סיקור מקיף

נשיא אירן מחמוד אחמדיניג'אד שוב רומז לתיאורית קונספירציה באשר ל-11 בספטמבר, קרא להעמיד לדין את מי שירה בבן לאדן ולסדר עולמי כלכלי חדש

נשיא אירן מחמוד אחמדיניג'אד אמר הערב בהופיעו בפני מליאת עצרת האו"ם  כי אירן מחויבת לשלום והאשים את מעצמות המערב בסטנדרט כפול כשהם עורכים בעצמם מירוץ חימוש גרעיני

נשיא אירן מחמוד אחמדיניג'אד בעצרת האו"ם, 26 באוקטובר 2012.צילום מסך מה-CNN
נשיא אירן מחמוד אחמדיניג'אד בעצרת האו"ם, 26 באוקטובר 2012.צילום מסך מה-CNN

נשיא אירן מחמוד אחמדיניג'אד אמר הערב בהופיעו בפני מליאת עצרת האו"ם  כי אירן מחויבת לשלום והאשים את מעצמות המערב בסטנדרט כפול כשהם עורכים בעצמם מירוץ חימוש גרעיני.

"האיום של הציונים הלא מתורבתים הקוראים לפעולה צבאית נגד האומה הגדולה שלנו הם דוגמה ברורה למציאות המרה הזו." אמר

אחמדיניג'אד אמר שהמבצעים הצבאיים בעיראק ובאפגניסטן גבו מחיר כבד ממיליוני בני אדם, ולפיכך יש לחקור את כל האמת אודות הסיבה להם (ה-11 בספטמבר) הוא רמז שהציונים שולטים בכלי התקשורת ומונעים חשיפת מידע זה. כמו כן קרא נשיא אירן בנאומו האחרון לפני פרישתו, כי יש להעמיד לדין את מי שחיסל את אוסאמה בן לאדן. בעבר הוא הביע תמיכה בתיאוריות הקונספירציה שגרסו כי הממשל האמריקני הוא זה שיזם או איפשר את פיגועי ה-11 בספטמבר כדי שתהיה לו הצדקה לפלוש למדינות מוסלמיות.

את עיקר נאומו הקדיש אחמדיניג'אד לנושאים כלכליים והציג תוכנית בת שבעה שלבים לסדר עולמי חדש בתחום הכלכלי.

26 תגובות

 1. א א קושר קשרים,אתה תם או ממומן.התם זכאי[טיפש,טוב לב-לא משנה].הממומן חייב.אתה לא נשמע טיפש ולא תם,אבל אינני יודע מי ומה אתה.הסתרת השם מחשידה אותך.לילה טוב [השינה מדבקת].

 2. מבקר המדינה, עברית שפה קשה?
  כתבתי שבוידאו שבמאמר שלי בניין 6 לא נראה מעלה עשן, לא שבשום שלב ב11 בספטמבר לא היה עשן בבניין 6. השריפות הרי לא היו סטטיות הן השתנו עם הזמן. לכן התמונה שלך שצולמה בזמן אחר לא מעלה ולא מורידה בדבר, אז בשלב מאוחר יותר באותו השריפות בבניין 6 גדלו, נו אז מה. אגב מהתמונה שלך אני ממש לא בטוח כמה מהעשן באמת מגיע מבניין 6 וכמה ממבנים אחרים כמו 7 או 5 ו4 שהיו מאחוריו ואף הם סבלו שריפות קשות.
  אותו הדבר נכון גם לגבי הצד הצפוני, אז מצאת סרטון של כמה שניות שבו נראות מעט שריפות בצד הצפוני, אז מה, זה לא שחסרים סרטים שמראים שריפות גדולות יותר:
  http://911myths.com/index.php/WTC7_Fire_Videos

  אבל אני אהיה איתך לארג' ואניח לרגע שמבניין 6 כן עלה עשן גם בזמן שהוידאו שבמאמר אצלי צולם, זה עדיין לא סותר את שתי הנקודות האחרות שלי :
  1. הוידאו צולם סמוך לבניין 7 ועשן ולהבות נראים יוצאים באופן ישיר מהבניין.
  2. כיוון העשן בוידאו הוא מבניין 7 לבניין 6 ולא להיפך.

 3. אבי נראה שאין לך טיפה חוש של ביקורת ואתה מוכן לעמוד דום לנוכח שקרים בוטים של המימשל האמריקאי.
  לפחות נשארו בעלי מקצוע עם עמוד שידרה ואומץ שלקחו על עצמם להתאגד כגון אגודת AE911 ,יש גם כבאי אש שהתאגדו firefightersfor911truth ואפילו יש אגודה של טייסים ואנשי תעופה PilotsFor911Truth

 4. בטח שהותיר אותי ללא מלים.
  איפה כל אלו שדרשו חוש ביקורתי ושום רצון או יכולת עצמית להגיע למידע אמיתי ומבוסס ? 🙂
  "בניין 6 לא מוציא עשן" LOL .
  http://www.fastup.co.il/images/12765230.png
  ואז הוא כמובן ממציא ש"השריפה שככה בצד הדרומי" אם כך הבא נראה מה קורה באותו זמן בצידו הצפוני של מגדל 7
  https://www.youtube.com/watch?v=zwsdntw5h7I
  כלום. מספר שריפות במספר חלונות שאפשר לספור אולי בשתי ידיים . שאר הבניין מבריק ונוצץ.

 5. מבקר המדינה, קראת את המאמר שלי באמת?
  אז איך זה שפיספסת את הוידאו שבו נראות בבירור להבות עולות מהחלק הדרומי של בניין מספר 7 . יותר מזה המצלמה שצלמה אותו הייתה ממוקמת ברחוב שבין מספר 6 למספר 7 כך שבניין מספר 6 היה למעשה מאחוריה וכיוון העשן הנראה בבירור בצילום הוא מבניין 7 לבניין 6 ולא להיפך. וגם בניין מספר 6 מופיע בויאו ולא נראה שהוא מעלה עשן.

  ולשיא החוצפה הגעת כאשר האשמת אותי שאני לא מראה את מה שבאמת קרה לבניין 7 ואז קישרת לוידאו שתמונות ממנו מופיעות אצלי במאמר. אגב הטענה שהסרטון שקישרת אליו מראה את מה שקרה מאחורי העשן היא מגוכחת משום שהוא צולם ממרחק כאשר בניין 6 נמצא בין המצלמה לבניין מספר 7. אבל הוא צולם בשעה מאוחרת יותר אחרי שרוב השריפות בצדו הדרומי של בניין מספר 7 שכחו, ניתן אפילו לראות את סימני השריפה במקומות שבוידאו שאצלי במאמר רואים להבות.

 6. נו, אז מה באמת קרה שם?

  מי שרואה את הוידאוס של נפילת 3 המגדלים יכול לשאול את השאלה: כיצד זה ששריפה בקומות עליונות יכולה להביא לקריסה של מגדל כה גבוה?

  מילא בקומות התחתונות. זה עוד אפשר איכשהו לקבל. אבל בעליונות? ועוד קריסה כה מהירה וסימטרית? הכיצד?

  באמת מריח כמו קונספירציה, לא?

  אז הנה מה שגורסים המסבירים:

  תארו לכם מגדל גבוה, לא נגזים, רק 2 ק"מ. במגדל 400 קומות, ז"א קומה כל 5 מטר. השאלה היא: כיצד תוכל שריפה בקומה ה400 להפיל תוך זמן קצר את כל הבניין בצורה שתיראה כמו הריסה מתוכננת וסימטרית.

  התשובה היא שבכל קומה התקרה, שהיא גם הרצפה של הקומה מעליה, עשויה כמשטח מתכת כבדה ביותר. כאשר מתרופפים בגלל האש העמודים התומכים בקומה העליונה, היא נופלת על זו שמתחתיה, ושתיהן נופלות מיד על הקומה מתחת, ותוך כמה שניות כל הדומינו של הפל קל מגיע לתחתית הבנין, על קומותיו, עמודיו, וזברביריו, בצורה חלקה ויפה.

  איני טוען בעד או נגד קונספירציה, רק מציין שמה שנראה כקונספירציה, אינו בהכרח כזה.

  אבל אם כבר, אז כבר: בסרט "האיש שראה את המחר" (הופק ב1980) טוען וולס שלפי נוסטרדמוס ניו יורק תותקף עיי ערבים בסוף המאה ה20. נזכרתי בסרט (אותו ראיתי ב1988) מיד כשראיתי את המגדלים נופלים ב2001. מה שתפס את עיני היה גל האבק בסרט (דקה 3) שהזכיר לי את גל האבק בקריסת התאומים.

  http://www.youtube.com/watch?v=KDq7JCgJr3Q

  טוב, "הצופן התנ"כי "צפה מלחמה אטומית בארץ בסוף המאה ה20, מיד אחרי ההתנקשות בביבי. אז מה זה אומר?

  זה אומר דרשני.

 7. האמריקאים גם לא נחתו על הירח נכון ? גם זה שקר (יש המון הוכחות שהנחיתה צולמה באולפן!)

  ומה בקשר לשואה ? הרבה אנשים בעולם מתעקשים שהיא כלל לא התרחשה.

  כשאין טיפת חוש ביקורתי ושום רצון או יכולת עצמית להגיע למידע אמיתי ומבוסס אז זו התוצאה, מאמינים לכל שטות ששומעים, אפס יכולת לסנן דברים.

 8. א.א קונספירציות, קראתי את המאמר שלך.
  כמה אירוני איך אתה טוען שAE911 שקרנים, כשאתה עצמך מנסה לסובב את הקוראים במאמר שלך על מגדל 7 . אתה מראה תמונות של מסך עשן , כשמקור העשן הוא מבניין 6 (בין מגדל 1 למגדל 7) שהיה אכול שריפות ועדיין נשאר לעמוד. למה אתה לא מראה מה קורה למגדל 7 מאחורי מסך העשן ?
  הרי יש תיעוד וידאו:
  http://www.youtube.com/watch?v=RfhA_XsYUbk
  אין שום שריפה גדולה ובטח לא רצינית.
  אתה חושב שסתם מאות מהנדסים ואדריכלים יוצאים נגד גירסאת הממשל האמריקאי?

  הצגת חוסר יושר אלמנטרי.

 9. ראוי לציין שבפיגועי התאומים 3 מגדלים קרסו לגמרי. לא רק 2.
  מגדל פלדה שלישי WTC7 בעל 47 קומות נפל כולו ,בבת אחת במהירות כמעט חופשית בצורה סימטרית לתוך יסודותיו.ובלי שום פגיעה קינטית של מטוס, ובלי שום דלק מטוסים.

 10. טעיתי במינוח לא התכוונתי ליסודות, שכחתי איך קוראים לקורות הברזל שמחזיקים את קירות.
  אגב מה שאמרת לא ישכנע את מאמיני הקונספירציות שיחשבו מן הסתם שאיגודי המהנדסים אוימו על ידי הממשל….

 11. אנשים ללא נשוא פנים? חשיבה ביקורתית ורציונלית? בAE911? הצחקת אותי.
  לארגון הזה יש רקורד ארוך של שקרים והמצאות וארגונים מקצועיים של אדריכלים לא רוצים איתם שום קשר.
  ואבי, היסודות של המבנים לא הותכו, אבל החום של השריפה החליש אותם מספיק בשביל קריסה.

 12. אבי לא ידעתי שאתה כזה דמגוג.
  אני מציע לך להוציא פטנט על דמולישין של בניינים עם דלק מטוסים.

 13. למבקר המדינה יש גם מאות מיליונים שלא מאמינים באבולוציה. אז מה. בדרך כלל מי שזורק מספרים זה מי שיודע שלא מאמינים לו. אין שום קונספירציה, המטוסים היו מלאים בדלק והחום התיך את היסודות של המבנים.

 14. כיוון שהפורטל עוסק גם בחשיבה ביקורתית וספקנות, אני מניח שהכתבה בכל זאת במקום והיא דוגמא מובהקת לחשיבה קונספירטיבית וא-רציונלית.

  אגב, בפודקאסט הפופולרי The skeptics' guide to the universe
  http://www.theskepticsguide.org/

  אחד הפרקים הראשונים (פרק 13) ולא היחיד, עוסק בקונספירציות אודות ה 11.9:

  http://ec.libsyn.com/p/b/5/a/b5a6df201927ac4c/skepticast09-14-05.mp3?d13a76d516d9dec20c3d276ce028ed5089ab1ce3dae902ea1d01cc8f31d8c95fa3a9&c_id=1927099

  אני מניח שאתר מדעי אמור לעודד חשיבה ביקורתית ורציונלית ולהתעמת עם דברים שמעודדים אנשים לחשוב בצורה חסרת היגיון כמו: בריאתנות, מפגשי חייזרים וגם תיאוריות קונספירציה מופרכות ומסוכנות, במיוחד שהעומד מאחוריהן מנהל מדינה.

 15. אני יודע, אבל חשבתי לתת שירות לציבור בזמן ששאר האתרים מושבתים. בסוף זה לא הלך כי ממילא זה היה רגע לפני סוף הצום ואחרים עשו את המלאכה טוב יותר. קורה, לומדים מטעויות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן