סיקור מקיף

מדינה רדופת שדים חל' ה': את האסטרולוגית לא מפטרים מרשות השידור אבל את האקדמיה סוגרים

מאזינים זועמים על הפסקה פתאומית של שידור אקדמיה בא'

הנה עצומה שקיבלתי מידידה משכילה:

ביום חמישי 17.3.2005, ירדה מעל גלי האתר תוכניתו של בני הנדל "אקדמיה באלף", כך סתם, באמצע 10 סדרות של שיחות שהתקיימו עד לאותו יום. התוכנית נעלמה, ואתמול הופיעה ידיעה קצרה על כך באתר רשות השידור: "סדרות "אקדמיה באלף" ירדו בשלב זה מלוח השידורים מסיבות שאינן תלויות בנו, מיום ה' 17.3.05 ואילך". הסימן הראשון לכך ש"אקדמיה באלף" גוססת היה לפני מספר חודשים, כאשר הרצאת הערב נעלמה מלוח השידורים עם עליית "רשת מורשת". נשארו שתי הרצאות בבוקר, בין שש לשבע, והנה ירד גם עליהן הכורת.

התוכנית הזו, שבני הנדל מוביל אותה שנים רבות, היא אחת מן הפנינים שנשארו ברדיו, כולה תרבות, איכות והנאה ליודעי חן. בני הביא ל"אקדמיה באלף" במהלך השנים מאות יוצרים וחוקרים מכל קצווי קשת הידע והתרבות, שוחח איתם בנחת, בהומור, בידע בלתי נדלה, להנאתם הצרופה של מאזיניו.

אינני יודע מה הביא את הנהלת רשות השידור לבטל את אקדמיה באלף, לאחר שלא עלה בידה להמית את "קול המוזיקה". בסך הכל מדובר בשעה שולית בלוח המשדרים, היא בודאי אינה הפקה יקרה, ואנשים שתוכניות לאניני טעם הן כצנינים בעיניהם, קל להם שלא להיחשף לה. יש לרשות השידור מספיק תוכניות גם עבורם.

אנא, חתמו , ושלחו אל ד"ר יצחק זקס.
עד כה חתמו על העצומה גם שבעה מחתני פרס ישראל.

להלן תוכן העצומה

לכבוד
מר יוסף בראל,
מנכ"ל רשות-השידור,
רח' יפו 161
ירושלים 91280

הנדון: הפסקת שידור התוכנית "אקדמיה באלף" בעריכת בני הנדל

אנו הח"מ רוצים להביע אכזבה עמוקה מהפסקת התוכנית האיכותית "אקדמיה באלף",
ששודרה במשך שנים ברשת א'.

אנו מצטערים מאוד על פרישתו של השדרן הייחודי בני הנדל ותמהים במיוחד על כך שגם סדרות שכבר הוקלטו אינן משודרות. יתרה מזאת: סדרות ששידורן החל ושפורסמו בעיתון ובאתר רשות-השידור, נקטעו באמצע, בלי הודעה מוקדמת, הסבר, או התנצלות.

"אקדמיה באלף" הייתה בעינינו פנינה בין תוכניות הרדיו והיה לה תפקיד רב-ערך בהרחבת הדעת. תוכניות מסוגה ראוי היה לעודד. אנו דורשים שההחלטה להפסיק את שידורה תישקל מחדש.

על החתום _______________________________

2 תגובות

 1. לצערי, לא התפניתי, לאחרונה להאזין לבני הנדל ולאורחיו, אמי תהיה בקרוב בת 101 ושעות השידור של בני הן שעות הסיעוד היותר חשובות לה ולי. כל זה לא מקטין את האכזבה שלי מההחלטה להשעות דווקא את השאור שבעיסה, כי אם אין תורה מה טעם לקמח?
  כדבר האמירה (הסינית?) תחילה רצוי לקנות לחם בפרוטה כדי לחיות ובפרוטה השניה מומלץ לרכוש פרח, כדי שיהיה טעם לאותם חיים.

  בני הנדל משול לפרח.

  מזמינה את מקבלי ההחלטות לשוב ולבחון החלטותיהם.
  בתודה מראש,
  שולה לויטל
  מקיבוץ מעוז-חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן