סיקור מקיף

עמוס 4 שוגר מקזחסטן – עדכון הלווין נפרד מהטיל בהצלחה והוא מקיים תקשורת עם תחנת הקרקע

ואולם רק בשעה ארבע לפנות בוקר לערך, נוכל לדעת האם הלווין נפרד בהצלחה מהשלב העליון של הטיל * הלוויין מתוצרת התעשייה האווירית נועד לספק שירותי לווין ל-VSAT, טלוויזיה רב ערוצית ושירותי פס רחב לשטחי רוסיה, המזרח התיכון דרום אסיה ומרכז אסיה

תצלום מהשידור החי של שיגור הלווין עמוס 4
תצלום מהשידור החי של שיגור הלווין עמוס 4

עדכון – 08:30: יוסי וייס,מנכ"ל התעשיה האווירית מדווח מאתר השיגור בבייקונור: "תהליך שיגור לוויין התקשורת עמוס 4 מסתמן כתקין. סמוך לשעה שש בבוקר הופרד הלוויין בהצלחה מהמשגר, מערכותיו התחילו לפעול. הלוויין נמצא בקשר רציף עם תחנת הקרקע". (ראו גם ראיון שהתקיים לאחר השיגור עם מנהל מפעל חלל בתע:א, עופר דרוון, שסיפר על הטכנולוגיה הייחודית של הלוויין)

טיל מדגם "Zenit-2SB" ועליו לווין התקשורת הישראלי עמוס-4 שוגר הערב (23:05 שעון ישראל ממרכז השיגור בייקונור בקחסטן, בדיוק בזמן שנקבע מראש. השיגור בוצע על יד י חטיבת השיגורים הקרקעיים של חברת Sea Launch. כשש שעות לאחר השיגור ייפרד הלווין מהשלב העליון של הטיל.

עם תום השיגור, ימשיך הלוויין במסעו במשך כשבועיים נוספים אל נקודת השמיים 67.25 מעלות מזרח בגובה של כ 36,000 ק"מ. הלוויין יפעל בנקודת שמיים זו במשך מספר חודשים, בהם, בין היתר, ייבדקו המערכות השונות (In Orbit Tests). לאחר מכן יעבור הלווין לנקודת השמיים 65 מעלות מזרח בה ימשיך בפעילותו המסחרית.

הלוויין עמוס-4 שיוצר על ידי התעשייה האווירית לישראל בע"מ (תע"א), נועד לספק שירותי לווין , VSAT טלוויזיה רב ערוצית ישירות לבתים ושירותי פס רחב לאינטרנט לשטחה של רוסיה, וכן למדינות המזרח התיכון, דרום אסיה ומרכז אסיה.

עמוס הוא חלק מ- סדרה של לוויני תקשורת ישראליים המופעלים על ידי חברת חלל תקשורת. הלווינים עמוס -1, עמוס -2, עמוס 3 ועמוס 4 פותחו בתעשייה האווירית ישראלית לישראל. חברת חלל תקשורת מפעילה כיום את הלווינים עמוס 2,3, 5 (שיוצר ברוסיה), ובימים אלה מייצרת התעשיה האווירית את לווין עמוס 6 שישוגר בשנת 2015 על ידי הטיל האמריקני הפרטי פאלקון 9 של חברת ספייס איקס ויחליף את עמוס 2 שיסיים את חייו.

שר המדע הטכנולוגיה והחלל יעקב פרי אמר בעקבות השיגור כי מדבור בציון דרך נוסף במסלול שישראל הציבה בפניה – כניסה לרשימת חמש המדינות המובילות בתחום החלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן