו כמובן זכותך המלאה ומי אני שאקבע מה עדיף עבורך. יחד עם זאת, נסי להבין שיש גם עולם אחר, עולם בו אנשים מבוגרים יודעים היטב להבדיל בין מציאות לדימיון, בין סיפורים נפלאים ככל שיהיו, לבין אמת מדעית אוביקטיבית.

  ולא, המדע לא מתקדם ע"י חקירת סיפורי סבתא, כי פשוט זה לא יעיל – יש יותר מידי סיפורים אישיים, שבדיקת אמינותם פשוט עלולה להימשך מאות שנים ללא תכלית מדעית.

  עירבוב של מדע עם סיפורי סבתא , הזיות וכו' זה כמו לנסות לערבב מים ושמן. כל אחד בניפרד – כבודו במקומו מונח, אבל צריך לדעת מתי להשתמש בזה ומתי בזה.

  את עדיין לא הבנת זאת, ולכן הכל מקובל עלייך, והכל ניראה לך אותו הדבר.
  אני ממליץ לך לעבור לאתרים אחרים יותר מתאימים לך.

 91. הוגין:
  גם אני אוהב סיפורי ילדים (לפחות חלק מהם. אינני יודע מה דעתך על הסיפורים המחרידים של האחים גרים ואפילו על הגרסה הבלתי מצונזרת של מקס ומוריץ – כל אלה אינם בחלק עליו דברתי) אבל בעיני הם רק סיפורי ילדים.
  אין כל היגיון ברצונך לבסס עליהם את מסקנותינו ביחס לאופן בו פועל העולם.
  כשמנסים להבין איך העולם פועל אין כל מנוס משימוש במדע ורק בו.
  אגב – עיסוקי במדע ובטכנולוגיה מעולם לא שאבו השראה מסיפורי ילדים שקראתי – בין כילד ובין כבוגר. הם כן שאבו ממה שקראתי כילד באנציקלופדיות לילדים (כמו אנציקלופדיה מעיין שעדיין זכורה לי כספר הילדים הטוב ביותר שקראתי).
  בוגרים רבים אינם יודעים כמה מרתק המדע עצמו – דווקא עבור ילדים.
  כיום – לאחר שגידלתי את ילדי והכרתי את ילדי חברי, אני יודע שהמדע מרתק כל ילד ולא רק את הילד שהייתי אני – לא פחות, ולרוב יותר, מכל סיפור ילדים שנכתב ככזה.

 92. הוגין / Q,

  סיפור ילדותי אינו עלבון לאינטיליגנציה, אבל סיפור שאין לו הוכחות דווקא כן מתנגש עם האינטיליגנציה.

  אולי כבר שמת לב שאני אוהב סיפורים, ובעיקר סיפורי ילדים. אבל המדע נועד לגלות את האמת. המדע לוקח את הסיפורים, ומגלה איזה מהם נכונים ואיזה לא. בזכות מציאת הסיפורים הנכונים, אנו יכולים היום לחסן כנגד מחלות ואפילו להגיע לירח.

  את אולי חוששת שכאשר קוטלים את כל סיפורי השווא, מאבדים את הנאת החיים והורסים לדורות הבאים אשליות. אך האמת שאין יופי גדול יותר מסיפור שגם יש בו אמת וגם קסם, וכאלו יש בשפע במדע.

  הקוואזארים הפועמים כמגדלור, בחשכת החלל הקפוא,
  הוירוסים המנצלים תאים חיים, כבתי-גידול לצאצאיהם,
  יצירתו של היקום במפץ הגדול (ויהי אור), ממנו הגיעה כל המסה והחומר בעולם,
  העובדה שכל אדם מורכב ממיליארדי יצורים זעירים יותר, בלתי-נראים, שכולם עובדים ביחד כדי לשמור על שלמותו של הגוף…

  אלו, עבורי, הם הסיפורים המדהימים באמת. ומה שעוד יותר יפה – הם גם הוכחו מדעית.

 93. נעם:
  האם סיפור ילדותי הוא עלבון לאינטלגנציה?
  מאיין לדעתך שאבו כל המדענים של האתמול ושל ההיום את האומץ לחתור ולחפור לחקור וליישם אם לא מאותה השראה שקיבלו מכל סיפורי המייסס/דודה/זומזום/סומסום/ז'ול וורן/וכו' וכו' וכו' של הילדות?
  מדוע הסבר רציונלי נאה יותר לטעמך מכל הסבר אחר?כי הוא יותר מעשי?כי הוא יותר מובן?למי?כי הוא יותר 'מרשים'?כי יש לו יותר מינוחים אינטלקטואלים ,כביכול?כי אפשר לשדל איתו יותר תורמים למחקר מדעי מרשים?כי אפשר להנפיק ממנו יותר כסף ומשאבים?למי?על חשבון מה?על גבי מי?
  כפי שאמרתי לך בתגובה קודמת:
  ישנם דברים שעדיף לא להגיע להשגתם ולו משום שהאינטרסים המניעים אנשים חוקרים ומדענים ל'דעת' לא בדיוק נקיים ,בשלים ,נכונים,ונבונים בכדי לכבד את התופעות המסתתרות
  בפני האדם ה'מוחצן' והחמדן וגם אם הוא נחשב לטוב..
  ועל כן הקריטריונים אינם רלוונטים והסיפור שלך אולי עדיף מהאפשרות שהעליתי (או שלא שללתי על הסף) כיוצא פועל לוגי מסך כל התופעות המיוחסות לאותו מקום והכרת מבנה כדור הארץ כגוף חי ונושם ובעל ליבות גועשות,מעמקי אדמה,חללים פנימיים,נוזלים ממים ועד מיני מתכות,מינרלים ,ויסודות מופלאים.(ותוסיף נתונים מתגובות קודמות,ערבב,ערבל,קשקש,סרבל,צרף,נסח ותמצא:)
  אני כן בטוחה שאלו שחקרו באמת ובתמים את התופעות המיוחסות למשולש המיסתורין ,גורלם דלהלן:
  חלקם,נהרגו תוך כדי.
  חלקם התפסחו תוך כדי.
  חלקם היו מנועים מלשתף בממיצאים מטעמי ראיות בלתי מהיימנות או לא שפויות.
  חלקם הגיעו למסקנה שהשתיקה שווה על מנת לא לפגוע בחוק זכות החיים של האחרים.
  חלקם נקראו שרלטנים,מכיוון שהטכניקות המשרתות היום להרבה אפקטים תיעוד וצילום מסווים גם על הראיות הנכונות שבינהם וקשה להבחין בין עדות לפעלול.
  המסקנות פשוטות:
  סיפורי סבתות של כל עממי העולם,מיתוסים,אגדות,מחקרים מצוצים מהאצבע או מהלשד, וה'סיפורים של נעם' עדיפים עלי פי כמה וכמה ומוטב לי למות בספק רב!!אך בהרגשה נפלאה ,שלא נורא!!לא גמרתי לדורות הבאים את האשלייה המתוקה !,והסיפור ימשך,ימשיך,ולא יגמר לעולם.
  אהה,כן, 2102
  🙂
  בכל אופן אם תדע משהו ,ששווה לספר,,אשמח לשמוע בהמשך על גבי הצג המרצד.

 94. אני יודע את התשובה לתעלומת משולש ברמודה זה המקום שבו המלאכים עושים פיפי כמו אסלה כזו וכשהם מורידים את המים (שזה קורה הרבה) האנשים שנמצאים שם מממממתתתתתתתתיים

 95. Q

  הגדרת את הסבר התמנון הברמודי כסיפור ילדותי
  לעומת זאת כתבת: "אינני שוללת על הסף אפשרות שיתכן שאותו משולש מיסתורי הינו פתח ואולי אחד מעוד פתחי מעבר(גם אם מוזר ולא מוכר או מקובל) לציוויליזציה תוך פלנטרית מקבילה לנו החיה מאז והמשיכה להתפתח בתוך פנים כדור הארץ עמוק מתחת לפני המים …. הכל אפשרי מבחינתי"

  מאחר שאני הולך לשאול אותך שאלה רצינית, אנא השתדלי לענות לעניין ולא להתגולל ולהכפיש כפי שאת רגילה:
  איך את מבדילה בין סיפור ילדותי (תמנון) לבין הסבר רציני (פתח מעבר לציוויליזציות)?
  מה הקריטריונים שלך?

  אנא, השתדלי הפעם להעשיר אותנו על דרכי מחשבתך, ומכל מלמדי הישכלתי

 96. הוגין:
  עכשיו – לאחר שהיכרת בכך שגישתך משתייכת לעידן החדש – כל מה שנותר לך להבין זה שכולנו יודעים שגישה זו מטופשת להחריד.
  אין, לכן, כל סיכוי שקרן רוטשילד (במיוחד לא זו שלי) תממן אותה.

 97. נעם:
  מתוך רציונל בא בימים ועייפות החומר ואפילו רוויה ידענית עניפה,אני בעד שתמשיך להמציא לנו סיפורי ברמודה ושאר ירקות ילדותיים כי זה מחזיר לי אישית את האסנס של החיים החמודים.
  יחד עם זה חס וחלילה אל תאבד את התשוקה הבלתי נדלית לחקור בצורה הכי מדענית שאתה מכיר ויודע ,את כל התופעות המוזרות הנקרות בחייך ושעליהם אתה גם כותב נונסנס.:).
  ואורן?
  תחילה התנגדתי להכרה שאני אכן הסמל של העידן החדש!כעת לאחר שכבודך,וכבוד נעם הבאתם אותי להכרה מלאה מי אני באמת ובתמים,אני מתחילה גם לחשוב שיש הרבה גם בעניין נוסף שאתה מעלה והוא ה =כ-ס-ף!!תודה !!!תודה!!תודה!!!
  אשמח לקבל כל תמורה כספית ,לא לבחול בהון עתק:עדיף היישר מקרן רוטשילד.
  ומכל מלמדי ,השכלתי.
  חן חן.

 98. לאורן ול-Q תודה על התגובות האוהדות,

  כל מטרתי היא להביא בפני חברי הפורום, הסברים אמינים מדוייקים ומוכחים של תופעות טבע שונות.
  למען ההגינות, חשוב לציין שיש גם הסברים נוספים למה שקורה במשולש ברמודה, לדוגמה:
  * משולש ברמודה הוא שער לעולמות אחרים
  * משולש ברמודה מהווה בסיס תת ימי של חייזרים
  * מרבצי מגנטים ענקיים, מושכים אוניות ומטוסים למצולות

  הסברים אלו הם כמובן חסרי שחר, הזויים וילדותיים. כל אדם שעיניו בראשו יבחין מייד שהתמנון הברמודי הוא ההסבר היחידי הנכון, מה עוד שהוא פותר תעלומות נוספות שהמדע של ימינו מתקשה להסבירן.

 99. נעם,
  הסיפור על התמנון הברמודי שבה את ליבי.
  בהיותי בטוח בהיותו זן נכחד הייתי רוצה לתרום סכום סמלי לאגודה הפועלת בשימורו.
  אך היות ולא מצאתי אף אגודה (וחיפשתי בכל מקום באינטרנט) המצהירה כי שימור התמנון הברמודי הוא אחד ממטרותיה, אני נאלץ לפתור אליך הוגין.
  הוגין, האם האגודה ל"עבמים, רוחניות ושאר השטויות", שאת נמנית בין חבריה אם לא ממיסדיה, מוכנה לתמוך ולעזור בשימור היצור הנפלא הזה?
  תשובה כגון: "בטח, כל עוד ימשיך לזרום אלינו הכסף" לא מתקבלת כמובן

 100. Q / הוגין,

  התייחסתי לשאלה בתגובה 148 של נעם (בהנחה שהספרור לא ישתנה עד שתקראי את התגובה), בה הוא מבקש לדעת מי סתר את נתוני חברת הביטוח. בתגובה, התייחסת

  באשר לנעם, איני מודע לקשר מיוחד ביני לבינו. אני מעריך את דבקותו חסרת הפשרות בהגיון ואת רצונו בהוכחות לכל טענה, כמו גם את הידע שהוא מפגין בביולוגיה.

 101. ונועם:
  :)סחפתני,תודה.
  תמשיך כך, מתחיל להיות לי מרתק למרגלותיך.

 102. KOIL
  ראיתי את תגובתך כרגע ,גם בנושא אחר(ספרו של פרופ שלמה זנד),ואני רואה את אמירותיך כאן כעת,ואתה יודע מה ?כנראה שאינני אדם חכם כלל ואולי אפילו הכינוי טיפש הוא לרגע זה מחמאה גדולה בשבילי,אך אני כן מכירה בעובדה המעט מצערת,שאדם הנתקל בבת-אחת בתופעות המחשבה שרצות כאן באתר,יתכן וברגע הראשון אם אינו מורגל לאפיקורסיות השגורה בעולם משונה וספקני שכזה ,עלול ללקות בסוג של הלם הקרוי התפסחות זמנית אם לא מעבר לכך.זאת אני אומר לך מנסיון שחוויתי על עצמי מאז מצאתי עצמי כג'ומבי אורח באתר.
  יש גם המצויים כל-כך עמוק בעולם זה,שאינם מסוגלים יותר להודות בכך.
  אז,אם אתה יכול לברוח ולשוב מייד לחמישה חומשי תורה ולהסתפק בכך,אולי אומר אשרייך.
  אך אם בכל זאת תצליח לעבור את המכשול הפסיכולוגי הכרוך בביקור כאן וגם לאחר הכ-ל תשאר איתן באמונתך הפנימית ,למרות כמה מהפכים פנימיים ומפגש עם עוד כמה מטומטמים שכמוני ואולי גם חכמים,,שהרי אמרת ש'חכם לומד מכל אדם',נכון?אז ,,גם אולי אשרייך.

 103. התמנון הברמודי (Bermudian Octopus Nonsense )

  התמנון הברמודי שוכן מזה דורות באיזור משולש ברמודה, וכבר הוזכר במקורות שלנו לפני שנים רבות (בראשית פרק ו').
  קוטרו הוא כ-10 ק"מ, והוא התפתחות אבולוציונית של פוסידון, שכזכור נהג לטרוף להנאתו אוניות חולפות.
  התמנון, בלחץ סביבתי, עבר שינוי אבולוציוני ומזה כמה עשרות שנים החל לטרוף גם מטוסים, וכנראה יתחיל לאכול גם לווינים החולפים באזורו.

  הימצאותו של התמנון הברמודי מסבירה הרבה תופעות שלא היו מובנות עד כה למדע.
  כך למשל ידוע שהוא נוהג לשלוח לזמנים קצרים את אחת מזרועותיו לאגם לוך נס, דרך מעברים תת קרקעיים בלתי ידועים למדע, וזה מסביר את ריבוי העדויות האמינות על הימצאות מפלצת שם, וגם מסביר למה חיפושים שיטתיים לא העלו דבר (רוב הזמן הוא שומר את זרועותיו באזור ברמודה).

  כאשר התמנון משתעל, נוצרות רעידות אדמה על פני כדור הארץ, וכאשר הוא פולט גזים מיותרים, מתפרצים הרי הגעש. האופי השונה של הרי הגעש קשור בכיוון יציאת הגזים המיותרים (מלמעלה או מלמטה).

  ההפרעות המגנטיות באזור משולש ברמודה, קשורות גם הן לתמנון: מסתבר שחייזרים שהגיעו לביקור בכדור הארץ, החליפו את המקור האוריגינלי שלו שהתבלה משימוש, במתכת מגנטית מיוחדת שלא ידועה למדע, אך היא בעלת עוצמה אדירה.

  הרבה ספרים עוד יכתבו על התמנון הברמודי, והם יעסיקו ב- 30 השנים הקרובות את טובי המוחות על פני כדור הארץ, Q ושחר וחנן בתוכם.

  רק אנשים בודדים, אטומים שחצנים ולא גמישים, הקוראים לעצמם מדענים, לא יכירו באמיתות התיאור למעלה, אך אין מה לעשות, גם ההוכחות המוצקות ביותר לא יזיזו אותם מדעתם.

 104. ל-175 תודה,קיבלתי.
  נעם,
  תמיד אפשר להביא טיעונים לכאן ולכאן ולהפיק מתוכם סטטיסטיקות בהתאם לרצון אותו גורם בוחן המבקש להוכיח בצורה זו או אחרת את מסקנותיו,כיווניו,והגילויים ,גם אם הכי מרעישים ועסיסיים לעולם.
  המשחק הוא דו-ערכי ואינו נטול משוא פנים ,עם כל האמירות היפות בדבר 'אובייקטיביות' הנשוא הנחקר.
  לכן,איני רואה שום סיבה לשלול על הסף וגם לא לקבל באופן עיוור על הסף בלי לפחות התובנה הפנימית או הלוגית או ההתנסותית שלי,של אחרים,שחוקרים וכותבים בדבר משהו
  מסויים וכל נושא שנחקר בעולם בכלל.
  זכותך,הממשית לא לקבל שום דבר ולחקור בעצמך,כמו שזכותו של כל אחד אחר לחקור את תופעות העולם בדרכו.

  ו-KOIL :על מה בדיוק קוצף מקומך?וטרם השבת לשאלתי הספציפית בדבר מקורות חכמים שאתה מכיר,אז,,?

 105. Q תפסיק להתנצח ותכניס קצת תרבות שיח להחלפת המהלומות המילולית ….
  קצת תרבות שיח לא מזיקה לאיש, במיוחד שהטיעונים שלך ושל האחרים שעולים פה, הם מעניינים מאד.

 106. אל יתהלל חכם בחכמתו, ואל יתהלל הגבור בגבורתו; אל יתהלל עשיר בעשרו

 107. כולכם מדברים שטויות ואפילו לא בטוחים בעצמכם
  מי שלא יודע שיעשה טובה ולא יכתוב דיעות מפגרות ללא בסיס
  וללא תוכן ומקור

 108. Q
  תיקון קל – הנתונים של לוידס הם על פני 20 שנה: 1955-1975 ולא שנה אחת.
  לגבי השערות נוספות:
  יתכן שהירח עשוי מגבינה (במקומות שעדיין לא דרכה שם רגל אדם)
  יתכן שבעומק משולש ברמודה שוכן תמנון בקוטר של 10 ק"מ
  יתכן שהשמש היא מכשיר לייזר חייזרי
  יתכן ש- 60% מהאנשים סביבנו הם חייזרים
  יתכן, יתכן , ויתכן…
  כמה קל להעלות השערות אם לא צריך גם להוכיח אותן…

 109. ואגב,
  אם כבר פתחתי את פי ,אינני שוללת על הסף אפשרות שיתכן שאותו משולש מיסתורי הינו פתח ואולי אחד מעוד פתחי מעבר(גם אם מוזר ולא מוכר או מקובל) לציוויליזציה תוך פלנטרית מקבילה לנו החיה מאז והמשיכה להתפתח בתוך פנים כדור הארץ עמוק מתחת לפני המים וגם על קרקע מוצקה שם.
  אנחנו בסך הכל,עם כל מחקרינו המרהיבים,,בסך הכל מגרדים את פני השטח וחולפים מהעולם עם עוד ממצא פה ממצא שם ומחליפים כוחות.
  הכל אפשרי מבחינתי ואני מאחלת שלא נגלה לעולם,על מנת שלא נפריע גם להם,אם הם קיימים.שכן,גילויי האדם ,מסתבר לא מניבים פירות מי יודע מה,ועדיף שלא יהיו נגועים מגסות האדם החיצון תושב הפלנטה הזו(המציאות וההסטוריה מדברים בפני עצמם).

 110. לכולם :
  תגובה 148 שלי הועלמה,,
  נעם,
  לא שאלתי אותך,אלא את רועי והיה טעם בשאלה שהופנתה דוקא אליו,בהקשרך,גם אם לא בהכרח בציפיה למענה גלוי מצידו.
  ולעניין משולש ברמודה:
  הבעייה בסוגיית התופעות המרובות המיוחסות לאותו איזור הולכת ומסתבכת ככל שמיוחסים לאותו איזור הקשרים ושאלות קשות אחרות הקשורות לשינויים גיאולוגים מהעבר הרחוק ,כמו תזוזה וקריסת יבשות,העלמות יבשת 'אבודה' או אגדית-אפלטונית' בשם אטלנטיס,תופעות המיוחסות לעבמי"ם
  ועוד ,
  לצערי אני כבר יודעת את דעת אתר הידען השלילית בנוגע לכל התחקיותיו ומחקריו של צ'רלס ברליץ בנושא ולכן איני רואה טעם רב בהעלאת מחקריו והשגותיו.
  ובכל זאת למי שבכל זאת מעוניין פעם לקרוא ולעיין בין יתר ספריו בהוצאת שוקן אפשר אולי עדיין למצוא את הספרים:"ללא עקבות","מסתורי עולם","אטלנטיס","יום הדין",
  אגב,לאותו מקום מייחסים גם שם אחר לגמרי במסטריות העתיקות כמו 'פוסידון' למשל.
  אינני מרגישה שום צורך לשכנע מישהו במשהו,פשוט לא ענייני מה כל אחד עושה עם עצמו ואם ידיעותיו,ולבטח לא מעניין אותי להתווכח על קטנות ושטויות,אך חוכמה (ואפילו סיפורי אלף לילה ולילה ,וסיפורי סבתא הונללו ,,נעם יקר,,כן כן,,)מעניינת כל מי שמעוניין בחוכמה וכבר לא חשוב איך ובאיזו צורה.

  וכעת לעניין חברת הביטוח שהפיקה נתונים לאותו בעל אינטרס מסויים בשביל להוציא עוד איזה ספר מריח רע מההפרכה המרהיבה ובמתקתקות מדעית לכאורה לצורך שלילת כל המיסתורין המיוחס לאותו איזור תעלומתי ,(ושעובד מצויין על ספקנים),,חשבתם ולו לרגע קט
  שיש אינטרס מדרגה ראשונה מצד חברת ביטוח על מנת לא לשלם ללקוחות נפגעים???כל כך קל להעלים עובדות בשטח!!קלי קלות,במיוחד עם מדובר על שנה אחת בלבד(במקרה זה 1975 )על זה לבנות מגדלים סטטיסטיים?
  מילא.

 111. Q

  הקשר היחידי ביני לבין רועי הוא שאני קורא בעניין רב את מאמריו, מעריך מאוד את הידע הרב שלו, מעריך מאוד את הדרך בה הוא מנסה להעביר את הידע שלו לאחרים, וכן אני מעריך מאוד את דרך הארץ הנימוס הסבלנות וסובלנות שלו.

  אגב, חיפשתי היטב אך לא מצאתי אפילו אחת מתכונות אלו אצלך.

 112. לכל מי שאינו יודע לקרוא:
  בתגובה 161 של נועם יש שתי שאלות ובקשה המופנים כולם אל חנן (כי ממנו עדיין מצפים לתשובה כיוון שכבר היו מקרים שהוא ענה לשאלה שנשאל)

 113. Q

  חזרתי וקראתי שוב ושוב את שכתבתי ב-161 , ולא הצלחתי למצוא אפילו רמז, קמצוץ של חוסר כבוד, חוסר כנות והשתלחות.
  לעומת זאת, אצלך מצאתי מספיק מעל אלו בשביל שנינו, ועוד נותר עודף.
  כל פעם שעולה שאלה פשוטה, בהירה ונוקבת, מייד מופעל אצלך מתג מיסתורי שגורם לך להשתלח, לגדף ולהשפיל.
  לא יותר פשוט לענות לעניין? להתייחס לעניין (המיקרה שהשאלה לא מופנית אלייך ישירות)?

  שימי לב: המאמר לא מספר על על הוכחות עלומות שם, אלא מצטט מקורות. את וכך גם אחרים בתחום, לא מפסיקים לספר על הוכחות. אין הפנייה למקור אין כלום – סתם סיפורים. וסיפורים, מעניינים ומסתוריים ככל שיהיו, לא שייכים לאתר זה.

 114. רועי,
  האם ראית שאלה שמופנית אלי או אל חנן?או אולי ראית שאלה שאני הפנתי לקויל והתבלבלו החישניים הפנימיים גם אצלך בהשפעת משולש המיסתורין,?:)
  אתה מתגרה בי לחינם,חבל.
  אגב,מהו סוד הקשר המוזר בינך ובין נעם?

 115. נעם
  צר לי שגם אם יש מידע מבוסס לכל אחד מאיתנו (גם אם ממקורות שונים ומגוונים,כמסתבר)
  יש קושי לשתף אותך ולו משום גישתך המשתלחת ללא ידע,ללא כבוד וללא צורך אמיתי וכן,באמת להתחקות ,לחקור ולדעת.
  גם אם ניסינו לפתח ביננו הדברות כלשהי והעברת אינפורמציה מרחיבת דעת וסימוכין,התערבותך המקטרגת ללא שום סיבה מוצדקת מורידה את החשק של המשתתפים לחלוק לפחות חלק מידיעותיהם,מה חבל.

 116. חנן,

  אנא הפנה אותנו למקור מידע הסותר את הסטטיסטיקה הספציפית שהוזכרה במאמר.

  האם המידע המסתמך על נתונים של חברת לוידס שיקרי?
  אם כן, מהו המידע הנכון של חברת לוידס?

 117. הבעיה היחידה במאמר, שהוא לקוח מאתר שמרבית המידע בו דמיוני לחלוטין ואינו מסתמך על עובדות.

  העובדות הנוגעות לאזור משולש ברמודה (ומקומות נוספים בכדור הארץ), מעידות שבמקומות אלו יש העלמות גדולה בהרבה של כלי שיט וכן התנהגות בלתי מוסברת של מצפנים ומכשירי ניווט ואלקטרוניקה.

  אבל למה להרוס לסקפטים את מה שהם הכי טובים בו – לפזר טיעונים בלי שום בסיס או מחקר.

 118. Q אני גאה בך!!!
  סוף סוף שאלה לעניין (152) שמעידה שלא הכל אבוד אצלך. המשיכי בכיוון ואל תתיאשי גם אם כיוון זה קשה יותר ןמצריך מאמץ מחשבתי רב יותר מאשר סתם לקשקש !
  כל הכבוד!!!

  וכצפוי – קיבלת תשובה לעניין, מלאת אינפורמציה, התורמת תרומה משמעותית להבהרת הנושא (155 )

 119. הגמרא מסבירה לנו שמתחת למשולש ברמודה יש אבני מגנט לכן נשאבים לתוכה כלי טיים וספינות שהם עשויים ממתכת רבה מאד
  את זה הביא רש"י מהגמרא מסכת ברכות פרק ראשון דף ח
  וגם הגאון מווילנה חידושי הרש"ש על מסכת ברכות דף ח עמוד א
  הרש"ש (הרב שמואל שטראשון), מבאר את רש"י:
  "רש"י, דבור המתחיל כפטורי- יש בו מקומות שאינו מקבל ברזל- והוא מפני שנמצאים שמה בקרקעית הים אבני מאגנעט (מגנט) אשר טבעם למשוך הברזל אליהם.

  משמע מרש"י, שחי לפני כאלף שנה, שישנו מקום באוקיינוס שיש בו משיכה מגנטית, ולכן אין להשתמש בספינות באיזור זה בברזל.

  רבותינו ידעו את הסיבה לטביעת ספינות ומטוסים בעוד החוקרים עדיין מחפשים את התעלומה…

 120. החכמים גילו הכל אם אתם לא רוצים להאמין אל תאמינו

 121. KOIL2
  אמרת שחכמים גילו את מחקר משולש ברמודה לפני 2000 שנים..
  יש אסמכתאות ומקורות עליהם אתה מסתמך,חוץ מהמקור שהבאת קודם?ואם כן ,האם תוכל לציין במה בדיוק מדובר.?

 122. חכמים גילו את מחקר משולש ברמודה כבר מזמן לפני כ-2000 שנים
  ואילו המדענים והחוקרים עדיין לא יודעים ולא פותרים את התעלומה
  "תעלומה נסתרת" לא ברורה

 123. יש רק דבר אחד ברור בכל הסיפור שיש שם כח מגנטי חזק כי זה עובדות בשטח (למשל איש של ניושנל ג'אוגרפיק שעשה שיחזור של טייסת 19) שהמצפנים משתגעים שם ושמטוסים ואוניות לא נקלטו במכ"ם וזה כנראה מסביר חלק גדול מהתאונות

 124. מיכאל – צודק – אבל תגובה אחרונה…

  יש לנו המחשה נאה להבדל בין סיפורים לנתונים.
  אם הנתונים שהובאו במאמר ה מסתמכים על נתונים של חברת ביטוח גדולה, (ורשומות משמר החופים האמריקני אישרו נתון זה) -נכונים, אזי הררי ספרים וסיפורים שניקראו בשקיקה במשך 30 שנה, ממש לא חשובים – פשוט
  NO CASE
  אני בטוח שאפשר לבדוק את אמינות הנתונים הנ"ל בהרבה פחות מ-30 שנה.

  האם מישהו סתר את הנתונים?

 125. נעם:
  בוא נעזוב את הדיון הזה ונשאיר אותו להזויים.
  מזה זמן רב לא התייחס אליו שום אדם רציני ומי שעוקב אחריו רואה שאחת לכמה זמן רוב התגובות בו פשוט נמחקות.
  אני חשבתי שזה מכוון – מעין שסתום שמאפשר לכל השטותניקים להתפרק מלחץ השטויות שמצטבר בהם.
  הגבתי כאן לאחרונה רק מפני שראיתי שרועי הגיב אבל אני באמת חושב שאין מה להשחית מילים על שקרנים הממציאים לנו "עובדות" ומתעלמים מן הכתוב במאמר ושהמדיניות של ניקוי המזבלה אחת לכמה זמן פעלה טוב יותר.
  יש אנשים שכל מה שאפשר ללמוד מהם זה מה שקורה למי שמוחו נשטף לבלי שוב.

 126. נכנסתי ל-google earth וכשנכנסתי למשולש ברמודה היו הרבה הפרעות ולא ממש ראו משהו….
  אז…..

 127. נעם,
  אולי אתה מסתמך על מאמר זה בלבד,אך אני קראתי ספרים רבים אודות מחקרים רבים שנעשו ומתחקה על גבי הררי ספרים במשךכ- 30 שנה.
  ואכן,שוחרי תעלומות מכל סוג לא מפסיקים לעולם להתחקות ולחקור ולתהות ואולי גם להיות פתוח לסתירה ובכל זאת לראות להרבה פנים ופינות.
  מה שאתה עושה אינו מראה בינתיים על כלום מלבד הכפשה ריקה מתוכן,לא נותר אלא להצר על גישתך הבלתי נעימה.

 128. במאמר מובא נתון סטטיסטי, על פי נתונים של חברת הביטוח הידועה לוידס. לפי נתון זה, אין שום "עדיפות" בתאונות ו / או אסונות לאיזור המכונה משולש ברמודה, בהשוואה לאיזורים אחרים.
  כלומר, אנשים בונים תילי תילים של הסברים וסיפורים, מביאים אפילו ידע עתיק אך "אמין", "אף ש- "תעלומת משולש ברמודה נעלמה, באותה דרך שבה נעלמו הספינות והמטוסים לפי תומכיה" כפי שניכתב (אך כניראה לא ניקרא) במאמר.

  קיוויתי שמישהו התומכי המיסתורין יביא נתון סותר, יוכיח שדוקא איזור זה שונה מאיזורים אחרים, אבל כלום, התעלמות מוחלטת מנתון שמשמיט את הבסיס לכל הסיפורים.
  כמובן איון בכך חדש, יותר מידי אנשים מעדיפים מסתורין בלתי מוסבר על חקירה שיטתית. מזל שלא כולם כך.

  ו-Q, מהירות תגובתך מרשימה כתמיד, גם אם עומקה ביחס הפוך למהירות זו (גם כאן אין כל חדש).
  לקוליס- איזהו חכם? הלומד מכל אדם, אך לא מאמין בעיוורון לכל שטות

 129. יבורך האתר הזה, שבזכותו אנו נחשפים לחידושים מדהימים:

  "זרמים באוקינוס כתוצאה מהשפעות מגנטיות".
  מה זה?, מתי גילו את זה? ממתי מגנטים משפעים על זרימת מיים? מישהו כבר קיבל פרס נובל על התגלית הזו? אפשר לקבל אולי עוד פרטים?

  "אוניות נמשכות למגנטים במעמקי האוקינוס"
  האמת? סיפור דומה כבר סופר בימי יוון העתיקה (הרי מגנסיה , שמושכים אוניות – משהו כזה). האם יש הוכחות חדשות לסיפור הישן הזה? מרתק… איפה בוצע ניסיון שמאשש את התופעה המדהימה הזאת (חוץ מסיפורים עתיקים וני אייג'ים)

  רבותי, תגליות מהממות, אנא שתפו אותנו במקורות המהימנים שלכם

  ואם אין לכם – עברו בבקשה לאתר סיפורי סבתא

 130. :KOIL2
  רק לחזק את חלקיות המבואה שהבאת בתגובתך 104 ,במפות לוויאן טופוגרפיות אכן רואים באותו איזור משולש ברמודה זרמים המיוחסים להשפעות מגנטיות.י מעניין אם בדומה ללוויאנים המנסים לאתר מרבצי נפט באיזורים שבדרך כלל רגל אדם אינה דורכת, תתאפשר גם האבחנה לסוגי מרבצי מתכות מגנטיות(כאבנים שואבות).
  יחד עם זה ,הידיעה לנתון מסוים הגורם לתופעות המרובות המיוחסות לו כמו משולש ברמודה במקרה זה, אינו מוריד מרמות המיסתורין המיוחסות לו לאורך דורות רבים .ההסברים הרבים והנסיונות להתחקות ,דווקא מרתקים בעיני וחנם לא סר למרות ה'ידיעה'.
  מה גם שלמרות ההשגות של חכמי העבר,עדיין ישנן דינמיקות והשתנויות תרחישיות וטבעיות המאפשרות לראות תופעות שונות ממבט אחר הצץ,הנחשף או מתגלה חדשות לבקרים.
  אבל,אני מסכימה איתך שמי שמזלזל בחוכמת העבר אינו ראוי שיתייחסו ל'חידושיו' הריקים מעיקריו.

 131. קויל:
  האם אתה מאמין בטענות הבאות:
  1. השפן והארנבת מעלים גירה
  2. כינים נוצרות מזיעת אדם ועכברים מן העפושים
  3. קנה הנשימה של הפרה מתפתל לשלשה חלקים שאחד מהם מגיע לכבד
  4. הפרת והחידקל יוצאים מאותו מקום

  דברים אלה כתובים בחלקם במפורש בתורה ובחלקם הם פרי חוכמולוגיותם של חז"ל.
  המדע אינו מקבל טענות אלו.
  מי צודק?

  אתה אומר שאין לזרוק אבן לבור ששתיתי ממנו אבל מה אם מתברר שכל מה שאפשר לשתות ממנו הוא רעל המתפקד כאנטידוט לפרי עץ הדעת?

 132. חכם הוא מי שחושב על דברים. טיפש הוא מי שמקבל דברים בלי לחשוב.

  לא יותר, לא פחות.

  חכמינו נקראו כך, משום שחשבו על דברים לעומקם. חלק מהמסקנות שהגיעו אליהן היו נכונות, חלקן שגויות. אך אילולא חשבו – אילו קיבלו דברים כפי שהם וסירבו לעמתם עם ההגיון והמציאות – אזי לא היו חכמים כלל.

  האם תעיז ללכת בדרך חכמים? חשוב על כך.

 133. הסברתי כבר – אני לא אומר שכולם טועים. להיפך, אני חושב שיש סיפורי חכמה רבים בתלמוד.
  אלא שצריך לקחת בחשבון שכמעט כל הידע המדעי שבתלמוד הגיע מהפילוסופים ומהמדענים של אותם הימים, ולכן יש שם הרבה דיעות שגויות.

  ולא, אתה לא צריך להיות פוסק הדור כדי להבין הכל. אתה צריך לדעת לקרוא ולחשוב, ומדי פעם גם להכיר בכך שלא כל מה שאתה קורא בתלמוד הוא אמת לאמיתה.

 134. למדתה קצת גמרא ואתה חושב שאתה חכם גדול על חכמים שכחתה מאיפו למדתה

 135. אתה אפילו לו מנסה לשמוע שמעתה אולי דיעה רק של רש"י מה עם ספורנו רב ניסים גאון עין משפט נר מצוה רבינו יונתן רמב"ן מה קרה כולם נעלמו אתה פוסל רבנים או שאתה צריך להבין אותו או להיות פוסק הדור

 136. מיהו המקובע?
  זה שחוקר ובודק את אשר הוא קורא, ומשווה עם המציאות? או זה שטוען כי "חכמים דבריהם אמת" ומוכן להאמין שהשמש חגה סביב כדור-הארץ כי חכמים אמרו כך לפני אלף שנים?

 137. חכמים בחיים לא טעו ולא טענו דיעות שיקריות
  הכל אמת ולחיים

 138. למידה אמיתית, פירושה גם חשיבה עצמאית. בלמידה אמיתית אתה מסוגל להגיע למסקנות המנוגדות לחומר הנלמד – אם אתה מגלה שהוא סותר את המציאות.

  אתה אינך לומד. אתה משנן.

 139. מיהו הכופר?
  זהו החוקר ומגיע לעומק האמת, או זה הנצמד בעיוורון לשקרים ולכזבים וטוען כי "חכמינו אינם יכולים לטעות לעולם" ?

 140. הגמרא מסבירה שמתחת למשולש ברמודה יש אבני מגנט לכן נשאבים לתוכה כלי טיים וספינות שהם עשויים ממתכת רבה מאד
  את זה הביא רש"י מהגמרא מסכת ברכות פרק ראשון דף ח
  וגם הגאון מווילנה חידושי הרש"ש על מסכת ברכות דף ח עמוד א
  הרש"ש (הרב שמואל שטראשון), מבאר את רש"י:
  "רש"י, דבור המתחיל כפטורי- יש בו מקומות שאינו מקבל ברזל- והוא מפני שנמצאים שמה בקרקעית הים אבני מאגנעט (מגנט) אשר טבעם למשוך הברזל אליהם.

  משמע מרש"י, שחי לפני כאלף שנה, שישנו מקום באוקיינוס שיש בו משיכה מגנטית, ולכן אין להשתמש בספינות באיזור זה בברזל.

  רבותינו ידעו את הסיבה לטביעת ספינות ומטוסים בעוד החוקרים עדיין מחפשים את התעלומה…

 141. הייתי מציע שתלמד את התלמוד כדרך שהוא נועד ללמידה – מתוך מחשבה עצמאית והיכולת להטיל ספק גם בדברי הקודמים לך.

  באשר ללמידת התלמוד – שים לב לרפרנסים שהבאתי לך.

 142. הבנתי.
  אז כשהם אומרים שהשמש סובבת את כדור-הארץ, זה אינו הבל אלא אמת לאמיתה.

  כשהם אומרים שכינים אינן מתרבות אלא נבראות מזיעה ומעפר, זו אמת לאמיתה.

  איזה מזל שיש חכמים כאלה, שכולם צודקים.

 143. היתרון של דברי חכמים ודיעותיהם השונות כולם צודקים הם פסקו את ההלכה (קושיא) כדי שלא יהיו דתות שונות ומחלוקות בישראל לכן אין דבריהם הבל כי מסבירים את התורה
  לעומקה

 144. כלומר, לפי מה שאתה אומר, החכמים אמרו דברי הבל ושטות , כדי שנוכל ללמוד איך לכבד דיעות שטות של אנשים אחרים.

  לא… גם זה לא נשמע חכם במיוחד.

 145. למה נתנו את דברי חכמים ? כדי להחכים ולכבד דיעות של אנשים אחרים הגדולים מאיתנו
  דבריהם אינם הבל" דברי חחכמים בנחת נישמעים"

 146. אם כך, לטענתך, רשמו חכמים דברי הבל ודברי שקר, במיוחד כדי שלא אחייה בשקר.

  זה… לא נשמע חכם במיוחד. לא היה עדיף להם לרשום דברי אמת?

 147. דברי חכמים על סמך התורה כדי שתבין את החיים ולא תחייה בשקר לא סתם כתבו את דברי חכמים כדי שתבין אותם כי לא סתם רשמו דברים אילו

 148. דברי חכמים אינם קודש. דברי חכמים הם דברי חכמים, ותו לא.

  הכותב על דברי חכמים שהם קודש, הריהו כופר בעיקר וכקוצץ בנטיעות. כמוהו שיגיד כי דברי הרב עובדיה קודש הם – בעוד שאין הוא אלא אדם היכול לטעות.

 149. ההיפך אני מחזק דברים אילו כדי שתבין את מה שאתה אומר ולא להגיד ולזלזל בדעות שלהם ולעשות אותם אנשים רגילים אתה לא יכול להבין את חכמתם של חכמים לפי מה שאני רואה ומבין כמו שכבתה על הרמב"ם בזלזול

  דברי חכמים קודש

 150. החכמים אמרו דברים רבים, ככל אדם במהלך ההסטוריה. אינני צוחק על דבר שאמרו, שכן הכל אמרו בהסתמך על הידע שהיה קיים בתקופתם. אך עובדה היא כי חלק מדבריהם – דברי הבל הם, העומדים בניגוד לכל הידע המדעי הקיים כיום.

  עכשיו בא אתה, וטוען כי כאשר אמרו דברים שהמדע מאשש – הם צדקו. וכאשר אמרו דברים שהמדע מפריך – הם צדקו בכל זאת.

  כל אדם באשר הוא, יכול לטעות. מדוע אתה מתעקש לייחס לכל מילות החכמים משמעות נסתרת, ולו רק שיהיו צודקים? מדוע אתה הופך כן ללא ושחור ללבן? מהי האמת לאמיתה בכך שכנים אינן מתרבות ושהשמש חגה סביב כדור-הארץ? מדוע אתה מבזה את התלמוד ומקלס את רבותינו, בעיוות מילותיהם ורעיונותיהם?

  וכי שכחת כי גם רבותינו היו בני-אדם ותו לא, ודעותיהם אינן אלוהיות?

 151. מכיוון שאילו יסודות כללים והכי בולטים
  יש דברים עמוקים שלא כל אחד מבין את כל כך החכמים הרמה שלהם גבוה מאד בחכמה
  חכמו ידעו את הדברים ברוח הקודש ולא המציאו צריך להבין דברים לעומקם לכן אסור לצחוק על דברי חכמים דבר שלא מבינים מלגלגים עליו וצוחקים ולא יודעים שיש אמת לאמיתה על דבר זה

 152. מוזר. מה קרה לכל שאר היסודות שגילה המדע ואפיין? לאן נעלמו המימן, ההליום, החנקן, החמצן, הברזל, הנחושת ורבים אחרים?

  כנראה שרבותינו החמיצו את זה. קשה להאשים אותם – היסודות הללו לא התגלו עד המאה ה- 19. ושוב אני אומר – רבותינו היו רק אנושיים. הם ידעו פרטי חכמה רבים, ואת רובם קיבלו מהמדע שהיה קיים באותם הימים.

  ואם אתה בוחר להתייחס לשמש הסובבת סביב כדור-הארץ כמטפורה בלבד, הרי שאין אתה יכול להתייחס ולו למשפט אחד בתלמוד ובמשנה כאמת לאמיתה. שכן מי אומר שהוא אמת, שקר, או מטפורה?

 153. 4 היסודות הם אש רוח עפר ומים
  השמש סובבת סביב כדור הארץ – לפי ראותו של האדם ומחשבתו (פשוט)

 154. כל ספר שמכיל מספיק דיעות מאנשים שונים, חובה שיכיל גם דיעות שיתבררו כנכונות.

  אבל מה עם הדיעות השגויות של רבותינו? הנה כמה לדוגמא:

  "כינים באות מעפר ומזיעה, ולא נולדות זו מזו "(מסכת שבת קז ע"ב – "כינה אינה פרה ורבה").

  "עכברים ורמשים יכולים להיווצר מן האדמה" (רש"י, במשנה קכו פירש, וז"ל: "יש מין עכבר שאינו פרה ורבה אלא מעצמו נוצר מאדמה, כאשפה המשרצת תולעים…" ).

  "העולם בנוי מארבעה יסודות "(מורה נבוכים, חלק ראשון, פרק ע"ב).

  והחביב מכולם:
  "השמש סובבת סביב כדור-הארץ" (הרמב"מ, הלכות יסודי התורה, פ"ג ה"ד).

  רבותינו ידעו הרבה חכמה, אך גם הרבה שטויות – בדיוק כמו בני-האדם החיים כיום. אפשר ורצוי להעריך אותם על מעלותיהם, אך אין צורך להעריץ אותם בעיניים עיוורות.

 155. הגמרא מסבירה שמתחת למשולש ברמודה יש אבני מגנט לכן נשאבים לתוכה כלי טיים וספינות שהם עשויים ממתכת רבה מאד
  את זה הביא רש"י מהגמרא מסכת ברכות פרק ראשון דף ח
  וגם הגאון מווילנה חידושי הרש"ש על מסכת ברכות דף ח עמוד א
  הרש"ש (הרב שמואל שטראשון), מבאר את רש"י:
  "רש"י, דבור המתחיל כפטורי- יש בו מקומות שאינו מקבל ברזל- והוא מפני שנמצאים שמה בקרקעית הים אבני מאגנעט (מגנט) אשר טבעם למשוך הברזל אליהם.

  משמע מרש"י, שחי לפני כאלף שנה, שישנו מקום באוקיינוס שיש בו משיכה מגנטית, ולכן אין להשתמש בספינות באיזור זה בברזל.

  רבותינו ידעו את הסיבה לטביעת ספינות ומטוסים בעוד החוקרים עדיין מחפשים את התעלומה…

 156. זה מעניייןן מאוד הדבר הזה

 157. איזה מוזר…… אני בהלם אני ירצה את זה בכיתה שלי!! אנשים יש לעי רעיון אאאאאאאאאדדדדדדדדדדיייייירררררררררר(אים זה בכלל אמיתי)

 158. הוגין:
  אין לי בעיה עם דברייך פרט לביטוי "בלי הפרכות בטלות ומיותרות שאינן משרתות לרצון עליון."
  לדעתי כל הפרכה של דבר שקר היא מעשה נחוץ ואי אפשר להפריך אמת כך שאין דבר כזה "הפרכות בטלות ומיותרות".
  מעבר לכך – אין, לדעתי, שום "רצון עליון"

 159. להוגין
  בודאי! גם קורא, מביע דעתי ונוצר.
  למעשה, הלכתי לסטימצקי לחפש את ספרייך, חיפשו אותו לפי חלק משמך שזכרתי (האמיתי), ולא מצאו לי. אמרתי שאחזור אחרי החג.

  אז חתימה טובה הוגין
  סבדרמיש יהודה

 160. הוגין:
  איני יודע מה את מבקשת ממני.
  מבחינתי כל הסאגה הזאת עם יהודה היא המים הוירטואלים שאת מדברת עליהם.
  לומר דברי אמת ולהיות מגודף ומקולל בגינם. להרגיש כמו מטומטם על כך שאיני מצליח להסביר לו אפילו את הטריביאלי שבדברים…
  מתאים ליום כיפור כי נפשי באמת מתענה.
  בכל מקרה אלך עכשיו לישון כדי שיהיה לי כוח לטיול האופניים של מחר.
  הייתי הולך לישון קודם אלמלא תפס אותי דונקן – חבר מדנמרק שהיה פעם אוייב מר.
  לפעמים אני מחפש באינטרנט ביטויים כמו Boycott Israel ואז בודק ממי הגיעו, מוצא את הדוא"ל שלו, ומכניס אותו לסדרה של חינוך מחדש.
  דונקן הוא אחת ההצלחות שלי בתחום.
  מאוייב מר של ישראל הוא הפך, בעזרתי, לתומך שלה ובי אישית הוא רואה ידיד מאד קרוב. עד כדי כך שהלילה התקשר אלי מפני שנכנס לאחד מהתקפי הדיכאון שתוקפים אותו לפעמים ורצה שאעזור לו לצאת מזה.
  אני חושב שהצלחתי אבל הוא לא יודע שבטלפון שלו הוא עזר לי אולי יותר משעזרתי לו כי הסאגה הנ"ל הביאה אותי אל סף נטישת האתר והשיחה אתו החזירה את הדברים לפרופורציה.

 161. להוגין

  הספר מתנה ממני, מתנת נעורים, שימרי לך אותו.

  חתימה טובה
  סבדרמיש יהודה

 162. אדון אבי!!!
  מה אתה מבלבל את השכל?!?!?!
  ברור שיש אלוהים ואתה סתם כופר שלא מאמין!!!
  אתה רובוט של המדע!
  [אני בשוק שאתה אומרת את זה "שאין אלוהים"]

 163. אבי:
  מה פתאום אתה מגיב כאן.
  חשבתי שהשארת את הכתבה הזאת כשסתום המאפשר לקשקשנים להתבטא מבלי שאף אדם רציני יתייחס אליהם.
  בגלל זה גם לא חיזקתי את ידי המגניב כשהציע שתמחק את כל הזבל המופיע כאן – האמנתי שזה מכוון.
  גם אם זה לא מכוון אני חושב שכדאי להשאיר את הכתבה הזאת ככתבת שעשוע לאוייבי ההיגיון. אחרת באמת כדאי ליישם את עצת המגניב ולמחוק את כל החינטרושים המופיעים כאן.

 164. אוקיי ואם אני אגיד לך שיש לי כנפיים [שזה שטות מוחלטת]
  אז אתה חושב שיש בזה אמת!?!?!
  עזוב אותך המדענים האלה לא קולטים שיש בורא לעולם וזה הקדוש ברוך הוא הם חושבים שהמדע ברא את העולם….והרי המדע לא יכול לברוא את עצמו …!!!
  אלא אם ליפני כן מישהו ברא את העולם וכך נוצר המדע שזה בעצם החקירה של מי שברא את העולם….
  [אין לי מושג מה כתבתי אבל התכונתי שהקדוש ברוך הוא ברא את העולם ומי שלא מאמין הוא כופר!!!!]

 165. חוץ מזה אל תחשוב שזה יצליח זה סתם שטויות…
  הילדים של ימנו כל מה שאומרים להם הם מאמינים!!!

 166. משולש ברמודה זה דבר יפה אבל אני לא רוצה להכנס לשם כי לא חוזרים לשם
  ואם אני יכנס אז אני לא יראה יותר כלום ואתם יכולים להבלה
  אם אתם רוצים להכנס אז בבקשה אני לא רוצה להכנס
  כי אין ציר שיחול לציר את יופיך ואני גם לא עמצע פסל שיפסל לי את יופיך

 167. היי
  מקורה? [מה זה השאלה המפגרת הזאת?!]
  קיצר…אני מאוד מעוניינת לדעת [אם זה אפשרי]
  איך אנשים נעלמים בלי להשאיר עקבות [זה מה שאתם גם רוצים לדעת מן הסתם]
  אני באה מבית דתי ושמעתי שכל מיני מקרים כתובים בתורה זאת אומרת שגם המקרה עם מגדלי התאומים היה מוצפן בתורה וכל מיני מקרים…
  אני לא יודעת אם להאמין שיש חיזרים..
  אבל בקשר לבנות ים אני ראיתי תמונה שכן הם קיימות והם לא נראות כמו בר רפאלי או מירי בוהדנה הם יותר בקטע של אסתי המכוערת…
  [נשבעת לכם היה לי סיוטים בלילה מהתמונה שלהם]
  אממ..מי שיוכל לשלוח לי מידע [אפילו המידע המפגרר ביותר] שישלח לאי מייל הזה:
  [email protected]
  תודה=]]]

 168. "חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח"
  דביל.

  אני חושבת שבמשולש הזה פשוט יש איזו חיה מסתורית כמו למשל המפלצת מלוך נס לדוגמא.

  כנראה שבנוסף יש שם כוח מגנטי יותר מהרגיל ולכן מטוסים מאבדים שליטה.

 169. חנית, נראה לי שאבדנו מספיק מטוסים ואוניות במקום בכדי לשלוח לשם עוד.

  סליחה

 170. לא להרוס, פשוט לעזוב את המקום הזה עד שלא תמצא דרך לחקור אותו.
  חנית, נראה לי שאספיק ואוניות במקום מכדי לשלוח לשם עוד.

 171. הכל בידי שמים קודם כל
  ולדעתי בטכנולו' של היום צריך לשלוח עוד מטוס או אוניה ולבדוק מה קורא שם בזמן הזה מזה בא לי לדעת מה קורא שם הלוואי והיתי יכולה לבדוק

 172. כפי שאמרתי ויקי גם אם כן אם… זהכוח אלקטרו מגנטי מה אנחנו יכולים לעשות ? אה תסבירי לי מה ?אז זה כח אלקטרו מגנטי אוקי? נגיד טוב מה אנחנו צריכים לעשות מה ? להרוס אותו אה כמו שאנחנו עושים בכל דבר בראסמי ויקי אלקטרו מגנטי או לא אני אוהב לעלות השערות דימיוניות כי זה כיף ועד שלא הוכח אחרת מה זה המשלוש כי בתכלאס אני לא מאמין למדענים האלה יש דברים שלא למדע יש תשובה

 173. טוב אסף.. למה לתקוף?!
  אני בסך הכל אומרת שאנחנו מעלים יותר מדי דמיון בנושא.. למרות שזה בסדר גמור.

 174. משולש ברמודה הוא נקרא כחור שחור ועד עכשיו אף אחד לא יודע לאיפה נעלמו כל האנשים שהלכו לשם הרבה חושבים שזה חייזרים אבל זה בעצם שדה מגנטי שמושך כל דבר אליו…..

 175. ויקי!
  כל אחד שחוקר על משולש ברמודה משלה את עצמו כי זה משהו באמת דמיוני שמוח האדם לא יכול להבין ובתקווה שיוכל.
  בינתיים משולש ברמודה הוא בגדר תעלומה ולא אני ולא את נצליח אי פעם לדעת מה זה או מה הכוח שמשפיע!

 176. מקס, אתה משלה את עצמך!
  אתה מביע דעה "עובדתית", אבל אתה לא באמת יודע מהי האנרגיה הפועלת במקום. אולי זה באמת שדה אלקטרומגנטי, ושדה אלקטרומגנטי זה לא כוח על טבעי ובטח שלא מעבר לאדם הקטן.

 177. כפי שאמרתי כבא קודם משלוש ברמודה הוא מקום מיסתורי בעל אנרגיות עוצמתיות ויכולות על טיבעיות זה משהו גדול כלכך מעבר לאדם הקטן שבכל זאת הדבר היחידי בעולם שהאדם לא הצליח לשים יד עליו ולהרוס אותו אני מאמין אישית אם המקום הזה נוצר להיות שם זה מקומו לנו אין שום זכות שבעולם או בעלות להרוס אותו כי גם אם …ואם במרחאות יענו נצליח סוףסוף לפתור אותו בסופו של דבר גם גם איכשהו נהרוס אותו או נפריע לאיזון הגלובלי כי בחייכם טבע האדם הוא להרוס את עצמו את סובבו

 178. תקשיבו חבר'ה!
  משולש ברמודה הוא אכן תופעה מעניינת שמעסיקה מאות אלפי אנשים מידי יום.
  אותי אישית זה מאוד מעניין ואני קורא הרבה על האזור הזה.
  חלק מהאנשים חושבים שזהו משולש עם שדה מגנטי גבוה או עיר שמחברת בין הכדור לחלל, הרבה השערות.
  נמרוד הראל עשה את זה באמצע כיכר רבין הוא פשוט צייר משולש וכל מי שנכנס אליו פשוט איבד שליטה!!!! מה שמאוד מפחיד ולפני דעתי צריך לשלוח את נמרוד הראל לשם 🙂
  לפי דעתי זה פשוט או הכל בראש או שפשוט אנשים מתאבדים לשם או משהו כזה הקיצר זו תופעה מאוד מעניינת.
  תמשיכו להעלות השערות!

 179. די כבר! כל אחד מביע דעה ומצליח להטעות אחד את השני, אף אחד לא יודע את האמת וסביר להניח שלא ידע! כן, ישנה אנרגיה בעוצמה מטורפת במשולש, אבל אף אחד לא ידע לעולם למה, אלא אם כן מישהו יקח סיכון להתקרב למרחק של כמה קילומטרים מהמשולש מתחת לפני האוקיינס. אבל זאת אף אדם לא יעשה כי לא ידוע למוח האנושי שלנו מהי האנרגיה הפועלת במקום והאם מתחת לפני הים היא חודרת אל מחוץ לגבולותיו של המשולש. "משולש הברמודה"- תעלומה נצחית שלעולם לא נדע את האמת עליה.

 180. הרבה דעות שונות ומשונות שמעתי פה מכל הזמנים חלקם כשהיתי קטן וחלקם בזמני היום הדעות שלכם או השמעות אה……. אני לא יכול להגיד נכון או לא נכון אין לי זכות לפקפק בזה או לזלזל בגםכשהייתי קטן היה לי אמונה שמשולש ברמודה הוא מין שדה הגנה שאחריו יש מקום אחר יפייפה מין אי אקזוטי בהתחלה יש מין מערבולות טורנדו מים וסופות רעמים וברקים ודיונונים ענקיים בגודל של מיכלית נפט כדי למנוע מכל מיני חטטנים או סקרנים לפלוש למקום הזה זה מין הגנה כזאת אם מישהו אכן הצליח לעבור את הזוועות ונשאר בחיים הגיע למקום שכולו טוב וכיף והרמוניה
  אבל לצאת ממנו בחזרה זה כרטיס לכוון אחד ……. כמובן שזה היה כשהייתי קטן היום ………אני מאמין שזה משהו גדול מכדי שנוכל להסביר אותו זה משהו שהאדם לא יכול להיתערב בו מה הוא הדבר הנכון לגבי משלוש ברמודה…………………… כנראה שלעולם לא נבין זה אחד מפלאי הטבע בעולם אני מאחל לכל מישמתעניין בנושא הרבה הצלחה ללמוד הרבה ו….להמשיך לעלות השערות זה לעולם לא מזיק

 181. אני חושב שאני יודע את התשובה. שמגיעים למשולש יש מגנט כמו שמחברים אז המגנטים מתחברים אני חושב שיש עולם או אחר של חייזרים אני לא כל כך יודע אבל לעולם הזה אני חושב שיש מגנט שהמים עושים מערבולת ואז העולם נפתח ומושך אותו לשם לשם יש כאלה שאומרים שיש חיזרים שלוקחים בני אדם יכול להיול שזה מהמשולש ברמודה

 182. אבי בליזובסקי, תמחק את כל התגובות במאמר זה. נקודה, בלי שאלות. נמאס.. זה לא תורם וזה מטומטם

 183. ואני חושב שאולי כולם צודקים בנוגע למשולש ברמודה
  חוץ ממישהו שחושב שהוא מבין

 184. לדעתי אטלנטיס עשויה ממגנט וזה מה שמושך את הדברים ללמטה
  ואם תנסו לקחת מצפן ולחקות שהו יראה את הצפון ואז תיקחו מגנט
  ושימו מיתחתיו הוא פשוט השתגע ובאמת מצאו חיזרים מתים בעיר ושמה רוזוול בח"ול וביגלל אטלנטיס קוראים לאוקינוס האוקינוס האטלנטי

 185. ראיתי בגוגל אירת באיזור ברמודה מתחת לים צורת פנים לבן אדם .
  זה מעניין מאוד
  אני אסמח מאוד אים תגידו לי מה זה.
  [email protected]

 186. דבר ראשון זה הארי פוטר…
  דבר שני לא אני אמרתי את זה
  דבר שלישי, תיתפלא אבל יש אנשים שיסכימו להקריב את החיים שלהם בשביל דברים כאלה… זה כמו מדע… הרי אנשים כן מקריבים את החיים שלהם, אפילו אם הם יוצאים בשלום מזה, למדע ומסכנים את החיים שלהם…

 187. זה הדבר הכי מוזר ששמעתי בחיים שלי בחיים לא התנענייתי במשהו ככה זה מוזר

  זה מוזר מה חייזרים חטפו אותם ?

  יש כאלה שאומרים שזה סוף העולם זה דבר הכי מוזר בעולם

  צריך לחקור את זה אולי יש עולם אחר מאוחרי כל זה

  זה באמת יש שם שדה מגנטי שמפריע למצפנים לעבוד ולכן הם נבהלים ולא כול כך זהירים אולי גם הם מנשים יותר להיות מרוכזים על כך שהמצפן לא עובד אז הם לא מצליחים לשלוט על המטוס!

  זה דבר שניראה לי בחיים לא נדע רק אלוהים יודע !

 188. אחרי שקראתי את כול התגובות הגעתי למסקנה:
  יש מצב שיש שם חייזרים הרי פעם גילו חייזר שמת בגלל שהוא יתיבש או משו (ראו ביוטיוב)

  זה באמת יש שם שדה מגנטי שמפריע למצפנים לעבוד ולכן הם נבהלים ולא כול כך זהירים אולי גם הם מנשים יותר להיות מרוכזים על כך שהמצפן לא עובד אז הם לא מצליחים לשלוט על המטוס!

  זיכרו ישראל מדינה קטנה אך תחשבו עד כמה אנחנו קטנים…לכן גם המטוסים לא יודעים לאן לטוס וכו'

  לגבי הענן השחור וכול זה אז את זה צריך לחקור כלומד מה יש שם אש? אולי טכנולוגיה של חייזרים ומנשים לגרום לנו להיבהל או לגרום לנו לשון וכו' שמחתי להגיב בפורום ביוש!

  אם מישהו רוצה ליצור איתי קשר אז מסן:[email protected]

 189. "מישהו שמבין" רציתי לומר לך שתפסיק להעיר ולצחוק על כולם כי אתה לא יותר חכם כאן מאף אחד, ומה יש לך ממאי?!

  רציתי גם לומר שאני חושבת שיש בתולות ים והן יפיפיות ושיכול להיות שבמשולש ברמודה יש את אאלנטיס או שיש שם מין מעעבר למימד או ליקום אחר…….. יש הרבה שיאמרו לי שאני טועה או יצחקו עלי או משהו כזה אבל אני בינתיים חייה בתוך הפנטזיה שלי וככה טוב לי….

  דרך אגב אני חוקרת מלא על משולש ברמודה, אטלנטיס, בתילות ים ועוד מלא דברים כאלה ולא אכפת לי מה אחרים חושבים כי העיקר שאני נהנת ממה שאני עושה ובטח גם מאיה נהנת לחקור על זה אז מי אתה שתבוא ותצחק או תזלזל או תרד עליה?!…

  עדן, בת 12 =)

 190. מאי בת כמה את למה שלא תנסי להקריב את החיים שלך כדי לגלות מה את אומרת ?
  מה את חושבת ?מחכה לתשובה ושתקבלי תשובה או שתהיא סגורה על אחת דברי איתי סבבה ואז אני יסביר לך איפה את יצאת מצחיקה

 191. יש דברים שהאדם אינו יכול להסביר לא בעזרת מדע ולכן יש דברים שפשוט נשאיר אותם כמו שהם ולא נהרוס את התלומה ???????????תגיבו נכון או לא

 192. מצטער אבל איו דבר כזה בנות ים ואיים מעופפים מקווה שיש תמיד מותר לחלום או פשוט לרצות שחלק גדול מהדברים שאנו רואים יהיו אמיתיים אז תמשיכו לחלום זה טוב אבל אל תשכחו שיש גם את העולם האמיתי

 193. תחסכו מעצמכם את התעלומות, בגמרא שנכתבה לפני מעל 1500 שנה כתוב במפורש: "ויש מקום באוקיינוס שמושך אליו מתכות".

 194. רון, אתה מבין כמה פסוקים וסיפורים בתורה ואני אוהב את זה(אנחנו נבין אחד את השני) אמממ
  לא נראלי שאתה צודק בקשר לזה שהם טובעים אבל לא מתים. היו הרבה אנשים שנעלמו בעקבות "משולש ברמודה" (טיסה 19, אוניית חילוץ וכד') ולא היה להם זכר (משנת 1945).
  ובקשר לחדר בלי החלונות ודלתות וטיפת חמצן, אני לא אשאר בחיים, כי אני אשאף את הטיפת חמצן עד שייגמר לי החמצן ואז אני אחנק

 195. ואי אבא שלי היה בחיל הים והוא היה לי משול ברמודה וחלקם אומרים שמשולש ברמודה הוא מגנט המושך מטוסים סירות וכולה לתוך המים!!!(מדענים חושבים כך)

 196. איתי זה אני עוד פעם. שכחתי להזקיר שהם טובעים אבל לא מתים[אלה אם זה מטוסים] ביגלל החמצן כמו שאםאני אסים אותך בחדר בלי כלום[בלי חלונות ודלתות] ואישאר לך תיפת חמצן עדיין תישאר בחיים

 197. איתי אתה צודק מאוד אבל

  כבר שחכת את כוח המשיכה

  שמושך דברים לכדור הארץ וכשציפור מנפנפת למטה היא עפה אז אם מטוס מתנגד למקום אם הכי הרבה שדה מגנטי וכוח המשיכה הוא נמשך מהר וביגלל המהירות המסוק הסםינה וכו'… מתפוצצים וזה הסיפור ה' רצה להפחיד
  אותנו כדי שנדע כמה הוא חזק רשום את זה בחומש במדבר

 198. חבר'ה מצאתי את התשובה האמיתי ל"מסתורין משולש ברמודה"
  אומרים בתורה שיש שדה מגנטי בלב ים (באיזור משולש ברמודה) שמושך אליו כל חפץ מברזל (אונייה מברזל,מטוס…) וביגלל זה כל האוניות והמטוסים טובעים וזה..
  אם יקחו ל"משולש ברמודה" ספינה רק אבל רק מעצים היא תעבור בשלום את "משולש ברמודה"

 199. מי שיודע קצת על תורת הקוונטים אולי שמע על ניסוי שעשו עם השפעה של שדה מגנטי על פוטון(פוטון זה מה שממנו מורכב האור).
  שלחו פוטון בכיוון מסויים והשפיעו עליו בשדה מגנטי,
  הפוטון התפצל לשני פוטונים ושניהם המשיכו בכיוונים שונים, ואז הסיקו מכך שהפוטון נמצא במצב של סופר פוזיציה.
  עשו עוד כל מיני ניסויים שונים והסבירו שאולי גם העולם כולו נמצא במצב של סופרפוזיציה.
  בקיצור ההשערה שלי היא שכמו שהשדה המגנטי הקטן השפיע על הפוטון אז שדה מגנטי במידות עצומות יכול להשפיע על המציאות כולה וכנראה זה מה שקרה במשולש ברמודה..

 200. למה?
  משולש ברמודה הוא לא אחר מעוד שטח על כדור הארץ… מה שמגדיל את מספר הניפגעים מזה, לא?

  חוץ מדברים מוזרים שאולי ניגרמים מעודף כוח משיכה (XD), לא קורה שם כלום, נכון?

 201. משולש בומודה- בקיצור "מו'ב"
  ממולץ לא להכניס ל"מו'ב" זה מקום סודי לטובת ושמירה לכדור ארץ!!!
  אחרת עלול אסון נורא כמו בבל ספינה נח!

  לא כדי לדבר סיפורים על מו'ב עדיף לשתוק את הפה!

  אלמוני

 202. אני חושבת שאפשר לשלוח מישו ולהתקין מצלמה ואז ליראות מה בדיוק קורה !!

 203. כמה מפגרים אפשר להיות ?
  יש שם כנראה שדה מגנטי שמפריע למצפנים לעבוד ואז מטוסים או ספינות פשוט לא יודעים לאן לטוס או לשוט. נגמר להם הדלק בלב הים ואז הם טובעים או משהו קורה כמו סערות, מערבולות ועוד המון דברים.
  ואין דבר כזה חייזרים. אחת כתבה פה בתגובות שהייתה כתבה על חייזרים במצפה רמון XD איך נקרעתי ממנה. חבורה של אנשים חסרים ניסיון הזויים לגמרי שאומרים שהם ראו חלליות. אעלק. הם הוזים על סמים. גם כן סתם אנשים מפיצים שמועות כדי שיהיו מפורסים או סתם משעמם להם.
  ואני לא מבין למה אף אחד לא חוקר את "המשולש" הזה.

 204. ואגב לרוב המקרים מצאו סיבות הגיוניות (אין עשן בלי אש)
  פשוט אנשים שניסו להרוויח והרויחו מזה כסף ופרסום טשטשו את העובדות

 205. הלו אנשים התעוררו !!!!
  סך הכל אנשים מנסים לבלבל אתכם
  הרי למה אנשים את הסיפורים האלה(רמז מתחיל בכ')
  כסף אנשים מוכרים ספרים על זה מקבלים פרסום מזה
  זה לא היה ולא נברא
  גם את הצוללת דקר אמרו שלא ימצאו לעולם והינה מצאו אותה
  מטוסים מתרסקים ספינות טובעות ובמשולש ברמודה זה קורה כמו שזה קורה בכל מקום
  אז מה עכשיו כל ספינה שטבעה ולא מצאו את השלד שלה תקרא תעלומה?!!!
  קצת חשיבה בקורתית באמת אתם אנשים בוגרים לא??!!

 206. אוקיי "מאמי" (שאת לא!!!) קודם כל זה עיניין רציני ולמי אכפת שאת עושה עבודה עליו?!?!?!
  עכשיו את מוכנה לשתוק?!?!?!
  אוקיי מה שאני חושבת שזה מוביל לליבה של כדור הארץ.
  (למטומטמת ככה כותבים תגובה!!!)

 207. לדעתי זה ממש לא בסדר שאתה מפרסם ככה טלפון… שמעתה איזה טיפוסים יש עכשיו…

  אני אגיע למשולש ברמודה מתישהו… זה בטוח… בעצם… כל אדם ששונא את החיים שלו יכול ללכת לשם… ויכול להיצטרף אליי

 208. במשולש ברמודה יש שדות אלקטרומגנטיים שמשבשים את המצפנים וקת מכשירי הקשר ואת השליטה במטוס/אוניה

 209. אני רשומה לאיפה פורום של הארי פוטר שילד אחד אמר שם שמשולש ברמודה הוא אזקבאן… בית הכלא לקוסמים XD

  אבל עכשיו ברצינות… אף אחד לא יכול ללכך לשם? לחקור? לתעד? משהו??
  הרי יש מצלמות שאפשר לצלם בהן ולשדר באותו הזמן… אז למה פשוט לא מטיסים מישהו שמוכן להקריב את חייו האומללים ופשוט לצלם ולנסות לגלות משהו?

 210. אני יודעת מה זה משולש ברמודה
  תחקירים גילו כי גם בים יש הרי געש
  הרי הגעש בים אומנם לא מוציאים לבה אבל הם מוציאים כמות עשן ענקית
  הספינות טבעו כי:
  הרי הגעש בים מתפרצים והספינות צונחות מגובה של 7 עד 8 קילומטר ומרוב פחד אנשים קופצים למים ואחר כך טובעים והמטוסים צונחים מלמעלה כי:
  גם המטוסים מאבדים גובה והם צונחים יותר מגובה בערך 11 קילומטר מלמעלה!!!
  ומי שניצל לדעתי האישית הוא מי שנשאר בספינה
  שכחתי לציין שזה קורה רק פעם בכמה שנים

 211. אדרבה
  אני צודק בכל מה שאמרתי.
  וסביר להניח שבגלל שכדור הארץ הוא עגול כמו מגש פיצה שמזמינים
  רק חלק ממנו הוא המשולש ואנשים רעבים במסעות שלהם ובגלל זה הם הולכים לאכל ולא בא להם לחזור בגלל שיש שם עוד מלאמלא פינוקים וכל מיני דברים טעימים שאפשר לאככל

 212. קוראים וגולשים יקרים
  סבור אני ויודע כי השערות רבות מתחוללות בעמוד זה.
  ישנתם כוחות אנטי בקטריאליים [ כוחות נגד פטריות וחיידקים וכו' וכו' ] , זהו אחד הגורמים שנבדקו, נחקרו והוכחו שבגללם אין פטריות וחיידקים בחלק זהו של הים.
  כמו כן, סבור אני שכל האנשים חיים כיום כעבדים לחייזרים שמרביצים להם עם שוט ממוגנט בתחנות כח שייצרות ויברטורים לחייזרים. ולכן וואנס יוצא במקללדת הצ'חוסלובקית השמד!

 213. היי כולם
  אני קוראת את התגובות של כולם וגם אותי זה מעניין מאוד לגבי משולש ברמודה אטלנטיס ועוד דברים כאלה
  אבל אני חושבת שמי שרואה את הסדרה אבודים יבין יותר על משולש ברמודה ולפי דעתי בפרקים האחרונים אגלה שצדקתי
  איזור ברמודה זה איזור אלקטרומגנטי מאוד חזק שגורם למצפנים ומכשירי קשר להפסיק לעבוד . בלי קשר ובלי מצפן אין אפשרות למנוע תאונות בים או באוויר . כנראה שזה מה שקורה ושישנו איזה אי עם אנשים שחיים שם בלי יכולת לחזור לצערי

 214. ישנם הרבה הסברים למה שקורה באזור הנקרה משולש ברמודה
  חלקם הגיוניים וחלקם אינם הגיוניים ונראים פרי הדמיון.
  עדיין אין ידוע מה קורה שם ואין הוכחות לשום שדה מגנטי, זוהי השערה בלבד.
  ישנו גוף מאוד הסווג ששייך למשרד הבטחון הלאומי בשיתוף עם הנס"א שחוקר תופעות של נחיתות חייזרים על כדור הארץ והוא קיבל עליו את משימת חקירת משולש ברמודה .
  לא נעלמו להם כלים במחקרים האחרונים אך הם לא מצליחים לבדוק מה סיבת "השתגעות המצפנים" ולמה אותם כלים נעלמים בשלבים כלשהם מהמסכים, נקווה שהשער יפתח ונדע מה קורה שם, כי ישנו משהו באמת מוזר באזור.

 215. נראה לי שמשולש ברמודה זה בעצם משולש פיצה גדול ואז כולם רוצים ללכת לשם ולא לחזור!

 216. נראה לי שמשולש ברמודה זה
  אי באויר באמצע האוקינוס האטלנטי
  עם מערבולות וכל מי שנכנס
  לשם לא חוזר לעולם.

 217. חברס' תקשיבו..
  אין שום חייזרים ובנות ים ועננים מוזרים..
  משולש ברמודה הוא שדה מגנטי שמצד אחד בא שדה מגנטי + ומצד שני בא שדה מגנטי – ואז קורה תופעות טבע של סופות עצומות ומערבולות ושום כלי שבעולם לא יכול להיתנגד לזה…
  אז חברס מספיק עם האמונות האלו ותתחילו להבין שזה תופעות הטבע…

 218. יש שאומרים שאטלנטיב נמצאת שמה….
  אני חושבת שאטלנטיס נמצאת במקום אחר…
  אני לא יודעת למה הספינות והמטוסים נעלמים, יש שאומרים שיש שם כוח אלוהי, (כלומר שאלוהים נמצא שם) והוא לא רוצה אשף אחד יתקרב…
  אני לא יודעת למה להאמין. אבל התעלומה הזאת מלאה מיסתורין!!!!
  אני רוצה לדעת מה יש שם, אבל מצד שני זה גם כיף להעלות השערות.

 219. חברה מאי צודקת וגם כול הקטע עם החיזריים אמיתי ביותר כי אתמול ב27.07.2007 ראיתי עם חבר בחדשות על כך שיש חיזריים במצפה רמון ובל משלוש ברמודה זה אמיתי כי דוד שלי ספתא שלי היה הטייסת 19

 220. כן אבל… יש עובדות לכך, ניראה לי ולא מיזמן ראיתי תוכנית בטלויזיה על אדם שאומר שהוא -ניצל- מהתופעה.
  הוא אמר שכאשר עבר מעל המשולש, החל מצפן המטוס להישתולל ואיזה ענן אחד היה מעל המטוס באותו רגע, הוא אמר שלענן היה צורה של… חללית.
  הוא אמר שעננים שחורים התחילו להקיף אותו ולצערי אני לא זוכרת יותר מזה.

 221. 1. שום דבר לא בולשיט!!!
  2. אני ילדה בת 12… ויש דברים שאני לא מבינה…
  אבל זה לא ניראה משהו מסובך בזה!
  לדעתי אין שום בעיה לחקור את זה… ואם רק הייתי יודעת ויכולה ללכת, ממזמן הייתי כבר מנסה לחפש משהו 🙂
  3. הסיפור עם הבת ים באמת מפחיד??? כאילו, באמת מצאו בת ים???

 222. 1. שום דבר לא בולשיט!!!
  2. אני ילדה בת 12… ויש דברים שאני לא מבינה…
  אבל זה לא ניראה משהו מסובך בזה!
  לדעתי אין שום בעיה לחקור את זה… ואם רק הייתי יודעת ויכולה ללכת, ממזמן הייתי כבר מנסה לחפש משהו 🙂

 223. סיפורים רבים מספרים אנשים שיש בנות ים וכל מיני יוצרים מוזרים אומרים שבנות הים שרות סירנות מה שאומר שהשירה שלהם גורמת לספינות להגיעה למשלוש אומרים גם שלאחר שהכל נשאב למשולש בנות הים אוכלות את החי או המת ולא הן לא כאלה יפות כשהיה את הצונאמי נראה לי ב2006 או 05 מצאו בת ים והיא לא הייתה בכלל יפה אפילו מפחידה ואני חושבת שיש מצב שיש חייזרים אבל לא במשולש אולי בכוכב אחר

 224. אביב
  אני יודע את התשובה הנכונה לתופעה של משולש
  ברמודה, זה חלק מכדור הארץ השואב את האוניות ןמטוסים, לתוך לבת כדור הארץ, כאשר משולש ברמודה שואב אותם נחלש הברזל ומפילם ללבת כדור הארץ, הם נמסים מהלבה.

 225. אני חושב שמשולש ברמודה הוא מערבולת שמובילה לחור עמוק באוקיאנוס האטלנטי. והחור מוביל לבטן כדור הארץ.

 226. לפי דעתי זה חיזרים כי זה צורה של משולש והמשולש הזה יכול להיות הספניה שלהם ממש מסתורי אני כבר רוצה לדעת מה קורה שם חיים או מתים או הולכים לעולם אחר אני חוקר את זה כי זה מענין אותי מעוד אני מקווה שאלה שנעלמים לפחות הולכים לעולם טוב יותר….

 227. קודם כל אני ממש פוחדת מהעניין הזה ומקווה שבעתיד הקרוב יפתרו את התעלומה הזו.
  אני חושבת שהולכים לעולם אחר (עתיד,עבר,הוא לחלל) אותי יותר מעניין זה לאן האנשים הולכים ואם הייתה לי אפשרות הייתי הולכת לשם בודקת וחוזרת אבל כמו שאומרים זה כרטיס רק צד אחד לא חוזרים אף פעם.
  ויש האומרים שהולכים לחור השחור והוא מוביל את האנשים ששם לעולם אחר חדש ישן אי אפשר לדעת.
  לפי דעתי החיזרים הם ממש לא קשורים לזה וגם הם בכלל לא קיימים. אבל צריך לקוות שיפתרו את התעלומה הזו.ומקווה שימציאו כלי מסויים שיראה לנו מה יש ומה נסגר עם המשולש הזה!.

 228. זה אחד הדברים הכי מפחידים ומסתורים ששמעתי..יש כאלה שאומרים שבמשולש ברמודה ( מתחתיה) אין סוף וזהו בעצם המעבר בין החיים בכדור הארץ לחלל(דרך ידירה) ויש כאלה שאף אומרים שזוהי חטיפה על ידיי החייזרים.
  אי אפשר לדעת..הרי אף כלי שיט בעולם לא חזק מדיי כדי להכנס לסוף של האוקינוס ולגלות זו.

 229. תאמת שזה מעניין אותי יותר מדי…
  איך זה למה זה ומה זה…
  כשהייתי קטן אמרו לי שהדוד שלי לא חזר כי הלך לשם.
  ונעלם…
  מה זה נעלם לאן הלך…?
  הוא חיי?
  הוא מת?
  מה נסגר עם זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן