סיקור מקיף

רוסיה ביצעה בהצלחה שיגור בכורה של משגר חדש – אנגארה

מדובר במשגר הראשון שפותח כולו לאחר התפרקות ברית המועצות והוא יוכל להחליף את משגרי הלוויינים מסדרת פרוטון וסויוז

השיגור הראשון של משגר אנגארה מקוסמודרום פלסצק ברוסיה, 23/12/14. צילום: סוכנות החלל הרוסית
השיגור הראשון של משגר אנגארה מקוסמודרום פלסצק ברוסיה, 23/12/14. צילום: סוכנות החלל הרוסית

רוסיה ביצעה בהצלחה שיגור בכורה של משגר חדש, הראשון שפותח ונבנה ברוסיה בעידן שלאחר התפרקות ברית המועצות.

המשגר אנגארה (ANGARA) הוא החדיש ביותר בצי הטילים של רוסיה, והוא מיועד לשמש למגוון רחב של משימות שיגור לחלל – החל משיגור לוויינים למסלולים נמוכים, דרך שיגור לווייני תקשורת במסלולים גיאו סטציונריים ושילוח חלליות מחקר למערכת השמש, ועד לשיגורים מאויישים.

אנגארה עתיד להחליף את משגרי הלוויינים מסדרת פרוטון וסויוז, ולהוות משגר יחיד של תוכניות החלל הרוסיות לעתיד. טיסת הבכורה בוצעה מהקוסמודרום (שדה שיגור לחלל) "פלסצק", בתנאי מזג אוויר של קור, ושלג – תנאים ייחודיים שרק משגרים רוסיים עומדים בהם. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עקב מלשכתו אחר השיגור- ובירך את צוות המפתחים לאחר הטיסה מוצלחת.

המניע העיקרי לפיתוח המשגר הוא רצונה של רוסיה להבטיח את עצמאותה בתחום השיגורים לחלל ולא להיות תלויה במתקני השיגור של קוסמדרום בייקונור שבקזחסטן.

עם התפרקות ברית המועצות ירשה אוקראינה את רוב מתקני ייצור הטילים. כעת, על רקע המתיחות עם אוקראינה, ההתבססות על יצרן רוסי נועדה להפחית את התלות ביצרני משגרים אוקראינים.

2 תגובות

  1. כחלק מהעצמאות של תוכנית החלל הרוסית .יש בניה של קוסמודרום חדש במזרח הרחוק הרוסי.לדעתי חיבור מחודש למדינות ברית המעצות יחליש את רוסיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן