סיקור מקיף

התעשייה האווירית ביצעה הבוקר שיגור מוצלח נוסף למערכת נשק חץ-3

הבוקר נערך בהצלחה ניסוי טיסה שני בו נבחנו יכולותיו של טיל היירוט חץ-3 במתאר טיסה מורכב.

ניסוי מוצלח במערכת חץ 3 פברואר 2013. באדיבות התעשיה האווירית ודוברות משרד הבטחון
ניסוי מוצלח במערכת חץ 3 פברואר 2013. באדיבות התעשיה האווירית ודוברות משרד הבטחון

הבוקר 3/1/14 נערך בהצלחה ניסוי טיסה שני בו נבחנו יכולותיו של טיל היירוט חץ-3 במתאר טיסה מורכב. בניסוי זה נבחנה גם מערכת הנשק הכוללת מכ"מי "אורן" מתוצרת תע"א / אלתא, ומערכת ניהול היירוטים מתוצרת אלביט / אלישרא ומלמ.

טיל החץ מיועד ליירט בחלל טילים ארוכי טווח המאיימים על מדינת ישראל, במטרה להרחיק את הסכנה אל מחוץ לגבולות המדינה. לשם כך נדרשת מערכת הבקרה להשתמש באמצעים לגילוי מוקדם ככל האפשר של השיגור.

 

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית (התע"א), שיגר בתום הניסוי המוצלח אגרת ברכה לעובדי התע"א, ובראשם עובדי מפעל מלמ בחטיבת מערכות טילים וחלל, בה הביע את הערכתו לעובדים על ההישג המרשים בפיתוח המערכת ובהצלחת הניסוי.

"ההישג בפיתוח החץ -טיל היירוט המתקדם מסוגו בעולם, פורץ דרך בביצועיו ובטכנולוגיה שלו. זהו ניסוי שני מוצלח בתוך פחות משנה. הניסוי המוצלח הראשון התקיים בפברואר, 2013. בפיתוח המערכת באה לידי ביטוי חדשנות, יצירתיות, ומסירות אישית ראויה לציון של כל העוסקים בנושא. לעובדי התע"א מחויבות אישית לתרום לפיתוח שכבת ההגנה העליונה החיונית ליכולות הגנתה של מדינת ישראל מפני האיום האסטרטגי של טילים ארוכי טווח. הצלחת הניסויים, והתוכנית כולה הם עדות נוספת ליכולותיה המתקדמות של התעשייה האווירית".

הפרויקט לפיתוח מערכת חץ-3 מובל על ידי מנהלת חומה במפא"ת, במשהב"ט, ועל ידי הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים (MDA). מפעל מלמ של התע"א הוא הקבלן הראשי בפרויקט, בשיתוף פעולה עם חברת בואינג בארה"ב המפתחת ומייצרת מרכיבים במיירט. תעשיות ישראליות הנוטלות חלק בפרויקט הן מפעל תממ של התע"א, תעש ורפאל.

יחודו של מיירט חץ-3 הוא ביכולותיו המתקדמות ליירוט טילים בליסטיים ארוכי טווח זמן מוקדם יותר לאחר גילויים, בטווחים ובגובה רב מחוץ לאטמוספירה של כדור הארץ, יותר מאשר מיירטים בדור הנוכחי.

שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

4 תגובות

  1. 1. "כמה טילים בו זמנית החץ מיירט?" טיל אוייב אחד.

    2. "מה השימוש שלו אם משגרים יותר?" אז משגרים יותר טילי חץ, ובמקביל חיל האוויר תוקף את המשגרים.

    3. "כמה חוסר השימוש הזה עלה?" איזה חוסר שימוש? על מה אתה מדבר?

    4. מה אתה מציע להפסיק "לבזבז כסף" על פיתוח מערכות הגנה כאלה? להמתין שבזמן מלחמה טילים במשקל טון יפלו בזה אחר זה במרכזי ערים ועל בסיסים של חיל האוויר?

  2. לפקלשתז -החץ אמור להיות נידבך חשוב בתוכנית הגנה כוללת .וטוב שיש חץ ,מי כלום.

  3. כמה טילים בו זמנית החץ מיירט? מה השימוש שלו אם משגרים יותר? כמה חוסר השימוש הזה עלה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לוגו אתר הידען
דילוג לתוכן