סיקור מקיף

טיל "חץ 2 משופר" ביצע ניסוי יירוט מוצלח

במהלך הניסוי שוגר טיל המדמה איום בליסטי בתנאים מאתגרים במיוחד. לאחר שיגור המטרה נכנסה המערכת לפעולה, המכ"מ זיהה את המטרה והעביר נתוניה אל מרכז ניהול הירי אשר חישב תכנית הגנה נגדה.

תרשים המתאר את מהלך הניסוי
תרשים המתאר את מהלך הניסוי

פורסם ב-7 באפריל, 18:25

אתמול (6 באפריל 2009), בשעות הבוקר, בצעה מערכת "חץ" ניסוי מערכתי מוצלח. זהו הניסוי השבעה עשר של מיירט ה"חץ" והניסוי האחד עשר של מערכת הנשק. בניסוי זה נבחנו יכולות משופרות של מערכות הנשק, כפי שפותחו במסגרת תוכנית השיפורים (ASIP) המשותפת לישראל וארה"ב.

במהלך הניסוי שוגר טיל המדמה איום בליסטי בתנאים מאתגרים במיוחד. לאחר שיגור המטרה נכנסה המערכת לפעולה, המכ"מ זיהה את המטרה והעביר נתוניה אל מרכז ניהול הירי אשר חישב תכנית הגנה נגדה.

הנתונים הועברו אל המשגר ומיירט הניסוי בעל הביצועים המשופרים ביצע את מסלולו בהצלחה מלאה והשמיד את המטרה.

בניסוי השתתפו נציגי משרד הביטחון, משרד ההגנה האמריקאי והתעשיות השותפות בפרויקט.

הצלחת הפרויקט מהווה מדרגה חשובה בתכנית הפיתוח ובהתפתחות היכולות המבצעיות למתן מענה לאיום הגובר של טילים בליסטיים בזירה.

שר הביטחון, אהוד ברק, צפה בשיגור ה"חץ" ממסוק צה"ל בעת חזרתו מסיור באוגדת עזה. השר עודכן על תוצאות הניסוי. השר ציין: "מערכת ההגנה העתידית היא פרויקט חשוב עבור מדינת ישראל. השילוב יחד של מערכת "כיפת ברזל", שגם היא ביצעה ניסוי מוצלח בשסוע שעבר, עם מערכת ה"חץ", וה"חץ המשופר" יעניקו הגנה מיטבית מאיומים קרובים ומידיים ועד איומים אסטרטגיים. מערכת הביטחון פועלת באופן אינטנסיבי על מנת לספק מערכת הגנה רב שכבתית מפני טילים ורקטות להבטחת ביטחוניים של אזרחי ישראל".

מנכ"ל משרד הביטחון, פינחס בוכריס, מסר שהצלחת הניסוי מהווה נדבך חשוב בפיתוח מערכת הגנה בפני איומים עתידיים. המנכ"ל שיבח את אנשי התעשיות הביטחוניות, אנשי משרד הביטחון וצה"ל על שיתוף הפעולה, היצירתיות ויכולות הפיתוח שהביאו להצלחת הניסוי.

יצחק ניסן, מנכ"ל התעשייה האווירית, אמר בנוגע לניסוי:" זוהי הצלחה משמעותית ביותר בניסוי אתגרי מול איום המייצג יכולות עתידיות שאולי יופיעו בזירה. התעשייה האווירית עם מפעל מל"מ כקבלן ראשי ומפעלים נוספים של התעשייה האווירית, תורמים את תרומתם למערכת הביטחון, לצה"ל ולמדינת ישראל".

28 תגובות

 1. ירון:
  אחת התגובות בערבית תורגמה פעמיים (על ידי אבי ויריב שהפעילו את גוגל טרנסלייט).
  מתגובות אלו יכולת ללמוד איך תוכל לתרגם בעצמך את מה שלא תורגם.
  לו עשית זאת היית רואה שזה גם לא היה שווה תרגום אבל אתה מוזמן לנסות.
  http://translate.google.com/

 2. אבי:
  יש תגובות בערבית.
  מה רשום בהן?
  איננו קוראים ערבית, חבל – אך מישהו קורא את הכתבות שלך על חץ.

 3. יש לי שאלה פשוטה.אם איראן תשלח מאות טילים במכה אחת כאשר רק מספר טילים הם גרעיניים מערכת החץ תיהיה מסוגלת לאבחן איזה טיל הו גרעיני?ואם לא האם הי תהיה מסוגלת לפגוע בכולם הגנה של 100% כי אם לא מספיק שני טילים 1 בת"א 1 בירושלים ומאות אלפים יאבדו את חייהם ותחשבו על זה

 4. לשומר שבת:
  אני באמת לא חושב שאתה כותב ברצינות.או שאתה חילוני שמאיזושהי סיבה שונא חרדים ולכן רוצה להציג אותם באופן קיצוני כמתנגדים לכל דבר במדע ותרבות או שאתה פשוט חרדי ממש ממש הזוי.
  למקרה הראשון: אני מייעץ לך טיפול פסיכולוגי.
  למקרה השני: מכיר את האמרה ואהבת לרעך כמוך? רבי עקיבא (אני מניח שאתה מכיר אותו )אמר שזה כמו כל התורה כולה. אז אולי במקום להוסיף שמן למדורה לוויכוחים בין חילונים ודתיים תרגיע קצת .
  וכל הקוראים האחרים בבקשה לא להגיב למה ששומר שבת אומר.
  ראיתי כמה וכמה דיונים איתו שפשוט הדרדרו מהר מהר לעלבונות ובכלל לא היו קשורים לאתר או למדע ,חברים ,תזכרו למה נכנסתם לאתר ותחסכו לכולנו את הויכוחים האלו.

 5. יופי טופי לניסוי החץ…כמה תובנות אבל…

  1.מה יקרה אם לא יירו טיל אחד אלא מטח של הרבה טילים שאחד מהם גרעיני..מערכת החץ שיש לנו כרגע רק שתי סוללות פעילות בכלל יכולה לעמוד בזה? זהו שלא…

  2.הניסוי היה מוצלח..זה אומר דגם פעיל עוד שנה וחצי שנתיים רק…אללה איסתור ולהקתו מה יכול לקרות עד אז במדינה כמו שלנו שכל יום אקשן

  3.אם אכן ייורט הטיל מבעוד מעוד..סוריה חברתנו המושבעת כנראה תהיה זו שתחטוף אותו בשטח שלה …מה שנקרא שתי ציפורים במכה אחת.

  4.מה עם הנאוטילוס ….משהו???? אי שם ??? קצת שכל …להביא בכל זאת לפה?

  5.למה לחכות לאיראנים שישמידו אותנו? …אנחנו עושים את זה בעצמנו בצורה די טובה כבר לא?

 6. שלום לכל הפלסטינים/אירנים /סורים שהגיבו קודם כל ברוכים הבאים, אם אתם רוצים שנבין מה כתבתם אתם צריכים לכתוב בעברית, וכך נהפוך את המונולוג לדיאלוג.
  ואני מקווה שאף אחד מהעמים לא יצטרך להשתמש בנשקים האלה.שלום.

 7. המיקום הגיאוגרפי , בו נמצאת ארץ ישראל והשוני המהותי שבין העם היהודי לשכניו , יוצרים לחץ , שמתורגם לאיום מתמיד מצד מדינות קיצוניות על ארץ ישראל , שבלימתו כתוצאה מיכולות יוצאות דופן של צה"ל וכוחות הביטחון – יוצר איזון , שהמדינות השכנות מתעלמות ממנו , ולא זוכרות את חוסר האיזון שהיה בטרם קום מדינת ישראל .

  במצב הנוכחי לישראל אין ברירה אלא להמשיך ולהשתכלל ביכולות ההגנתיות שלה .למדינות העוינות שמסביב , יש ויש ברירות ( ברירות הקיום – תמיד ) , גם כאשר הן מפסידות בעימות צבאי כלשהוא ( אם בכלל וכאשר גורם כלשהוא מאיים עליהן , ובוודאי לא ברמות עוצמה ועוינות כפי שהן מתייחסות לישראל ) .

  נכון יהיה מצד המדינות העוינות , להתחיל להסתגל למחשבה , ולהשלים עם קיומה של ישראל , כאשר בישראל מחויב שינוי מסוג אחר של שתילת רעיונות ברמה הבין לאומית , על הצורך החשוב בשלום עתידי בין המדינות , שמאכלסות כדור ארץ שהאיום של איתני הטבע : רעידות אדמה , התפרצויות של הרי געש , סופות אימתניות ,קיימים בו מאז ומתמיד , וזאת כאשר המסלול שמאפשר את החיים בו ( סביב השמש ) , לא רואים כמותו באין ספור מרחקי שנות אור. גם תוחלת החיים עליו , נגמרת מהר מאוד ביחס .

  נכון יהיה מצד כל הגורמים מעצבי מדיניות ורוח ( דתות ועוד ) , לפתח הבחנות בין הסביבה המשותפת ( כדור הארץ ) , לציפיות שצומחות החל מהרמה האישית , ולמצוא איזון עתידי נכון וסביר .

 8. רזיאל:
  מה הפראנויה הזאת.
  נראה לי שבמקום לאמץ את חבריך אל לבך אתה נוטה לייחס להם כוונות זדון.

 9. איראן קיבלה מעט סיוע מהשוק השחור של דר' חאן הידוע לשימצא וכל הבסיס הטכנולוגי לטילים הוא מהנדסה לאחור של טילי הנו-דונג הצפון קוריאנים.
  המעבר לטילי דלק מוצק והייכולת להרים לווין לחלל היא ההישג.

 10. "ان ايران" لم تنجح وحدها في جميع ؛ الخاص بك وتبين المقارنة الخاصة بك فقط السلوك العدواني الدينية الخاصة بك ،
  الأمل في يوم واحد من الدماغ الخاص بك قليلا ستضع وسوف يكون من المفيد في شيء
  تفخر الاسرائيلية

 11. אה וזה רק ניחוש מהתרגום אין לי חצי מושג בשפה המחורבשת הזאת, יכול להיות שהוא דווקא בחור נחמד

 12. אם להסיק שמהצבת ישראל במרכאות הכוונה הייתה זלזול, ששאר ההודעה לפי אותו קונטקסט היא שזה מדהים שבעוד ישראל וארה"ב עבדו ביחד אירן לבדה הצליחה לייצר את השיהאב שמסתבר (ככה הבנתי את זה) שפועל רק על חצי מהירות בינתיים כדי שיהיה מדוייק יותר (איזון אפקטיבי)

  בקיצור, לא הייתי מאשים את גוגל תרגום

 13. ובקשר ל"מקומות החיוניים":
  אם ה' צריך את הכספים שבוזבזו על הפיתוח שבכתבה, אולי יברא לעצמו כמה מעות לשימושו.

 14. מתרגום Google לאנגלית עולה שהכוונה היא "…וכן בהשוואה עם "שיהאב" אירן לא עמד בציפיות עד לרמה של חצי מהירות. כדי להשיג איזון אפקטיבי." תחשבו מה זה אומר…

 15. בס"ד
  שוב בזבוז כספים שיכולים במקום זה ללכת למקומות חיוניים יותר כמו לבחורי ישיבות ולהטמעת
  התורה בחינוך ילדי ישראל.
  אם במקום צבא היו כל עם ישראל עוסקים בתורה, ה' היה מנצח בעבורנו את אויבנו.

 16. יש רק בעייה אחת, ראש נפץ גרעיני עלול להגיע (באמצעות ארגון טרור שנתמך ע"י איראן) למרכז תל-אביב גם בתוך משאית תמימה למראה או בתוך מכולה שהגיעה באנייה לנמל חיפה, אסור להתמקד רק בסכנה של טילים הסכנה הזו יכולה להגיע גם בדרכים אחרות.

 17. וזה התרגום של גוגל לדברים –

  מאת: שלב –

  7/04/2009 בשעה 20:30

  "זה מדהים פיתוח של שיתוף פעולה מדעי בין צבא ארה"ב לבין "ישראל", וכן בהשוואה עם "שיהאב" אירן לא התגורר עד לרמה של חצי מהירות. כדי להשיג איזון אפקטיבי."

  http://www.google.co.il/language_tools?hl=iw

 18. לא אמור להתרחש פיצוץ גרעיני כי על מנת שתתרחש תגובה גרעינית צריך פיצוץ מאוד מאוד מבוקר של חומרי הנפץ שבטיל שמתחילים את התגובה הרעינית. מצד שני חומר רדיואקטיבי כן יתפזר באוויר ועל הקרקע… עדיין עדיף.

 19. שאלה: אם טיל שכזה, חמוש בראש נפץ גרעיני, משוגר לאן שהוא וטיל ה"חץ" מצליח לירטו (להשמיד אותו באויר), האם הטיל מתפוצץ ויוצר פיצוץ גרעיני או שמא פיצוץ רגיל?

 20. google translation

  זה מדהים פיתוח של שיתוף פעולה מדעי בין צבא ארה"ב לבין "ישראל", וכן בהשוואה עם "שיהאב" אירן לא התגורר עד לרמה של חצי מהירות. כדי להשיג איזון אפקטיבי

  אשמח אם מישהו יתרגם זאת יותר מדויק. אני לא הבנתי. גם לא הבנתי למה "ישראל" במרכאות….

 21. هذا تطوّر ملحوظ، في التعاون العلمي العسكري بين الولايات المتحدة و"إسرائيل"، وبالمقارنة مع صاروخ "شهاب" الإيراني، لم يرقَ لمستوى نصف سرعته. لتحقيق التوازن الفعّال

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן