סיקור מקיף

משרד המדע והטכנולוגיה מזמין את הציבור לאירועי ‘ליל בראשית’ שיתקיימו בחינם ברחבי הארץ

האירועים יערכו ביום חמישי הקרוב, 11 באפריל, בין השעות 19:00-23:00 ויכללו צפייה משותפת בנחיתה של “בראשית” על הירח ללא תשלום בכל רחבי הארץ * שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: “האירוע הזה מוכיח שוב את עוצמותיה הטכנולוגיות של ישראל וימלא את לבבות כל הישראלים בגאווה גדולה ובשמחה עצומה. ראוי שכל אזרחי ישראל יקחו חלק באירוע ההיסטורי”

משתתפים באירוע "ליל יורי". צילום: עידית ניסנבאום
משתתפים באירוע “ליל יורי”. צילום: עידית ניסנבאום

מדינת ישראל רשמה הישג היסטורי עם הצטרפותה למועדון שבע המדינות שהצליחו להכניס חללית למסלול סביב הירח. ביום חמישי הקרוב צפויה ישראל לרשום הישג נוסף, כאשר החללית “בראשית” תנחת על הירח ובכך ישראל תעמוד בשורה אחת עם ארה”ב, רוסיה וסין במועדון המדינות שהנחיתו חלליות על הירח.

משרד המדע והטכנולוגיה מברך את SpaceIL והתעשייה האווירית על ההישג המשמעותי ומזמין את הציבור הרחב לחגוג ביחד את נחיתת החללית הישראלית הראשונה על הירח במסגרת אירועי “ליל בראשית” ביום חמישי הקרוב, 11 באפריל 2019. החגיגות בהפקת סוכנות החלל במשרד המדע והטכנולוגיה יורכבו מפעילויות יוצאות דופן בתחומי האדם בחלל, טכנולוגיות חלל, אירועים משפחתיים ועוד.

אירועי החגיגות המרכזיים לציון נחיתת בראשית יתקיימו במספר מוקדים בארץ: קריית שמונה, הוד השרון, ירושלים, גבעתיים ומצפה רמון. הציבור הרחב מוזמן למגוון פעילויות ואירועים במוקדים אלה, שכוללים עמדות תצפית אסטרונומית, חידון חווייתי במציאות רבודה, המספר את התפתחות חקר החלל מהאדם הראשון בחלל – יורי גגרין עד ל”בראשית”, צילום סלפי על הירח, מסיבות הורים וילדים ועמדות איפור מיוחדות. האירועים פתוחים לכל המשפחה ללא תשלום וללא רישום ראש.

כמו כן, עתידות להתקיים פעילויות גם ברחבי הארץ בהובלת Horizon, קהילת מחנכי החלל הראשונה בישראל: ירכא, נהריה, עמק יזרעאל, גבעתיים, תל אביב, כפר סבא, נתניה, ראשון לציון, מטה בנימין, צור הדסה, בית שמש, עין נקובא, מודיעין, קריית גת ועוד.

אירועים אלה מהווים צעד נוסף לקירוב הקהל הרחב לתחומי מדע וחלל, לעורר מודעות להישגי המדע והמדענים בארץ ובעולם ולעודד חינוך למדעים. האירועים מנגישים את המדע לקהלים רחבים וחדשים בדרך חווייתית ובלתי אמצעית כדי לעורר עניין ולמידה של תחומים שנתפסים לעיתים קשים להבנה ומרתיעים.

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: “הנחיתה הצפויה של ‘בראשית’ על הירח היא אירוע לאומי! עם הנחיתה, תהיה ישראל, המדינה הרביעית בעולם שתנחית חללית על הירח. האירוע הזה מוכיח שוב את עוצמותיה הטכנולוגיות של ישראל וימלא את לבבות כל הישראלים בגאווה גדולה ובשמחה עצומה. ראוי שכל אזרחי ישראל, בכל הארץ, יקחו חלק באירוע ההיסטורי”.

לינק לפירוט האירועים באתר סוכנות החלל במשרד המדע והטכנולוגיה:

תגובה אחת

  1. הפרוייקט הוא כמעט כולו פרוייקט של יוזמה פרטית, וכדאי שיישאר כזה, בלי הזיהום הסביבתי של שר המדע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן