סיקור מקיף

רוסיה שיגרה שלושה לוויני ניווט Glonass נוספים

מערך לוויני Glonass, התשובה הרוסית למערך לוויני ה GPS של ארה”ב. המערכת מונה כעת 16 לווינים, מתוכם 14 פעילים

טיל Proton שיגר ב-25 בספטמבר 2008 שעבר שלושה לווינים נוספים למערך לוויני הניווט הרוסי ההולך ומתחדש במהירות בחודשים האחרונים טיל ה Proton הוזנק מאתר השיגורים בביקונור שבקזחסטאן , שלושת השלבים הראשונים של הטיל הובערו במהלך תשע הדקות הראשונות לשיגור והשלב הרביעי, העליון מסוג Block DM הוצת פעמיים על מנת להביא את שלושת הלווינים בסדרת Glonass למסלול גבוה ביניים הלווינים , במשקל 1,500 ק”ג שוחררו במסלול מעגלי בגובה 19,200 ק”מ ובהטייה של 64.8 מעלות . זה היה השיגור השביעי השנה של מטען לחלל באמצעות טיל Proton.

מערך לוויני Glonass, התשובה הרוסית למערך לוויני ה GPS של רוסיה, מונה כעת 16 לווינים. על פי דווח של סוכנות החלל הרוסית, לווין אחד עובר כעת סדר תחזוקה ואחד עומד לצאת מהשירות , מה שמותיר במערכת 14 לווינים בפעילות מבצעית יומית. מערכת לוויני Glonass מנוהלת על ידי הצבא הרוסי והיא משגרת שני אותות ניווט למשתמשים צבאיים ואזרחיים . הערוץ האזרחי מספק מיקום בטווח דיוק של 60 מטרים

יש צורך במערך המונה 18 לווינים הממוקמים בשלושה מישורים מסלוליים על מנת לספק כיסוי מעטפת מלא של כל רוסיה ומערך בן 24 לווינים על מנת לספק כיסוי גלובלי. פקידי ממשל רוסיים רוצים שעד שנת 2011 יהיו במערך Glonass בסך הכל 30 לווינים, כולל לוויני גיבוי. שלשוה לווינים נוספים בסדרת Glonass ישוגרו השנה במהלך חודש דצמבר ולווינים נוספים ישוגרו בשנה הבאה.

אתר הלוויינים הישראלי

4 תגובות

  1. רוסיה לא יכולה להרשות לעצמה מלחמה קרה נוספת .
    זה יגרום לה להתמוטט ,ואף אחד לא ילך אחריהם (אולי אירן)

  2. לולרי,
    סביר יותר שהם צריכים מערכת מיקום צבאית עצמאית כדי למקם כוחות, כלי טיס ו … טילי שיוט. המלחמה הקרה #2 כבר החלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן