סיקור מקיף

באוסטרליה מתעדים את השנה החמה ביותר שתועדה ביבשת אי פעם

אוסטרליה מתעדת את השנה החמה ביותר שתועדה ביבשת האוסטרלית מעולם. על פי לשכת המטאורולוגיה האוסטרלית שנת 2005 הייתה השנה החמה ביותר מאז שהתפשטו האמצעים המדוייקים למדידת טמפרטורות בשנת 1910

גז מיונן נזרק מהשמש בעקבות התפרצות, כפי שנקלט במצלמות הלוין SOHO המיועד לתצפיות בשמש בקרינת UV. אורך השובל כשלושים רדיוסי ארץ.
גז מיונן נזרק מהשמש בעקבות התפרצות, כפי שנקלט במצלמות הלוין SOHO המיועד לתצפיות בשמש בקרינת UV. אורך השובל כשלושים רדיוסי ארץ.

על פי המידע שנאסף על ידי הלשכה המטאורולוגית, הטמפרטורה העונתית הממוצעת באוסטרליה בשנת 2005 הייתה גבוהה ב-1.09°C מעל הטמפרטורה הממוצעת בין השנים 1961 – 1990, והדבר מאשש עוד יותר את העדות להתחממות כדור הארץ ולשינויים באקלים הגלובלי.

מקורות בלשכה טוענים ישנם עדויות לנסיגת קו השלג בחורף, עליה ב"קרה" פתאומית, ועליה בימים החמים ברמה קיצונית. מומחים צופים כי המגמה תמשיך, וכל המודלים מראים עליה בטמפרטורות לאורך כל המאה ה-21.

העליה הממוצעת הקודמת של 0.84°C נמדדה בשנת 1998, ולמרות שהעליות נראות קטנות יחסית, כל עליה של 1°C בטמפרטורה הממוצעת שוות ערך לנדידה ב-100 ק"מ צפונה של עיירות באוסטרליה הדרומית.

מאז שנת 1979, מלבד 4 שנים, בכל שנה נרשמה טמפרטורה גבוהה מהטמפרטורה הממוצעת. הטמפרטורה של המדינה כולה עלתה ב-0.9°C מאז 1910 – בהתאמה מלאה עם ההתחממות הגלובלית של כדור הארץ. ומחקרים מדעיים קישרו את ההתחממות כדור הארץ וההתחממות האוסטרלית לאפקט החממה שנובע מגזים שונים בנמצאים באטמוספירה העוטפת של כדור הארץ ולא מאפשרים לחום הנפלט מהאדמה לצאת לחלל החיצון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן