סיקור מקיף

אייזק אסימוב כובש את הווליוד: ארבעה אולפנים עובדים על יצירותיו

 רידלי סקוט ודמי מור בין היוצרים שישתתפו בארבעה עיבודים קולנועיים ליצירותיו של אסימוב 

  
 
שמונה שנים אחרי מותו, הפך הסופר המנוח אייזק אסימוב לשם החם של הוליווד. לא פחות מארבעה אולפנים עוסקים עכשיו בעיבוד יצירות של אסימוב לסרטים.

אולפני פוקס יעבדו לסרט את סיפורו של אסימוב "ילד האתמול". בסרט תככב דמי מור בתפקיד האחות שנקשרת לילד שחזר מן העתיד.
בעסקה אחרת השיגה "פוקס" אופציה לעיבוד הסדרה הפופולרית ביותר של אסימוב "המוסד השמיימי". הסדרה הזו היא אחת מרבי המכר הגדולים בז'אנר המדע הבדיוני, למעלה מ-20 מיליון עותקים נמכרו ממנה. שקאר קאפור, במאי הסרט "אליזבת" אמור לביים את הסרט.

אולפני "פאראמונט" עומדים להפוך את "קץ כלזמן" לסרט בבימויו של רידלי סקוט על פי תסריט של גארי גולדמן, שכתב את "זיכרון גורלי". ואילו חברת "סוני" עובדת על סרט אנימציה את הסדרה "נורבי". אסימוב כתב את 10 ספרי הסדרה הזו לילדים יחד עם אשתו, ג'נט, והיא תהיה יועצת קריאטיבית לסרט.

כל עיסקה כזו, במידה ותצא לפועל, תסתכם בתשלום של שבע ספרות לכיסם של יורשיו של אסימוב.
אסימוב, מסופרי המדע הבדיוני המוערכים ביותר, ומדען בזכות עצמו, כתב למעלה מ-460 יצירות הכוללות ספרים וסיפורים קצרים. למרות שכתב גם יצירות לא בדיוניות וסיפורי מסתורין, הרי שהתמחותו הייתה מדע בדיוני, עם עלילות עתידניות נטולות חייזרים אך עמוסות במסרים הומניסטיים.

יצירותיו של אסימוב השפיעו על יוצרים רבים של סרטי מדע בדיוני בני זמנינו, אבל רק מעט מהן עובדו עד כה לקולנוע. אסימוב עצמו לא ניסה במיוחד לקדם את הפיכת ספריו לסרטים, פעם מכר את הזכויות לאחד מספריו ב-50$. עם זאת אסימוב לא היה זר לגמרי בהוליווד. הוא יעץ ליוצרי "מסע בן כוכבים" בבניית דמותi של דאטה, בעל המוח הפוזיטרוני.
 

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן